5 ایده شغل دوم پاره وقت و نیمه وقت

5 ایده شغل دوم پاره وقت و نیمه وقت

امروزه همه با وضع اقتصادی فعلی ایران آشناییم و می‌دانیم که در حال گذراندن دوران سختی هستیم. از طرفی درآمد کم مردم باعث شده تا به سراغ شغل‌های دیگری بروند. درواقع آنها از شغل فعلی خودشان راضی نیستند و برای همین، به فکر شغل دوم هستند.

بعضی از آنها هم درست است که یک شغلی را دارند؛ ولی به دنبال شغلی بهتر هستند که به صورت تمام وقت، وقت خودشان را بر روی همان شغل بگذارند.

در ادامه این مقاله از جای دنج، ما قصد داریم تا 5 تا از بهترین ایده‌ها را به شما معرفی کنیم که شما بتوانید در کنار شغل اول خودتان یا به عنوان شغل اول خودتان، درآمدهای زیادی را به دست بیاورید.

معرفی 5 ایده برای شغل دوم

البته این موضوع را بدانید که ایده‌های بسیار زیادی به عنوان شغل دوم وجود دارد. ما در ادامه این مقاله، فقط قصد داریم تا بخشی از بهترین آنها را به شما معرفی کنیم. همچنین یادتان باشد که برای راه اندازی هر ایده جدیدی، شما باید علاقه و مهارت‌های لازم در همان زمینه را داشته باشید.

چون بدون داشتن علاقه و مهارت، شما عملا نمی‌توانید به هیچ موفقیتی برسید. پس در بین تمامی ایده‌های موجود برای راه اندازی شغل دوم، باید به سراغ ایده‌ایی باشید که به علاقه و مهارت شما، نزدیک باشد.

1. خرید و فروش زمین

خرید و فروش زمین
خرید و فروش زمین

خرید و فروش زمین، همیشه یکی از بهترین ایده‌ها برای کسب درآمد به شمار می‌رود. افزایش قیمت زمین بر هیچ کسی پوشیده نیست و همه می‌دانند که حوزه فروش زمین می‌تواند چه سود کلانی را برای فعالان این حوزه داشته باشد.

البته خرید و فروش زمین نیز پیش‌نیاز و قلق‌های مخصوص به خودش را دارد؛ برای مثال شما باید ابتدا یک سرمایه اولیه در اختیار داشته باشید؛ سپس باید بهترین منطقه برای خرید زمین را انتخاب کنید که خرید زمین در محمودآباد می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. یادتان باشد منطقه‌ای که انتخاب می‌کند، باید در حال پیشرفت باشد تا قیمت آن در آینده، افزایش پیدا کند.

البته حواستان باشد که در این حوزه، شما اصلا نباید طمع کنید؛ حوزه خرید و فروش زمین به همان اندازه که می‌تواند سود زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، به همان اندازه نیز می‌تواند شما را زمین بزند.

شاید در نگاه اول فکر کنید که خرید و فروش زمین را نمی‌توان به عنوان یک شغل دوم انتخاب کنید؛ ولی کافی است که یک نگاهی به افراد دور و بر خودتان بیندازید؛ معمولا اکثر کارمندان و نظامیان، در یکی از زمینه‌های خرید و فروش فعالیت می‌کنند که بخشی از آنها نیز در حوزه خرید و فروش زمین هستند.

2. تهیه کیک خانگی

تهیه کیک خانگی
تهیه کیک خانگی

کیک خانگی نیز جزو یکی از برترین ایده‌ها برای کسب درآمد به عنوان شغل دوم به شمار می‌رود. امروزه محصولات خانگی، بسیار بیشتر از محصولات صنعتی مورد توجه قرار گرفته و محبوب واقع شدند. به همین جهت پیشنهاد می‌شود که اگر به حوزه تهیه کیک خانگی علاقه دارید، حتما این ایده را راه اندازی کنید

البته برای راه اندازی ایده تهیه کیک خانگی شما نیاز به مهارتهای لازم در این زمینه را نیز دارید؛ منظور ما از مهارت، مربوط به طرز پخت کیک نیست؛ چون طرز پخت انواع کیک را می‌توانید با یک سرچ در اینترنت به دست بیاورید. منظور ما از مهارت، قلق‌های لازم در پخت کیک خانگی است. درواقع همین قلق‌هاست که می‌تواند کیک خانگی را نسبت به کیک‌های صنعتی، متمایز کند.

3. تاکسی اینترنتی

تاکسی اینترنتی
تاکسی اینترنتی

در مقایسه با دو ایده بالا، ایده تاکسی تلفنی درآمد کمتری دارد؛ ولی اگر مهارت و علاقه لازم را در دو زمینه بالا ندارید، می‌توانید از همین ایده شروع کنید. منظور ما از تاکسی‌های تلفنی، شرکت‌هایی به مانند اسنپ، تپسی، ماکسیم و … هستش. وجود این شرکت‌ها باعث اشتغال زایی زیاد در ایران شده.

شما نیز اگر یک ماشین سالم با بیمه را در خانه خودتان دارید و از درآمد شغل فعلی خودتان راضی نیستید، می‌تواند وارد حوزه تاکسی اینترنتی شده و مقداری درآمد نیز از این بخش داشته باشید.

البته میزان درآمد شما می‌تواند به موارد مختلفی بستگی داشته باشید. در بعضی از مواقع درآمد از تاکسی اینترنتی به حدی زیادی است که شما شاید ترجیح بدهید که شغل اول خودتان را همین تاکسی اینترنتی انتخاب کنید.

4. پرورش گل زینتی

پرورش گل زینتی
پرورش گل زینتی

امروزه اکثر مردم از سمت روستاها به سمت شهر کوچ کردند و زندگی آپارتمان نشینی و به دور از طبیعت را به زندگی در روستا ترجیح دادند. از چندین سال پیش تا به الان که دقیقا برابر با افزایش نرخ آپارتمان نشینی بود، محبوبیت‌های گل‌های زینتی بیشتر شده.

چون اکثر همین افرادی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند، به دور از طبیعت هستند و درواقع کل طبیعت گردی آنها، مراجعه به تراس یا لب پنجره است تا بتوانند چند گلی که خریداری کردند و هر روز آن را آب می‌دهند را مشاهده کنند.

شما نیز اگر موقعیت، علاقه و مهارت‌های لازم در این زمینه را دارید، می‌توانید ایده پرورش گل زینتی را در کنار شغل اول خودتان، راه اندازی کنید.

5. همکاری در فروش

همکاری در فروش
همکاری در فروش

همکاری در فروش به این صورت است که شما محصولات شرکت‌ها یا کارخانه یا هر فروشگاه دیگری را می‌فروشید، و این شرکت‌ها یا فروشگاه‌ها نیز به ازای هر فروش شما، یک پورسانتی را به شما می‌دهند. شاید این پورسانت‌ها در مقدار کم، زیاد به چشم نیاید. ولی قطعا اگر این فروش‌ها در تعداد زیاد انجام شود، قطعا می‌توانید به سودهای زیادی برسید.

بعضی از شماها ممکن است که به واسطه شغل اول، روزانه با افراد زیادی در ارتباط باشید که در این صورت می‌توانید از این روش نیز در کنار شغل اول خودتان، استفاده کرده و اقدام به کسب درآمد کنید.

جمع بندی

همانطور که در بالاتر هم اشاره کردیم، تعداد بسیار بیشتری از این ایده‌ها وجود دارد که ما در این مقاله فقط سعی کردیم تا 5 نمونه از آنها را به شما معرفی کنیم.

اگر هر سوالی درباره این مقاله داشتید، می‌توانید از قسمت کامنت‌ها برای ما بفرستید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه