روستای افراتخت محمودآباد کجاست؟ قیمت زمین در افراتخت

  • ابوالفضل قلی نژاد توسط ابوالفضل قلی نژاد
  • 1 سال پیش
  • سرخرود
  • 0
روستای افراتخت محمودآباد کجاست؟ قیمت زمین در افراتخت

روستای افراتخت محمودآباد در دهستان هرازپی شمالی قرار دارد که یکی از روستاهای سرخرود است. این روستا یکی از روستاهای تاریخی ایران است که تاریخچه آن برمی‌گردد به زمان سلسه چلاویان. گفته می‌شود که این روستا، پایتخت تابستانی کیا افراسیاب چلاوی بود. در ادامه همراه جای دنج باشید تا این روستا را با هم بررسی کنیم.

روستای افراتخت محمودآباد کجاست؟ قیمت زمین در افراتخت

اگر قصد خرید زمین یا ویلا در روستای افراتخت را دارید، میتوانید با تیم ما تماس بگیرید. شماره جهت تماس یا پیام در واتس آپ:

09355294440

آقای الهی

اطلاعات کلی از روستا افراتخت محمودآباد

روستای افراتخت در بخش سرخرود از شهرستان محمودآباد قرار دارد و در آخرین سرشماری که در سال 1395 انجام شد، جمعیت روستای افراتخت 184 نفر اعلام شد که تشکیل شده از +40 خانوار هستند. این روستا یکی از روستاهای تاریخی شهرستان محمودآباد و همچنین یکی از روستاهای تاریخی مازندران به شمار می‌رود که تاریخچه آن مربوط می‌شود به زمان سلسله چلاویان.

در زمانهای دور، “سنت نخل گردانی” در این روستا رواج داشت که مخصوص ایام محرم و مخصوصا روز عاشورا بود. در این ایام، افراد زیادی از روستاهای و شهرهای مختلف به این روستا می‌آمدند تا در این مراسم سهیم باشند. بعد از تمام شدن مراسم، مهمانانی که از محله‌های اطراف آمده بودند، شب را در خانه یکی از بومیان می‌گذراندند.

روستای افراتخت مازندران دارای آب و هوا فوق العاده و منظره بی‌نظیری است. البته همینکه این روستا در منطقه سرخرود واقع شده هم خودش مزیت به شمار می‌رود. چون سرخرود روز به روز در حال پیشرفت است.

دهستان:هرازپی شمالی
جمعیت: 184

خرید زمین در روستای افراتخت

خرید زمین در روستای افراتخت
در روستای افراتخت زمین بخریم؟

همانطور که احتمالا تا الان هم متوجه این موضوع شدید، افراتخت به دلیل جمعیت کمی که دارد، یکی از بی‌حاشیه‌ترین روستاهای بخش سرخرود است که سر و صدا و داستان خاصی در این روستا وجود ندارد؛ همچنین منظره فوق العاده این روستا هم باعث شده تا افراتخت تبدیل به یکی از بهترین مقاصد برای خرید زمین در محمودآباد شود.

البته اگر هدف شما سرمایه گذاری است، پیشنهاد می‌شود که خرید زمین در روستای افراتخت را در اولویت‌های دوم و سوم خودتان قرار دهید.

متاسفانه به دلیل نوسانات قیمت، نمی‌شود که قیمت دقیق برای این روستا ارائه داد. ولی اگر شما قصد استعلام قیمت و یا خرید زمین یا ویلا در روستای افراتخت مازندران را داشتید، می‌توانید با تیم جای دنج تماس بگیرید. شماره جهت تماس یا پیام در واتساپ:

09355294440

آقای الهی

منبع: ویکی پدیا

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه