روستای آزادمون محمودآباد + قیمت زمین در آزادمون

روستای آزادمون محمودآباد + قیمت زمین در آزادمون

روستای آزادمون یکی از آن روستاهایی است که هم خلوت و هم بی سر و صداست و اگر شما به دنبال آرامش هستید، این روستا می‌تواند یکی از بهترین پیشنهادها برای شما باشد.

آزادمون یکی از پرجمعیت‌ترین روستاهای محمودآباد است که در بخش غربی این شهرستان واقع شده که بیشتر شهرتش به خاطر دریاچه و استخری است که در این روستا ساخته شد.

در ادامه همراه جای دنج باشید تا بیشتر درباره این روستا با هم صحبت کنیم.

روستای آزادمون محمودآباد

اگر قصد خرید زمین یا ویلا در روستای آزادمون را داشتید می‌توانید با تیم جای دنج تماس بگیرید. شماره جهت تماس یا پیام در واتس آپ:

09355294440

آقای الهی

اطلاعات کلی از روستای آزادمون

روستای آزادمون در بخش اهلمرستاق شمالی قرار دارد و طبق آمار مربوط به سرشماری سال 1395، جمعیت این روستا 2318 نفر اعلام شده؛ البته به یاد داشته باشید که آزادمون یکی از 5 روستا پرجمعیت شهرستان محمودآباد است.

طبق آخرین آماری که از این روستا وجود دارد، حدود 930 خانه در این روستا وجود دارد که 70 خانه، بالای 50 سال قدمت دارند؛ همچنین 20 واحد از این خانه‌ها هم با عنوان ویلا، اجاره داده می‌شود.

از جاذبه‌های این روستا می‌توان به آب بندان، دریاچه و مخصوصا استخر شهدای غواص اشاره کرد.

دهستان: اهلمرستاق شمالی
جمعیت: 2318 نفر
فاصله تا مرکز شهر: 6 کیلومتر

آدرس روستای آزادمون محمودآباد

بعد از اینکه وارد محمودآباد شدید، به سمت جاده آمل بروید؛ بعد از جاده آمل، یک مسیری وجود دارد که به خط آزادمون معروف است که ماشین‌های خطی زیادی هم آنجا حضور دارند؛ همان مسیر را بگیرید و حدود 2 الی 5 دقیقه بعد، به روستا آزادمون می‌رسید.

البته راه‌های زیادی برای رسیدن به این روستا وجود دارد؛ این مسیری که اشاره کردیم، از بقیه مسیرها بهتر و راحت‌تر است.

نقشه روستای آزادمون

در ادامه نقشه این روستا بر روی گوگل مپ را هم برای شما قرار می‌دهیم که راحت تر مسیر خودتان را پیدا کنید.

شغل مردمان روستا آزادامون

نسل قدیم این روستا که همه مشغول کشاورزی و پرورش دام و طیور هستند؛ این روستا به دلیل آب بندان و زمین‌های زیاد و فوق العاده‌ای که دارد، یه محل عالی برای پرورش پرندگانی مثل اردک و مرغ است.

همچنین آب بندان‌ها هم باعث شده تا مردم زیادی به سمت ماهیگیری و شکار پرندگان بروند. البته امروزه این شغلها به عنوان شغل دوم حساب می‌شود؛ برای همین در کنار کشاورزی و پرورش پرندگان، شغل‌های دیگری هم برای خودشان دست و پا کردند.

البته داستان کسی که تمرکزش بر روی کشاورزی و پرورش پرندگان است فرق می‌کند؛ منظور ما از کسانی بود که یک زمین کوچک برای کشاورزی دارند و یا تعداد کمی پرنده برای پرورش.

همسایگان روستا آزادمون

از شمال: شهر محمودآباد

از شرق: جاده آمل محمودآباد

از جنوب: یوسف آباد، روستای بونده

از غرب: تجکنار، روستای اهلم

جاذبه های روستای آزادمون

آب و هوا خوب، فضای فوق العاده، زمین‌های کشاورزی و …. همه اینها مواردی هستند که می‌توان از آنها به عنوان یک جاذبه طبیعی گردشگری یاد کرد. در ادامه به معرفی و بررسی چند نمونه از جاذبه گردشگری آزادمون می‌پردازیم.

1. آب بندان

عرض آب بندان‌های این روستا به 6 متر و عمق آن هم به 7 متر می‌رسد؛ اکثر این آب بندان‌ها برای پرورش ماهی اجاره داده شده و همچنین از بعضی از آنها هم به عنوان مصارف کشاورزی استفاده می‌شود.

2. استخر شهدای غواص آزادمون

استخر روستای آزادمون

مساحت این استخر، 915 متر است؛ زمان زیادی از احداث استخر آزادمون نمی‌گذرد؛ ولی در همین مدت زمان کم هم توانسته تا مشتریان زیادی را چه از محمودآباد و چه از شهرستانهای مجاور برای خودش دست و پا کند.

3. دریاچه آزادمون محمودآباد

دریاچه آزادمون محمودآباد

متاسفانه اطلاعات زیادی از دریاچه آزادمون در دست نیست؛ ولی گفته شده که این دریاچه، یکی از منابع طبیعی این روستا است؛ ولی چون مسافران با این دریاچه آشنا نیستند، بیشتر افرادی که برای تفریح به این دریاچه می‌روند، بومی هستند.

قیمت زمین در روستای آزادمون

قیمت زمین در روستای آزادمون

این روستا یکی از باارزش‌ترین روستاهای شهرستان محمودآباد است و اگر شخصی قصد خرید زمین در محمودآباد را داشته باشد، صد در صد فایل های روستای آزادمون نیز به او پیشنهاد داده می‌شود. برای همین هم قیمت زمین در روستای آزادمون نسبت به بقیه روستا، کمی بیشتر است.

البته به خاطر نوسانات روز، نمی‌شود که قیمت دقیق برای آن ارائه داد؛ ولی معمولا قیمت زمین در این روستا از متری 1,500,000 شروع می‌شود و تا متری 20 میلیون هم ادامه دارد.

ولی اگر شما قصد خرید زمین، خرید ویلا و یا استعلام قیمت آن را دارید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید و یا در واتس آپ به همین شماره پیام بدهید:

09355294440

آقای الهی

سوالات متداول

جمعیت روستای آزادمون چقدر است؟

طبق سرشماری سال 1935، حدود 2318 نفر در این روستا زندگی میکنند.

زمینی یا ویلا برای فروش در این روستا وجود دارد؟

صد در صد! اصلا امکان ندارد که روستایی با چنین ارزش بالایی، هیچ زمین یا ویلایی برای فروش نداشته باشد. برای خرید میتونین از تیم جای دنج کمک بگیرید.

منبع: ویکی پدیا

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه