بهترین پلاژ محمودآباد [معرفی 3 پلاژ برتر] + آدرس

بهترین پلاژ محمودآباد [معرفی 3 پلاژ برتر] + آدرس
بهترین پلاژ محمودآباد

بهترین پلاژ محمودآباد کجاست؟ این سوال یکی از پرتکرارترین سوالات مسافرانی است که به محمودآباد سفر می‌کنند. معمولا هر کسی که به شمال سفر می‌کند، باید یک سرپناهی برای خودش دست و پا کند؛ حالا بعضی‌ها خودشان در شمال ویلا دارند و بعضی‌ها هم سعی می‌کنند تا یک ویلایی را برای یک یا چند شب، اجاره کنند.

ولی عده‌ای هم هستند که می‌خواهند شب خودشان را در داخل چادر و در  کنار ساحل بگذرانند؛ معمولا این افراد به دنبال پلاژ ساحلی محمودآباد هستند. در این پست از جای دنج قصد داریم تا شما را با 3 پلاژ محمودآباد آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

نکته: عکسهایی که در این پست قرار داده شده، مربوط به پلاژهای خارج از محمودآباد هستند!

پلاژ چیست؟

ما فرض را بر این می‌گیرم که بعضی از شماها با معنی پلاژ آشنا نیستید و نمی‌دانید که به چه مکان‌هایی پلاژ گفته می‌شود؛ پس قبل از اینکه بخواهیم به سراغ معرفی بهترین پلاژ محمودآباد برویم، بهتر است که کمی درباره معنی خود پلاژ بدانیم.

همه پلاژها در کنار ساحل ساخته می‌شوند و بخشی از ساحل را احاطه می‌کنند که با ارائه خدمات یکسری خدمات تفریحی، سعی می‌کنند تا یک سفری خاطره انگیز را برای مسافران به ارمغان بیاورند.

معمولا اکثر این پلاژها توسط شهرداری یا یک ارگان دولتی اداره می‌شود و امکانات رفاهی این پلاژها هم مربوط می‌شود به اهمیتی که شهرداری برای این مناطق قائل است.

پلاژ چیست

معرفی 3 تا از بهترین پلاژ محمودآباد

حالا که با معنی پلاژ آشنا شدیم، بهتر است که به معرفی این سه پلاژ بپردازیم. پلاژهای محمودآباد یکسری آلاچیق‌هایی هستند که در کنار هم و در بخش ساحلی محمودآباد ساخته شدند. متاسفانه کیفیت پلاژهای محمودآباد زیاد خوب نیست که این موضوع می‌تواند به خاطر کم کاری شهرداری باشد؛ ولی اگر هدف شما از پلاژ، فقط گذراندن شب در فضای باز باشد، می‌توانید از سه پلاژی که در ادامه معرفی می‌کنیم استفاده کنید.

1. پلاژ خط آهی محمودآباد

این شما و این معروف‌ترین و بهترین پلاژ محمودآباد که آن را با اسم پلاژ خط آهی محمودآباد می‌شناسند. این پلاژ در کنار سرزمین رویاها محمودآباد واقع شده که نسبت به بقیه پلاژهای این شهرستان، دارای وضعیت بهتری است.

فضایی که در اختیار این پلاژ است نسبت به دو پلاژ دیگر بزرگتر است که می‌تواند میزبان تعداد مسافران بیشتری هم باشد. همچنین یکسری تفریحات آبی و ساحلی در این منطقه وجود دارد که مسافران می‌توانند از این لوازم تفریحی به مانند قایق، جت، موتور چهارچرخ و … استفاده کنند. همچنین چندین کافه و دکه هم در اطراف این پلاژ وجود دارد که شما می‌توانید از آنها برای خرید وسایل مورد نیاز استفاده کنید.

البته یک مشکلی که دراین پلاژ وجود دارد این است که با مرکز شهر فاصله دارد!

بعضی از مسافران هم به قصد پلاژ بانوان محمودآباد به این شهرستان سفر می‌کنند و فکر می‌کنند که یک پلاژی مجزاست؛ پلاژ بانوان در شهرستان محمودآباد دقیقا همین پلاژ خط اهی است؛ چون این ساحل در طرح سالمسازی دریا قرار دارد.

آدرس پلاژ خط آهی محمودآباد: از سمت راه مرکزی محمودآباد، به سمت خیابان معلم حرکت کنید (جاده فریدونکنار-محمودآباد) بعد از حدود 5 دقیقه رانندگی و در سمت چپ خودتان، به یک شهربازی خرابه‌ای برخورد می‌کنید که دقیقا همان سرزمین رویاهاست. کمی جلوتر از این شهربازی، پلاژ خط آهی محمودآباد وجود دارد.

2. پلاژ شهرداری محمودآباد

بعد از پلاژ خط آهی، پلاژ شهرداری محمودآباد جزو شلوغ‌ترین و بهترین پلاژ محمودآباد به شمار می‌رود؛ البته این شلوغی شاید به خاطر این باشد که این پلاژ در نزدیکی مرکز شهر واقع شده.

هرچند این پلاژ نسبت به خط آهی کوچکتر است؛ ولی منظره و موقعیت خیلی بهتری دارد. از این لحاظ که هم شمال آن را دریا گرفته که البته در همه پلاژها یکسان است؛ در سمت راست پارک ملت محمودآباد و در سمت چپ هم یک رودخانه‌ای وجود دارد که به دریا متصل می‌شود.

ساحل پلاژ شهرداری هم نسبت به خط آهی و پشت سپاه (پلاژ شماره 3) زیباتر است. چون با نمای سنگ، زیباسازی شده. همچنین یک کافه هم در این بخش وجود دارد که امکانات بیشتری نسبت به کافه‌های دو پلاژ دیگر دارد.

آدرس پلاژ شهرداری محمودآباد: در مرکز شهر محمودآباد یک امامزاده ای به نام امامزاده قاسم (ع) وجود دارد که جزو معروف‌ترین امامزاده این شهرستان است؛ قبل از این امامزاده، یک کوچه‌ای وجود دارد که به کوچه شهرداری معروف است؛ وارد همین کوچه شوید و سپس مسیر را تا انتها بروید؛ سپس به سمت چپ بروید. تبریک می‌گوییم. شما الان به پلاژ شهرداری محمودآباد رسیدید.

بهترین پلاژ محمودآباد

3. پلاژ پشت سپاه محمودآباد

شماره 3 بهترین پلاژ محمودآباد مربوط به پلاژ پشت سپاه محمودآباد است. کلا منطقه پشت سپاه محمودآباد یکی از منطقه‌های شلوغ این شهرستان است که معمولا مسافرانی از قشر متوسط برای اسکان به این مناطق می‌روند. همانطور که از اسم این منطقه هم مشخص است، این پلاژ در پشت منطقه سپاه مرکزی شهرستان محمودآباد قرار دارد.

این پلاژ هم به مانند پلاژ شهرداری، در نزدیکی مرکز شهر محمودآباد قرار دارد که می‌توانید به راحتی به امکانات داخل شهری هم دسترسی داشته باشید. همچنین در رو به روی منطقه پشت سپاه، بازار ماهی فروشان و بازار روز شهرستان محمودآباد قرار دارد. جدای از بازار، مرکز درمانی هفتم تیر و چند مرکز درمانی دیگر هم در نزدیکی پلاژ پشت سپاه محمودآباد قرار دارد.

در این منطقه هم به مانند پلاژ خط آهی، سه عدد مغازه برای خرید وسایل خوراکی و مورد نیاز وجود دارد. همچنین در روزهای تعطیل و مسافرخیز، وسایل تفریحات آبی به داخل دریا انداخته می‌شود که مسافران می‌توانند از آنها برای تفریح استفاده کنند.

آدرس پلاژ پشت سپاه: از مرکز شهر، کمی به سمت شرق حرکت کنید و وارد کوچه ساحل سه شوید. این کوچه را تا انتها بروید. در انتهای کوچه، با پلاژ پشت سپاه رو به رو می‌شوید.

بررسی دسترسی پلاژها با جاهای دیدنی محمود آباد

در بین سه پلاژی که در بالا معرفی کردیم، پلاژ پشت سپاه بهترین دسترسی را به جاهای دیدنی محمود آباد را دارد. البته پلاژ شهرداری هم از موقعیت خوبی برخوردار است؛ ولی باز اگر قرار باشد که این دو را با هم مقایسه کنیم، پلاژ پشت سپاه موقعیت بهتری نسبت به شهرداری دارد.

پلاژ خط آهی به دلیل اینکه فاصله زیاد با شهر دارد، نمی‌تواند از لحاظ دسترسی با مکانهای دیدنی با دو پلاژ دیگر رقابت کند.

جمع بندی از بهترین پلاژ محمودآباد

در این پست سعی کردیم تا بهترین پلاژ محمودآباد را برای شما معرفی کنیم تا یک سفری خوب و خاطره انگیز را داشته باشید. ولی همانطور که در بالا هم گفتیم، شهرداری اهمیت زیادی برای این پلاژها قائل نیست و برای همین این پلاژها، از حداقل امکانات برخوردار هستند؛ فقط همینقدر که در همه این پلاژها چند مغازه و آلاچیق وجود دارد!

ولی اگر هدف شما از اسکان در پلاژ، فقط گذراندن شب در چادر و در فضای باز است، هر سه پلاژی در که در بالا معرفی کردیم به شما پیشنهاد می‌شود. همانطور که گفتیم، همه این موارد جزو پلاژ ساحلی محمودآباد هستند که شما می‌توانید در زمان استراحت، از صدای امواج دریا لذت ببرید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه