روستای بونده | جنگل بونده | میدونی باید کجا بری؟

روستا بونده | جنگل بونده | میدونی باید کجا بری؟

روستای بونده یکی از روستاهای شهر محمودآباد مازندران است که بیشتر از همه به خاطر جنگلی که در آن واقع شده، معروف است. روستای بونده به خاطر همین جنگل که با نام جنگل بونده معروف است، تبدیل به یکی از سرسبزترین روستاهای محمودآباد شده که شما فقط باید به آن سر بزنید تا متوجه منظور من شوید.

در ادامه همراه جای دنج باشید تا به معرفی کامل روستای بونده محموداباد بپردازیم. در ادامه هم به معرفی جنگل و ویلا بونده محمودآباد و سوالات مربوط به این روستا می‌پردازیم.

روستا بونده

اگر شما قصد خرید زمین یا ویلا در روستای بونده را دارید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

اطلاعات کلی از روستای بونده

روستای بونده مازندران در اهلمرستاق شمالی واقع شده و یکی از روستاهای محمودآباد به شمار می‌رود. طبق آخرین سرشماری که در سال 1395 انجام شد، جمعیت این روستا 574 نفر تخمین زده شد که یعنی 133 خانوار!

فاصله از روستای بونده تا مرکز شهر محمودآباد چیزی حدود 9 کیلومتر است که تقریبا می‌شود 16 دقیقه!

از جاذبه‌های روستای بونده در محمودآباد می‌توانیم به جنگل بونده، زمین‌های کشاورزی، آب بندان و تپه معروفی که در کنار جنگل وجود دارد اشاره کرد.

همچنین بخوانید: 3 تا از روستاهای اطراف محمودآباد

نقشه روستای بونده بر روی گوگل مپ

شغل اهالی روستای بونده

اکثر اهالی روستای بونده محموداباد به شغل کشاورزی مشغول هستند که خوب شغل اول مردمان محمودآباد کشاورزی است.

بعد از آن به شغل پرورش دام و طیور مشغول هستند؛ حتی عده‌ای از جوانان روستای بونده به دلیل نزدیکی با جنگل، اقدام به شکار پرندگان و حیوانات می‌کنند.

متاسفانه مدتی است که بعضی از جوانان این منطقه، اقدام به قاچاق چوب می‌کنند که خبری از دهیاری و شورا روستای بونده برای جلوگیری این کار نیست!

همسایگان روستای بونده

از شمال: روستا اهلم، روستا خشت سر، روستای آزادمون

از جنوب: روستا شومیا

از غرب: روستاهای شهرستان نور

از شرق: روستا جونه کلا، روستا گالشپل، روستا یوسف آباد، روستا سیارکلا

روستا بونده کجاست؟

جنگل بونده محمودآباد

همیشه دلیل اصلی سفر مسافران به روستای بونده، همین جنگل بونده است که در ابتدای همین روستا واقع شده. جنگل روستای بونده در بین خود روستای بونده و روستا شرفتی قرار دارد که البته اگر این جنگلها را دنبال کنید، به جنگل خشت سر و جنگل اهلم می‌رسید.

درختانی که در جنگل بونده وجود دارند شامل ممرز، درخت بلوط، گردو، ناردون، پلم، گزنا، انجیلی و … است. البته تعدادی از این اسمهایی که بردیم، درخت نیستند و یک نوع بوته به حساب می‌آیند که هر جایی پیدا نمی‌شوند. جنگل بونده یکی از دو جنگل شهرستان محمودآباد است که در پست بهترین جنگل محمودآباد هم درباره آن، صحبت کردیم.

متاسفانه همانطور که در بالاهم اشاره کردیم، عده‌ای از مردمان روستای بونده اقدام به قاچاق چوب جنگل روستای بونده می‌کنند و بدتر از همه، هیچ نظارتی هم وجود ندارد تا جلوی این افراد را بگیرند.

عکس جنگل بونده

آدرس جنگل بونده محمودآباد

اگر از سمت آمل و یا محمودآباد قصد دارید به جنگل بونده محمود آباد برسید، باید اول از همه وارد خط آزادمون شوید. (از مرکز شهر می‌شود بعد از میدان کاظمی و از سمت آمل می‌شود قبل از میدان کاظمی.)

از طریق خط آزادمون باید اول روستا آزادمون را رد کنید و پس از آن خودتان به یک جنگلی می‌رسید که این جنگل، همان جنگل بونده است. در ادامه آدرس جنگل بونده محمودآباد بر روی گوگل مپ را هم می‌گذارم که راحت تر راه رسیدن به آن را پیدا کنید:

همچنین بخوانید: روستای یمچی در محمودآباد

زمین در روستای بونده

زمین در روستای بونده
زمین در روستای بونده

ممکن است که خیلی از شماها فکر کنید که تقاضا خرید زمین در روستای بونده کم است؛ البته خرید زمین در این روستا قطعا نمی‌تواند جزو اولین پیشنهادها باشد؛ ولی به دلیل جنگل، آب و هوای عالی، می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها باشد. برای همین من به شما پیشنهاد می‌کنم که اگر قصد خرید زمین در محمودآباد را دارید، فایل‌های روستای بونده را نیز بررسی کنید.

البته همانطور که در جریان هم هستید، به دلیل نوسانات قیمت، متاسفانه نمی‌توانیم که قیمت دقیقی رو اعلام کنیم؛ برای همین اگر قصد استعلام قیمت زمین در روستای بونده محمودآباد را دارید، می‌توانید از طریق شماره زیر، با مشاوران تیم جای دنج تماس بگیرید.

ویلا بونده محمودآباد

عکس های جنگل بونده

روستای بونده در محمودآباد به خاطر جنگلی که دارد، تبدیل به یکی از زیباترین مناطق شده و اگر ویلایی در این روستا داشته باشید، به این معنی است که ویلا شما با منظره جنگل است! چی از این بهتر؟

البته تنوع ویلا بونده محمودآباد فقط به همینجا ختم نمی‌شود و انواع اقسام تنوع در ویلاهای روستای بونده مازندران وجود دارد.

باید بدانید که جای دنج هم در روستای بونده چندین ویلا و زمین در اختیار دارد که اگر شما قصد اجاره و یا خرید آنها را دارید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

منبع: ویکی پدیا

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه