خرید زمین برای سرمایه گذاری | تمام چیزی که باید بدانید!

خرید زمین برای سرمایه گذاری | تمام چیزی که باید بدانید!

سرمایه گذاری یکی از اصلی ترین دلایل خرید زمین در شمال است و اکثریت افرادی که با ما تماس میگیرند هم به دنبال خرید زمین برای سرمایه گذاری هستند. این موضوع کاملا بدیهی است و اصلا هم عجیب نیست! اگر به نمودار رشد قیمت زمین در شمال، از چند سال پیش تا به الان نگاهی بیندازید، میتوانید کاملا متوجه شوید که چرا بخش شمال کشور، یک منطقه عالی به جهت سرمایه گذاری زمین است.

در ادامه این مقاله از سایت جای دنج، قصد داریم تا اطلاعات کاملی را درباره خرید زمین جهت سرمایه گذاری به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ایا خرید زمین خوب است؟

ایا خرید زمین خوب است؟

سوال ایا خرید زمین خوب است میتواند کمی غیرمنطقی و عجیب به نظر برسد؛ چون چه در زمان تورم و چه در زمان رشد اقتصادی، قیمت زمین ها افت نمیکند و این موضوع یعنی اینکه سرمایه شما، از دست نمیرود.

بگذارید با این جمله، خیال شما را راحت کنم؛ هیچ عاملی وجود ندارد که بتواند نرخ رشد سوددهی حوزه املاک را منفی کند. یعنی اینکه در بدترین حالت، ارزش سرمایه شما ثابت میماند!

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

وقتی که درباره بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین در شمال صحبت میکنیم، یعنی اینکه باید زمین های سه استان گلستان، گیلان و مازندران را بررسی کنیم. البته در بین این سه استان، تقاضاهای استان گلستان، کمتر از بقیه است. درواقع هر جایی که درباره بهترین منطقه شمال برای خرید زمین صحبت میشود، همه فکرها و صحبت ها به سمت استان گیلان و مازندران میرود.

در ادامه، بهترین مناطق به جهت خرید زمین برای سرمایه گذاری در شمال را معرفی میکنیم:

 • خرید زمین در محمودآباد
 • خرید زمین در چمستان
 • خرید زمین در نوشهر
 • خرید زمین در بابلسر
 • خرید زمین در لاهیجان
 • خرید زمین در بندر انزلی
 • خرید زمین در زیباکنار

زمین ارزان برای سرمایه گذاری

زمین ارزان برای سرمایه گذاری

اکثر افرادی که به دنبال خرید زمین برای سرمایه گذاری هستند، در اولین مراحل قصد دارند تا یک زمینی ارزان را خریداری کنند که مثلا در زمان فروش، سود بیشتری به دست بیاورند.

درواقع چیزی به اسم زمین ارزان برای سرمایه گذاری وجود ندارد! تمامی زمین ها، ارزش های خاص خودشان دارند و زمین های با ارزش هم، ارزان نیستند؛ مثلا فکر نکنید که یک زمینی امسال بی ارزش است و سال بعد ارزش بالایی را پیدا میکنید.

البته یکسری استثنائاتی هم وجود دارد؛ برای مثال فرض کنید که در چند سال آینده، قرار است که یک طرح راه اندازی کمربندی در یک منطقه ای شروع شود و خوب قاعدتا بعد از اینکه کمربندی احداث شد، قطعا قیمت زمین های نزدیک به کمربندی، به شدت افزایش پیدا میکند.

ولی خب این موضوع هم نیازمند این است که شما قبل از اینکه راه اندازی این طرح شروع شود، از زمان اجرای آن باخبر باشید و فورا زمین های آن منطقه را خریداری کنید(قبل از گران شدن).

زمین ارزان در روستاهای شمال

خرید زمین برای سرمایه گذاری

همانطور که میدانید، قیمت زمین هایی که در داخل محدوده شهری اند، بسیار گرانقیمت هستند و برای همین، اکثریت به دنبال خرید زمین ارزان در روستاهای شمال هستند. البته این انتخاب، کاملا هم منطقی به نظر میرسد. چرا؟ به موارد زیر دقت کنید:

 • دوری از دود و دم شهر
 • هوای صاف و تمیز
 • دوری از آلودگی صوتی شهر
 • بی حاشیه
 • آرام
 • دنج
 • و …

همه مواردی که در بالا توضیح دادیم، باعث شده که اکثر تقاضاها به جهت خرید زمین برای سرمایه گذاری، به سمت روستاهای شمال برود. ولی همانطور که در بالاتر هم توضیح دادیم، هیچ زمین ارزانی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و الکی وقت خودتان را هدر ندهید.

البته هر شهرستانی، قطعا تعداد زیادی روستا را در حوزه خودش دارد و ما متاسفانه با ارزش های سرمایه گذاری در همه این روستاها آشنا نیستیم.

ولی از آنجایی که فعالیت ما مربوط به حوزه محمودآباد میشود، میتوانیم روستاهایی از شهرستان محمودآباد که برای سرمایه گذاری مناسب هستند را معرفی کنیم:

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی
در زمین های کشاورزی سرمایه گذاری کنیم؟

سرمایه گذاری در زمین کشاورزی، نمیتواند بهترین سرمایه گذاری خرید زمین باشد. چون از آنجایی که تقاضاها برای خرید زمین کشاورزی بسیار کم است، پس قیمت زیادی هم ندارند. البته این حرف ما مربوط به زمانی میشود که شما قصد داشته باشید تا اقدام به خرید و فروش زمین های کشاورزی کنید.

ولی اگر هدفتان از خرید زمین های کشاورزی، برای ایجاد کسب و کار و کشاورزی کردن است، باید بگویم که انتخاب درستی کردید. البته سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی، بسیار پیچیده است و از آنجایی که ما تجربه کافی در زمینه کشاورزی را نداریم، تصمیم میگیریم تا درباره این موضوع صحبت نکنیم.

زمین کشاورزی بخرم یا مسکونی

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، خرید و فروش زمین های کشاورزی نمیتواند یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری باشد. ولی در مقابل، از کاربری مسکونی میتوان به عنوان بهترین گزینه خرید زمین برای سرمایه گذاری اسم برد. پس در پاسخ به سوال زمین کشاورزی بخرم یا مسکونی، باید بگوییم که زمین های مسکونی، صد در صد گزینه بهتری هستند.

ویژگی های یک زمین خوب

ویژگی های یک زمین خوب

هر کسی که قصد بهترین سرمایه گذاری خرید زمین را دارد، باید با ویژگی های یک زمین خوب آشنا باشد؛ البته درست است که هیچوقت ارزش زمین، کم نمیشود؛ ولی مگر کسی بدش میاید که سود بیشتری را از خرید و فروش در زمین به دست بیاورد؟

البته ویژگی های بسیار زیادی وجود دارد؛ ولی در بین تمامی آنها، تقاضا جزو مهمترنی ویژگی هاست! چرا؟ فرض کنید که اصلا شما بهترین زمین را در بهترین روستای شمال خریداری کردید که بهترین منظره و بهترین ویژگی ها را دارد. یعنی اینکه زمین شما، از همه لحاظ، بهترین است.

ولی اگر تقاضایی برای خرید وجود نداشته باشد، چه فایده ای دارد؟! درواقع شما وقتی به سود میرسید که بتوانید زمین خودتان را در زمان مناسب، بفروشید. پس به نظر ما، قبل از اینکه اقدام به خرید زمین کنید، حتما تقاضاهای مربوط به همان منطقه را بررسی کنید تا بعدا، دچار مشکلاتی از این قبیل نشوید.

چگونه در خرید زمین گول نخوریم

چگونه در خرید زمین گول نخوریم
چگونه در خرید زمین گول نخوریم

سوال بعدی که باید در زمان خرید زمین برای سرمایه گذاری از خودتان بپرسید، این است که چگونه در خرید زمین گول نخوریم. البته نکات بسیار زیادی وجود دارد؛ ولی در ادامه، چند نمونه از مهمترین آنها را به شما معرفی میکنیم:

 • بودجه خودتان مدیریت کنید
 • بررسی ابعاد زمین
 • ویژگی های زمین را بررسی کنید
 • هزینه های جانبی را بررسی کنید
 • هدف خودتان را از خرید زمین، بررسی کنید
 • استعلام های لازم برای خرید زمین
 • بررسی همسایگان
 • بررسی وضعیت جغرافیایی زمین
 • بررسی فاصله زمین تا مراکز خدماتی و درمانی
 • از افراد با تجربه، مشورت بگیرید

الان زمین بخریم؟

اصلا سوال الان زمین بخریم، یک سوالی اشتباست! چون در جواب این سوال، فقط میتوان از کلمه “بله” استفاده کرد.

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، ارزش زمین ها، اصلا کم نمیشود و همیشه در حال افزایش است. پس هر زمانی که موقعیت خرید زمین در شمال را به دست آوردید، پیشنهاد میکنم که معطل نکنید و فورا برای خرید زمین، اقدام کنید.

البته اگر شما قصد خرید زمین آینده دار در شهرستان محمودآباد مازندران را داشتید، میتوانید از خدمات تیم جای دنج استفاده کنید. چون فعالیت جای دنج، به صورت تخصصی فقط در حوزه محمودآباد است که یعنی با تمامی ویژگی های روستاهای این شهرستان آشنا هستیم و میدانیم که کدام بخش، گزینه مناسبی به جهت خرید زمین برای سرمایه گذاری است.

شماره جهت تماس:

09355294440

آقای الهی

طلا بهتر است یا زمین

عواملی که میتواند بر روی سرمایه گذاری در خرید زمین یا طلا تاثیر بگذارد

طلا هم به مانند زمین، یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری به شمار میروند و برای همین، اکثریت میخواهند بدانند که برای سرمایه گذاری، طلا بهتر است یا زمین؟!

درواقع هر کدام از این موارد، مزایا و معایب خاص خودش را دارد. برای مثال، قدرت نقد شوندگی طلا، بسیار بیشتر از زمین است و در مقابل هم زمین، پتانسیل های بیشتری را برای سرمایه گذاری دارد.

از ویژگی های دیگر زمین هم میتوان به حداقل ریسک سرمایه گذاری و قابلیت رشد سرمایه هم اشاره کرد. البته پرداختن به این موضوع، باعث میشود که ما از موضوع اصلی خودمان دور شویم. برای همین پیشنهاد میکنیم که برای بررسی این سوال، به پست مربوطه مراجعه کنید.

سوالات متداول

خرید زمین برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشود؟

اگر سرمایه لازم برای ورود به این حوزه را دارید، صد در صد پیشنهاد میشود. سودهای حوزه املاک را در هیچ حوزه ای نمیتوانید پیدا کنید.

سرمایه گذاری در مازندران یا گیلان؟

هر دو استان، پتانسیل های بالایی برای سرمایه گذاری دارند. حالا انتخاب نهایی، با شماست.

زمین تا 70 میلیون تومان چی بخریم؟

الکی وقت خودتان را صرف این مسائل نکنید. امروزه شما میتوانید زمینی با متری 70 میلیون پیدا کنید؛ ولی با 70 میلیون تومان نمیتوانید زمین بخرید!

منبع: apxnproperty

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه