خرید زمین تا 300 میلیون در محمودآباد امکان پذیر است؟

خرید زمین تا 300 میلیون در محمودآباد امکان پذیر است؟

امروزه همه با افزایش قیمت های زمین در شمال ایران آشنا هستیم و میدانیم که برای سرمایه گذاری در بحث زمین، باید پول نسبتا زیادی را هم داشته باشیم. ولی در برخی از مواقع، ممکن است که شما سرمایه محدودی را داشته باشید و حالا این سوال در ذهن شما به وجود می آید که آیا زمینی با سرمایه شما وجود دارد یا نه! یکی از رایج ترین این سوال ها مربوط به خرید زمین تا 300 میلیون تومان میشود!

از آنجایی که تیم ما در زمینه خرید زمین در محمودآباد فعالیت میکند، پس به خوبی میتوانیم آمارهای دقیقی را درباره قیمت زمین های محمودآباد به شما ارائه بدهیم. برای همین در ادامه این پست از سایت جای دنج، قصد داریم تا ببینیم که خرید زمین در محدوده 300 میلیون تومان در شهرستان محمودآباد امکانپذیر است یا نه.

نگاهی کلی به بحث خرید زمین در شمال تا 300 میلیون

نگاهی کلی به بحث خرید زمین در شمال تا 300 میلیون
امکان خرید زمین در شمال با 300 میلیون تومان هست؟

در کل اگر شما به دنبال خرید زمین تا 300 میلیون تومان هستید، باید بدانید که مسیر فوق العاده سختی را در پیش دارید. البته وقتی که ما درباره مسیر سخت صحبت میکنیم، منظورمان شهرهای ساحلی شمال کشور است. در غیر اینصورت شما به راحتی میتوانید در شهرهای از شمال ایران که ساحلی هم نیستند، زمین های خوبی را متراژ خوب و در قیمت 300 میلیون تومان خریداری کنید.

ولی از آنجایی که محمودآباد یک شهر ساحلی و در حال توسعه به شمار میرود، واقعا پیدا کردن یک زمین با متراژ خوب و در حد قیمت 300 میلیون تومان، کار ساده ای نیست! پس بهتر است که به خوبی با جزئیات خرید زمین تا قیمت 300 میلیون تومان در محمودآباد آشنا باشید.

خرید زمین با قابلیت سرمایه گذاری تا 300 میلیون در محمودآباد

خرید زمین تا 300 میلیون

اگر شما به دنبال خرید زمین با پتانسیل سوددهی تا 300 میلیون تومان هستید، باید این مورد را مشخص کنید که میخواهید پس از چه مدت زمانی به سوددهی برسید. اگر به فکر سوددهی کوتاه مدت (مثلا در حد یک سال) هستید، باید بدانید که هیچ شانسی ندارید.

چون خرید زمین در مناطق قابل توسعه با قیمت کمتر از 300 میلیون تومان کاری کاملا غیرممکن است و تا الان که ما در حال نگارش این محتوا هستم (22 اسفند 1401) باید حداقل سرمایه 1 میلیارد تومان را برای سرمایه گذاری کوتاه مدت داشته باشید. ولی دو راه در جلوی پای شما وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها میپردازیم:

1. خرید زمین در روستاهایی که تقاضا کمی دارند

محمودآباد بیش از 80 روستا دارد که ما همه آنها را در پست روستاهای محمودآباد معرفی کردیم. یکسری از این روستاها، دارای پتانسیل های زیادی برای سرمایه گذاری هستند که قیمت های بالایی را هم میطلبند.

ولی یکسری روستاها هستند که هنوز به ارزش واقعی خودشان نرسیدند و قیمت های بسیار کمی را هم دارند که شما میتوانید از آنها برای خرید زمین تا 300 میلیون تومان استفاده کنید. ولی یک مشکل بزرگ دیگری هم در جلوی پای شما وجود دارد و آن هم مربوط به متراژ زمین میشود.

قیمت زمین های روستاهای شهرستان محمودآباد (تا تاریخ 22 اسفند 1401) کمتر از متری 3 میلیون تومان نیستند که البته این قیمت مربوط به روستاهایی است که هنوز تقاضاهای زیادی برای خرید و فروش ندارند. پس اگر شما با 300 میلیون تومان قصد خرید یک زمین را داشته باشید، حداکثر میتوانید یک زمین 100 متری را خریداری کنید.

2. خرید زمین چسبیده به بافت

زمین الحاق به بافت چیست؟
زمین الحاق به بافت چیست؟

زمین های چسبیده به بافت را در اصطلاح با نام الحاق به بافت میشناسند. این زمین ها معمولا در داخل بافت نیستند که یعنی شما در صورت خرید، نمیتوانید در آن ساخت و ساز کنید. ولی حالا چرا ما آن را برای خرید پیشنهاد میکنیم؟

چون زمین هایی که آنها را با اسم الحاق به بافت میشناسند، زمین هایی هستند که در طرح هادی بعدی وارد بافت میشوند و وقتی که این اتفاق بیفتد، یعنی ارزش زمینی که خریدید، حداقل دو برابر میشود.

البته نکات های بسیاری زیادی درباره خرید زمین های چسبیده به بافت وجود دارد که ما تمامی آن نکات را در پست چرا زمین چسبیده به بافت بخریم توضیح دادیم.

خرید زمین جهت احداث ویلا با قیمت حداکثر 300 میلیون تومان

خرید زمین جهت احداث ویلا با قیمت حداکثر 300 میلیون تومان

اگر شما به دنبال خرید زمین برای احداث ویلا یا سوئیت با هزینه کمتر از 300 میلیون تومان در محمودآباد هستید، باید بگویم که شهر اشتباهی را برای خرید زمین انتخاب کردید. البته شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که در همان روستاهایی که قیمت پایینی دارند و در حد همان 100 متر، یک زمینی میخرید و سپس اقدام به ساخت وساز ویلا، سوئیت یا هر چیز دیگری میکنید.

همانطور که توضیح دادیم، این روستاها دارای تقاضاهای کمتری نسبت به روستاهای دیگر هستند که حالا این تقاضا کم هم میتواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برای مثال دوری از دریا، ماشین رو سخت، جاده خاکی، فاصله زیاد تا مقصد، فاصله زیاد تا مرکز شهر، سازگار نبودن اهالی با افراد غیر بومی و … میتواند همگی در میزان تقاضاهای زمین این روستاها تاثیرگذار باشد.

البته میتوانید اقدام به خرید زمین های چسبیده به بافت کنید و سپس منتظر بمانید که زمین شما در طرح هادی بعدی، وارد بافت شود و سپس اقدام به انجام مراحل ساخت و ساز کنید.

پس اگر به دنبال خرید زمین مناسب برای ساخت و ساز با هزینه کمتر از 300 میلیون تومان هستید، پیشنهاد میکنم که اصلا به دنبال زمین در شهرهای ساحلی نباشید.

همچنین بخوانید: خرید زمین تا 500 میلیون

خرید زمین تجاری در محمودآباد با زیر 300 میلیون؟ امکانپذیر نیست!

خرید زمین تجاری در محمودآباد با زیر 300 میلیون
میتونیم با 300 میلیون توی محمودآباد، زمین تجاری بخریم؟

خرید زمین جهت توسعه تجاری با قیمت پایین تر از 300 میلیون تومان در شهرستان محمودآباد چیزی جز یک خیال واهی نیست! زمین های تجاری، جزو باارزش ترین کاربری زمین است که چه در روستا و چه در شهر، همیشه بیشترین قیمت ها را داشتند. پس خرید زمین با 300 میلیون برای راه اندازی کسب و کار، نه تنها یک طرز فکر اشتباست، بلکه میتوان آن را احمقانه خطاب کرد!

خرید زمین کشاورزی با 300 میلیون تومان؟ شدنی است!

خرید زمین کشاورزی با 300 میلیون تومان

زمین های کشاورزی دارای قیمت های بسیار کمتری در مقایسه با بقیه کاربری های زمین هستند که یعنی اگر قیمت زمین در محمودآباد از حداقل متری 3 میلیون تومان شروع شود، زمین های کشاورزی در متری 500,000 تومان هستند.

با این اوصاف و قیمتها، میتوانید حداقل 600 متر زمین کشاورزی را بخرید. حالا اینکه این متراژ میتواند سوددهی در بحث کشاورزی و برای شما داشته باشد یا نه، دیگر مربوط به محصول شماست که بررسی این موضوع، یک بحث کاملا جداگانه ای است.

زمین 300 میلیونی بخریم؟ از کجا بخریم؟

اگر قصد سرمایه گذاری با 300 میلیون تومان در محمودآباد را دارید، شاید حداکثر یک زمین 100 متری را در یک روستایی که ویژگی های لازم برای سرمایه گذاری ندارد را بتوانید خریداری کنید و یا شاید بتوانید حداکثر یک زمین 200 متری الحاق به بافت را بخرید. البته این آمارها بر اساس قیمت فعلی زمین هاست و شاید در چند سال آینده، این پول عملا در حوزه املاک، بی استفاده شود.

در هر دو صورت، شما باید این گزینه را نظر داشته باشید که باید هدف شما، سرمایه گذاری بلند مدت (بیش از 5 سال) باشد. چون در مدت زمان یک ساله، نمیتوانید به سود زیادی برسید.

در کل اگر در هر صورت قصد خرید زمین تا 300 میلیون در محمودآباد را دارید، بهتر است که از مشاوران املاکی که در همین شهرستان محمودآباد فعال هستند، اقدام کنید. جای دنج یکی از همین مشاوراملاکها به شمار میرود که فایل های جامعی را در شهرستان محمودآباد دارد. اگر قصد خرید زمین تا قیمت سیصد میلیون تومان را داشتید، میتوانید با تیم جای دنج تماس بگیرید و ویژگی زمین های مدنظرتان را با ما در میان بگذارید. شماره جهت تماس:

09355294440

آقای الهی

سوالات متداول

خرید زمین روش خوبی برای سرمایه گذاری با 300 میلیون است؟

خیر! البته شاید با 300 میلیون تومان بتوانید در مناطق دور از دریا به مانند شهرهای قائمشهر، بابل و … یک زمینی را خریداری کنید. ولی در شهرهای ساحلی خیر!

چه ایده ای برای راه اندازی کسب و کار با 300 میلیون تومان پیشنهاد میشود؟

به نظر ما بهترین سرمایه گذاری با 300 میلیون تومان مربوط به خرید و فروش میشود! حالا که بحث زمین، منتفی شد، میتوانید به سراغ خرید و فروش اقلام هر چیز دیگری بروید. از دکمه لباس گرفته تا ماشین!

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه