جمعه بازار محمودآباد [بازار الغدیر محمودآباد]

جمعه بازار محمودآباد [بازار الغدیر محمودآباد]

جمعه بازار محمودآباد یکی از سه بازار این شهرستان به شمار می‌رود که در بین بقیه بازارها، از محبوبیت خاصی در بین افراد بومی برخوردار است. در ادامه این مقاله از جای دنج قصد داریم تا اطلاعات بیشتری از بازار الغدیر محمودآباد که آن را با اسم جمعه بازار هم می‌شناسند را به شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

جمعه بازار محمودآباد

اطلاعات کلی درباره جمعه بازار محمودآباد

این بازار در بین بومیان با نام جمعه بازار معروف است و این در صورتی است که مسافر و توریست‌ها، این بازار را با اسم بازار بزرگ الغدیر محمودآباد می‌شناسند. همانطور که در مقدمه هم گفتیم، جمعه بازار جزو بازارهای محمودآباد به شمار می‌رد و همانطور که از اسمش هم مشخص است، فقط در روزهای جمعه برگزار می‌شود.

در گذشته تمامی افرادی که در این بازار مشغول به فروش بودند، دست فروشی می‌کردند؛ ولی در چند سال اخیر، شهرداری این منطقه به خوبی بازسازی کرده و غرفه‌های مختلفی را در این مکان و برای فروشنده‌ها ایجاد کرده. ولی باز هم فروشندگان زیادی هستند که محصولات خودشان را دست فروشی می‌کنند.

فروشندگانی که در بازار الغدیر محمودآباد اقدام به فروش محصولات خودشان می‌کنند، اکثریت جزو افراد بومی نیستند و درواقع فروشندگانی هستند که از شهرهای دیگر و برای فروش محصولات خودشان به محمودآباد مراجعه می‌کنند. حتی اکثر محصولاتی هم که در این بازار به فروش می‌رسد، جزو محصولات باغ‌های همین فروشنده‌ها به شمار می‌روند.

این بازار را در گذشته با اسم دوشنبه بازار می‌شناختند و به این دلیل بود که در روزهای دوشنبه برگزار می‌شد.

ادرس جمعه بازار محمودآباد

افراد بومی که همگی با این منطقه آشنا هستند؛ ولی محض احتیاط هم ادرس جمعه بازار محمودآباد را در ادامه برای شما قرار می‌دهیم:

از سمت سه راه مرکزی، به سمت غرب (جاده نور-محمودآباد) حرکت کنید؛ دقیقا در رو به روی ساختمان ارشاد، یک مسیری وجود دارد که به کمربندی آمل-محمودآباد ختم می‌شود. وارد این مسیر شده و بعد از اینکه به میدان رسیدید، به سمت راست برانید؛ سپس بعد از 100 الی 200 متر می‌توانید دست فروش‌های بازار الغدیر محمودآباد را مشاهده کنید.

البته شاید مسافران نتوانند با این آدرس، مسیر خودشان را به سمت جمعه بازار پیدا کنند؛ برای همین در ادامه، نقشه این بازار را برای شما قرار می‌دهیم تا بهتر بتوانید مسیر خودتان را پیدا کنید:

فاصله جمعه بازار محمودآباد تا بقیه بازارها

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، جمعه بازار یکی از بازارهای این شهرستان به شمار می‌رود و دو بازار دیگر نیز در محمودآباد وجود دارد که اتفاقا آنها هم طرفداران زیادی را در محمودآباد دارند. در ادامه قصد داریم تا فاصله بازار الغدیر با دیگر بازارهای شهرستان محمودآباد را به شما معرفی کنیم:

فروش مغازه جمعه بازار محموداباد

اگر به دنبال خرید یا اجاره یک مغازه در جمعه بازار محمودآباد هستید، باید به خود همین بازار مراجعه کنید؛ در این بازار یک اتاقی به جهت مدیریت جمعه بازار وجود دارد؛ شما می‌توانید با بخش مدیریت بازار الغدیر، درباره خرید مغازه با آنها صحبت کنید و اگر مغازه در جمعه بازار برای فروش وجود داشته باشد را به شما پیشنهاد می‌کنند.

جمعه بازار محمودآباد

بهترین مراکز خرید محمودآباد کجاست؟

بسیاری از مردم به اشتباه مراکز خرید را با بازار اشتباه می‌گیرند و این در صورتی است که کلیت آنها با یکدیگر متفاوت است؛ مراکز خرید درواقع به یک پاساژ یا مجتمع گفته می‌شود که دارای غرفه‌های مخلتفی به مانند بوتیک هستند که ما در مقاله بهترین مراکز خرید محمودآباد هم به این موضوع، اشاره کردیم.

در بین تمامی مراکز خرید، مجتمع سیمرغ از بقیه بهتر، شیک‌تر و بزرگ‌تر است که در پست مربوطه، کامل به این مرکز خرید پرداختیم.

سوالات متداول

بازار صنایع دستی محمودآباد

در محمودآباد، هیچ بازاری با نام بازار صنایع دستی وجود ندارد؛ فقط چندین مغازه در گوشه و کنار محمودآباد هستند که اقدام به فروش یکسری محصولات سنتی به مانند گلیم و … می‌کنند.

بازار لباس محمودآباد کجاست؟

در محموداباد هیچ بازار لباسی وجود ندارد؛ فقط یکسری پاساژها به مانند بازار ساحلی قائم وجود دارند که اکثر غرفه‌های این پاساژها، در حال فروش لباس هستند.

بازار ساحلی محمودآباد کجاست؟

هیچ بازاری در شهرستان محمودآباد وجود ندارد که در کنار ساحل، احداث شده باشد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه