طلا بهتر است یا زمین؟ کدام را برای سرمایه گذاری بخریم؟

طلا بهتر است یا زمین؟ کدام را برای سرمایه گذاری بخریم؟

برای سرمایه گذاری طلا بهتر است یا زمین؟ این سوال یکی از رایج‌ترین سوالات در زمینه سرمایه گذاری است؛ هم طلا و هم زمین، هر دو یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری و افزایش سرمایه شماست؛ ولی قطعا هر کدام از آنها دارای روش و تفاوت‌های خاصی هستند که باعث می‌شود تا برای هر شخصی، یکی از آنها گزینه بهتری به نظر برسد که حالا یا می‌تواند خرید زمین باشد و یا خرید طلا!

در ادامه این پست از جای دنج قصد داریم تا ببینیم سرمایه گذاری در طلا بهتر است یا زمین و تا در نهایت بتوانیم به یک جمع بندی برسیم.

خرید طلا بهتر است یا زمین؟

این موضوع را یادتان که چه در زمین خرید طلا و چه در زمینه خرید زمین، شما حتما باید مهارت‌های لازم در این زمینه را داشته باشید؛ چون هر دو حوزه، جزو حوزه‌های پر ریسک هستند؛ درست است که سود بالایی دارند؛ ولی هر لحظه ممکن است که سرمایه شما کمتر از قبل شود.

سپس باید شرایط و اخلاقیات خودتان را بررسی کنید؛ نگویید که مثلا خرید زمین سود بیشتری دارد، پس باید در همین حوزه سرمایه گذاری کنم. ریسک و تخصصی که در حوزه خرید زمین نیاز دارید، قطعا خیلی بیشتر از حوزه خرید طلاست و اگر شما تجربه کافی را ندارید و حتما می‌خواهید وارد یکی از این حوزه شوید، پیشنهاد من این است که طلا بخرید.

البته اگر قصد خرید طلا را هم دارید، پیشنهاد می‌شود که حتما از طلاهای شکسته یا همان طلای دست دوم بخرید. چون اینگونه دیگر از شر هزینه‌های اضافی به مانند مالیات خلاص می‌شوید.

ولی این را هم بدانید که در مقایسه سود طلا و زمین، قطعا سود زمین بسیار بیشتر است؛ کافی است که خودتان به روند رشد نرخ قیمت زمین بیندازید متوجه می‌شوید که رشد بیشتری نسبت به قیمت طلا داشته که به همین منظور، می‌توان خرید زمین را یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری دانست.

عواملی که میتواند بر روی سرمایه گذاری در خرید زمین یا طلا تاثیر بگذارد

عواملی که میتواند بر روی سرمایه گذاری در خرید زمین یا طلا تاثیر بگذارد

در بالا، ما نگاهی کلی به تفاوت‌های خرید زمین و طلا پرداختیم و حالا بهتر است تا کمی دقیق‌تر، به موضوع طلا بهتر است یا زمین بپردازیم. در ادامه عوامل تاثیرگذار برای سرمایه‌گذاری در ملک یا طلا را به شما معرفی می‌کنیم:

1. قدرت نقد شوندگی

وقتی بحث از قدرت نقد شوندگی می‌شود، یعنی فرد در چه مدت زمانی می‌تواند سرمایه خودش را به پول نقد تبدیل کند. بسیاری از مردم، اصلا این موضوع را در نظر نمی‌گیرند و فقط نگاه می‌کنند که سود کدام بخش بیشتر است و به همان سمت می‌روند.

قطعا می‌توان گفت که قدرت نقد شوندگی طلا، بسیار بیشتر از زمین است؛ چون شما در عرض حداکثر چند روز، می‌توانید طلای خودتان را بفروشید و این در صورتی است که برای فروش زمین، شاید چندین ماه هم طول بکشد.

2. ریسک سرمایه گذاری

از نظر ریسک سرمایه گذاری و همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، طلا گزینه بهتری است؛ چون زمین به همان اندازه که می‌تواند سود زیادی را برای شما داشته باشد، به همان اندازه هم ممکن است که ضررهای زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

برای همین پیشنهاد می‌شود که اگر اهل ریسک نیستید، حتما بر روی طلا سرمایه گذاری کنید.

4. امنیت

از نظر امنیت هم بخواهید بررسی کنید، واقعا نمی‌شود زمین را دزدید! ولی امکان دزدیدن طلا وجود دارد و به همین جهت می‌توان گفت که خرید زمین گزینه بهتری از لحاظ امنیت به شمار می‌رود.

5. بررسی ریزش قیمت

طلا بازاری پرنوسان نیست! ولی باز هم ریزش‌های زیادی در آن رخ می‌دهد. درواقع ریزش قیمت طلا باعث شده تا کمی ریسک خرید آن بالا برود؛ ولی باز هم ریسک خرید طلا، کمتر از خرید زمین است.

ولی همانطور که در بالا هم گفتیم، اگر نگاهی به قیمت نرخ زمین بیندازید، متوجه می‌شوید که زمین نه تنها ریزش نداشته، بلکه از چندین سال پیش تا به الان، به صورت مداوم در حال رشد قیمت است.

6. قابلیت رشد سرمایه

این مورد را چندین بار در بالاتر هم اشاره کردیم و دیگر قصد نداریم تا توضیح اضافه‌ای درباره آن بدهیم؛ فقط همینقدر بدانید که از نظر رشد سرمایه، زمین می‌تواند برنده میدان باشد.

برنده بازی کیست؟ خرید زمین!

برنده بازی کیست؟ خرید زمین!

با بررسی موارد بالا، می‌توانیم بفهمیم که خرید زمین می‌تواند گزینه مناسب‌تری برای سرمایه گذاری باشد. ولی باز هم باید بدانید که چه خرید زمین و چه خرید طلا، هر کدام قلق‌های مخصوص به خودشان را دارند و برای همین نباید بی گدار به آب بزنید.

جای دنج یک تیم فعال در زمینه خرید زمین در محمودآباد است که اگر شما قصد خرید زمین در شهرستان محمودآباد استان مازندران را داشتید، می‌توانید از فایل‌های ما دیدن کرده و بعد از انتخاب فایل مدنظر، با ما تماس بگیرید.

همچنین اگر شما فروشنده هستید و می‌خواهید زمین خودتان را بفروشید، می‌توانید اطلاعات زمین خودتان را (اگر در محمودآباد است) برای ما بفرستید تا بدون هیچ هزینه‌ای، در سایت و برای فروش قرار دهیم.

البته برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید زمین برای سرمایه گذاری، میتواند به پست مربوطه مراجعه کنید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه