نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال {9 نکته مهم}

نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال {9 نکته مهم}

یکی از روش های سرمایه گذاری در حوزه املاک مازندران، خرید و فروش زمین هکتاری هست؛ برای همین ما در این پست تصمیم گرفتیم تا نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال را به شما آموزش دهیم. البته که کلیت خرید زمین هکتاری، شبیه به خرید زمین هایی با مساحت کمتر است؛ ولی در یکسری موارد هم با یکدیگر فرق دارند و برای همین باید افرادی که قصد خرید زمین هکتاری را دارند، با این موارد آشنا باشند.

مهمترین نکات خرید و فروش زمین هکتار بالا در مازندران

مهمترین نکات خرید و فروش زمین هکتار بالا در مازندران
نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال

اصلا فرقی ندارد که شما قصد فروش زمین هکتاری را دارید یا خرید آن؛ در هر صورت باید بدانید که حوزه خرید و فروش زمین، یکسری نکاتی را دارد که بی توجهی به آنها، باعث میشود تا مشکلات زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه، به یکسری از نکات خرید زمین هکتاری در شمال اشاره میکنیم:

1. انتخاب بهترین مشاور املاک

اولین نکته و حتی مهمترین نکته ای در زمان خرید و فروش زمین های هکتاری، انتخاب یک مشاور املاک مطمئن، معتمد و حرفه ای است؛ فرض کنید که مثلا شما قصد خرید زمین در محمودآباد (یکی از شهرستان های مازندران) و به شکل هکتاری را دارید. در این لحظه، چه کسی بهتر از یک مشاور املاک که بر روی فایل های محمودآباد تمرکز دارد را میتوانید برای راهنمایی و خرید پیدا کنید؟

پس قبل از اینکه وقت خودتان را صرف پیدا کردن آشنا و فامیل و … برای خرید زمین هکتاری کنید، اول از همه یک مشاور املاک معتمد و حرفه ای را پیدا کنید.

تیم جای دنج در زمینه خرید و فروش زمین در شهرستان محمودآباد فعالیت میکند که اگر شما قصد خرید زمین هکتاری در این شهرستان را داشتید، میتوانید با تیم جای دنج تماس بگیرید. شماره جهت تماس:

09355294440

آقای الهی

2. بررسی نکات حقوقی را فراموش نکنید

دومین قسمت از نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال، مربوط به بررسی نکات حقوقی میشود. البته یادتان باشد که رعایت کردن مورد اول (انتخاب مشاور املاک) میتواند شما در بررسی نکات حقوقی خرید زمین هکتاری، بسیار کمک کند. چرا؟ چون یک مشاور املاک موظف هست که تمامی زیر و بم نکات حقوقی را به شما گوشزد کند که مبادا هیچ ضرری کنید.

ولی یک راه دیگری هم وجود دارد که میتواند تا حد زیادی، کارساز باشد؛ آنهم چیزی نیست جز مشاوره گرفتن از یک وکیل معتمد. البته باز هم بهتر است که اگر یک وکیل آشنا یا وکیل رفیق دارید، حتما آن را با خودتان همراه کنید تا تمامی نکات حقوقی خرید زمین هکتاری را بررسی کند تا هیچ مشکلی به وجود نیاید.

البته این مورد را هم به شما بگویم که نکات حقوقی خرید و فروش زمین هکتاری، تفاوت زیادی با نکات حقوقی خرید باغ، زمین مسکونی، تجاری و … ندارد. ولی باز هم بهتر است که نکات مربوطه را رعایت کنید!

همچنین بخوانید: نحوه خرید زمین قولنامه در روستا

3. مشخص کردن متراژ

مشخص کردن متراژ زمین را نیز میتوان جزو نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال اسم برد. درواقع شما باید برای خرید و فروش زمین هکتار بالا در مازندران، در مرحله اول مشخص کنید که قصد خرید چه متراژی را دارید؟!

مثلا فرض کنید که شما قصد دارید که یک مجتمع تفریحی را در شهرستان محمودآباد راه اندازی کنید و برای اینکار باید ابتدا به سراغ خرید زمین هکتاری بروید؛ خب برای ساخت مجتمع تفریحی مدنظر، چه متراژی را نیاز دارید؟ البته بررسی این مورد کاملا بدیهی است. چون در همان مراحل اولیه، به یک نتیجه نهایی میرسید.

ولی از آنجایی که مشخص کردن این موضوع دارای اهمیت زیادی است، تصمیم گرفتیم که کمی درباره آن صحبت کنیم.

4. نقشه هوایی زمین را بررسی کنید

یکی از نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال، بررسی نقشه هوایی زمین است؛ شاید در نگاه اول فکر کنید که بررسی نقشه هوایی نمیتواند کمک زیادی به تصمیم نهایی جهت خرید زمین کند؛ ولی مطمئن باشید که در زمان خرید زمین هکتاری، این موضوع کاملا صدق میکند.

پس بعد از اینکه زمین هکتاری توسط مشاور املاک به شما معرفی شد، حتما به کمک یک متخصص، یک نقشه هوایی از زمین تهیه کنید.

5. هدفتان را مشخص کنید

زمین های شمال، دارای کاربری های مختلفی هستند که هر کدام از آنها هم پتانسیل های خاص خودشان را دارند. در ادامه، برخی از این کاربری ها را به شما معرفی میکنیم:

  • کاربری تجاری: برای راه اندازی مغازه، فروشگاه و کسب و کار
  • کاربری مسکونی: برای راه اندازی خانه، ویلا، آپارتمان.
  • کاربری کشاورزی: برای پرورش برنج
  • کاربری باغی: پرورش میوه های درختی
  • و …

هر کدام از این کاربری ها، قیمت های مختلفی را دارند؛ برای مثال کاربری تجاری در مقایسه با بقیه، دارای بیشترین قیمت است که فقط هم برای ساخت فروشگاه، مغازه و کسب و کار میتوانید از آن استفاده کنید. برای مثال اگر قصد احداث یک پاساژ را دارید، باید به سراغ خرید زمین های تجاری بروید.

یا مثلا اگر میخواهید بعد از خرید زمین هکتاری به سراغ احداث شهرک بروید، باید زمین مسکونی بخرید.

6. بررسی سوابق زمین

مورد بعدی که میتوان آن را جزو نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال اسم برد، بررسی سوابق زمین است؛ برای درک بهتر این موضوع، بهتر است که آن را با یک مثال به شما توضیح دهیم.

فرض کنید که شما هدفتان از خرید زمین هکتاری، کشاورزی است! خوب شما از کجا مطمئن هستید که خاک این زمین، میتواند جوابگو نیاز شما باشد؟ از کجا میدانید که کیفیت آب این منطقه، برای محصولات شما مناسب است و …

برای همین حتما قبل از خرید، سوابق زمین را بررسی کنید تا در آینده، با مشکلی رو به رو نشوید.

7. مرز زمین را مشخص کنید

یادتان باشد که شما قصد خرید زمینی با وسعت زیاد را دارید؛ برای همین، باید حتما قبل از خرید، به صورت دقیق مرز زمین را بررسی کنید؛ مرزبندی زمین های هکتاری، کمی سخت تر از زمین های مساحت پایین است. برای همین به هیچ وجه از این مورد غافل نشوید.

8. بررسی منابع آبی

این مورد معمولا برای افرادی مهم است که قصد خرید زمین هکتاری، به جهت انجام فعالیت کشاورزی را دارند؛ آب یکی از مهمترین بخش های کشاورزی به شمار میرود و اگر کیفیت لازم را نداشته باشد، قطعا بر روی کیفیت محصولات هم تاثیر منفی میگذارد.

برای همین میتوان بررسی منابع آبی را نیز جزو نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال قرار داد. به هیچ وجه از بررسی این موضوع غافل نشوید.

همچنین بخوانید: زمین داخل بافت یعنی چه؟

9. استعلام بگیرید

به هیچ وجه، به هیچ وجه، به هیچ وجه از این مورد عبور نکنید؛ اصلا فرقی ندارد که شما قصد خرید زمین هکتاری را دارید یا مساحت کمتر؛ در هر صورت باید مراحل استعلام را جدی بگیرید. این مورد به حدی مهم است که همیشه آن را جزو نکات خرید زمین در شمال اسم میبرند.

اگر با نحوه استعلام خرید زمین آشنا نیستید، پیشنهاد میکنم که به پست مربوطه مراجعه کنید.

سوالات متداول

بایدها و نبایدهای خرید زمین هکتاری در شمال چیست؟

1. انتخاب بهترین مشاور املاک 2. بررسی نکات حقوقی 3. مشخص کردن متراژ 4. بررسی نقشه هوایی 5. بررسی سوابق زمین 6. مشخص کردن هدف 7. مشخص کردن مرز 8. بررسی منابع آبی

زمین هکتاری چه نوع زمینی است؟

به خرید زمین های بالای 10 هزار متر را زمین هکتاری میگویند.

منبع: hornval

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه