روستا اهلم | جنگل اهلم + [دریاچه!] آدرسشون کجاست؟

روستا اهلم |? جنگل اهلم | آدرسشون کجاست؟

روستا اهلم استان مازندران یکی از روستاهای محمودآباد به شمار می‌رود که پیشینه تاریخی فوق العاده دارد. شاید بتوان از روستا اهلم به عنوان معروف ترین روستا از شهر محمودآباد مازندران هم اسم برد.

درواقع اهلم آنقدر زیباست که شما نمی‌توانید از آن دل بکنید؛ جای دنج اینجاست تا شما را با روستای اهلم استان مازندران آشنا کند. همچنین ما در ادامه درباره مسائل مختلف به مانند جنگل اهلم و یا دریاچه اهلم هم صحبت می‌کنیم و این تازه اول ماجراست…

روستا اهلم محمودآباد

اگر قصد خرید زمین در روستای اهلم محمود آباد را داشتید، می‌توانید با شماره زیر تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

اطلاعات کلی از روستا اهلم استان مازندران

روستا اهلم در دهستان اهلمرستاق شمالی قرار دارد و طبق سرشماری سال 1395 جمعیت این روستا 1579 نفر اعلام شد.

فاصله این روستا تا مرکز شهر محمودآباد، حدود 6 کیلومتر است که می‌شود کمتر از 10 دقیقه؛ (اگر به ترافیک نخورید!)

از جاذبه های گردشگری این روستا هم می‌توان به جنگل اهلم، دریاچه اهلم، آب بندان وسیعی که دارد اشاره کرد؛ البته مرقد مادر علامه حسن زاده آملی هم در این روستا قرار دارد.

ما در ادامه به بررسی همه آنها می‌پردازیم.

روستا اهلم کجاست؟

موضوع بعدی که می‌خواهیم آن را بررسی کنیم این است که روستا اهلم کجاست؟ برای سفر به روستای اهلم محمودآباد، شما باید حتما موقعیت روستای اهلم را بدانید:

اگر از سمت محمودآباد حرکت می‌کنید، باید پل هوایی شرکت نفت محمودآباد را رد کنید و تقریبا یک دقیقه بعد از این پل، در سمت چپ (جنوب) ورودی روستا اهلم را می‌بیند.

اگر هم از سمت نور دارید حرکت می‌کنید، بعد از روستا خشت سر، یک پُلی وجود دارد که زیر آن، رودخانه‌ای در جریان است که به سمت دریا خزر می‌رود؛ دقیقا بعد از این پل، شما ورودی روستای اهلم در مازندران را می‌بینید.

حالا ما در ادامه هم نقشه روستا اهلم را قرار دادیم که از روی گوگل مپ بتوانید راحت پیدا کنید.

نقشه روستای اهلم

تاریخچه روستا اهلم

گفته شده که اسم قدیم روستا اهلم، “عین الهم” بوده؛ حالا در روایتهای تاریخی مختلف و در گویش‌های مختلف، متفاوت بوده.

در همین منابع تاریخی از اهلم به عنوان یک شهر تاریخی نام برده می‌شود که گفته شده یک بندر در مازندران بوده که رود هراز هم از همین بندر به سمت دریا خزر می‌رفت.

جالب است در کتابهای مختلفی از این روستا اسم برده می‌شد. مثلا “یاقوت حمودی” در کتاب معجم البلدان اهلم را با نام “اَلهَم و اَهلُم” یاد می‌کند.

اگر می‌خواهید بیشتر درباره تاریخچه روستا اهلم بدانید، به پست تاریخچه محمودآباد مراجعه کنید.

شغل اهالی روستا اهلم چیست؟

با اینکه قشر جوان به سمت کارهای اینترنتی و یا مغازه رفتند، ولی همچنان اکثر مردمان روستا اهلم محمودآباد به شغل کشاورزی مشغول هستند؛

البته تعداد قابل توجهی هم مشغول پرورش ماهی هستنند؛ به این شکل که آب بندان اهلم را اجاره می‌کنند و مشغول پرورش ماهی می‌شوند.

همسایگان روستا اهلم

شمال: خشت سر

جنوب: شرفتی

شرق: آزادمون

غرب: خشت سر

جاذبه های روستا اهلم محمودآباد چیست؟

فکر نکنید که روستای اهلم در محمودآباد فقط یک خیابان، بدون هیچ جای تفریحی است. اگر اینگونه به این روستا نگاه می‌کنید، باید به شما بگویم که سخت در اشتباه هستید.

جنگل اهلم، دریاچه اهلم، آب بندان، مرقد مادر آیت الله حسن زاده آملی و…. حالا بماند که آب و هوای این روستا چقدر خوب است و به خاطر زمین های کشاورزی چه منظره دل انگیزی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا این جاذبه ها را با هم بررسی کنیم…

جنگل اهلم

جنگل اهلم

جنگل روستا اهلم را به هیچ وجه نباید از دست بدهید؛ جنگل روستای اهلم یکی از بهترین و زیباترین مکانهای استان مازندران به شما می‌رود که در روزهای تعطیل، مخصوصا تعطیلات عید نوروز، جایی برای نشستن نیست. فاصله جنگل اهلم تا مرکز شهر هم چیزی حدود 11 کیلومتر است؛

درختان این جنگل با جنگلهای دیگر شمال تفاوت دارد؛ به این شکل که اکثر درختان این جنگل را درختان توسکا، گردو، بلوط، انجیلی، نارون و … تشکیل داده اند.

لوکیشن جنگل اهلم

جنگل اهلم به جنگل بونده و جنگل خشت سر متصل است؛ یعنی همه اینها درنهایت یکی می‌شوند. البته بین همه این اسامی، جنگل بونده در محمودآباد از همه معروف تر است.

در ادامه ما لوکیشن جنگل اهلم محمودآباد بر روی گوگل مپ را برای شما گذاشتیم.

آب بندان اهلم

شاید پیش خودتان بگویید که چرا ما آب بندان اهلم را در لیست جاذبه‌های این روستا قرار دادیم؛ روستا اهلم 14 آب بندان به مساحت 25 هکتار دارد که همه این آب بندانها با موضوع طبیعت گردی و 4 آب بندان هم با موضوع گردشگری ساخته شد.

عمق این آب بندان هم از 3 متر شروع می‌شود و در بعضی نقاط به 6 متر هم می‌رسد. بعضی از آب بندان در سمت جاده هستند و بعضی هم در بخش جنگل روستای اهلم محمودآباد.

مرقد مادر حسن زاده آملی

یکی دیگر از جاذبه ها مذهبی این روستا، مرقد مادر علامه حسن زاده آملی است؛ مرقد این بانوی گرامی در وسط روستا اهلم قرار دارد و تبدیل به یک زیارتگاه باشکوه برای مسافران و خود اهالی اهلم شده.

دریاچه اهلم

دریاچه اهلم

علاوه بر جنگل و آب بندان و مرقد مادر حسن زاده آملی، یک دریاچه هم در این روستا وجود دارد که به دریاچه اهلم معروف است.

این دریاچه طبیعی در نزدیکی روستا آزادمون واقع شده و همچنین مکانی برای تفریح و استراحت چند ساعته دارد. نمای این دریاچه هم بسیار زیباست؛ به طوری در اطراف آن آب بندان و جنگل را مشاهده می‌کنید.

قیمت زمین در روستای اهلم چقدر است؟

قیمت زمین در روستای اهلم
قیمت زمین در روستای اهلم

قیمت زمین در روستای اهلم یکی از پرتکرارترین سوالاتی است که از تیم ما پرسیده می‌شود؛ چون اگر شما این مقاله را تا به اینجا به خوبی مطالعه کرده باشید، احتمالا فهمیدید که روستای اهلم یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه گذاری به شمار می‌رود و حتی اگر شما از مشاوران املاک نیز درباره خرید زمین در محمودآباد سوال کنید، قطعا روستای اهلم را نیز در کنار بقیه روستاها، به شما معرفی می‌کنند.

احتمالا شما هم با نوسانات بالای قیمت زمین آشنا هستید و اگر با این نوسانات آشنا باشید، باید بدانید که واقعا نمی‌شود یک قیمت دقیقی را اعلام کرد. برای همین اگر شما قصد استعلام قیمت زمین در روستای اهلم را دارید، پیشنهاد می‌کنم که با مشاوران تیم جای دنج تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

ویلا در اهلم مازندران

ویلاهای مختلفی در روستا اهلم مازندران ساخته شده؛ از استخردار و دوبلکس و تریپلکس گرفته تا ویلاهای معمولی! که هر کدام طبق منطقه‌ای که ساختند و امکاناتی که در اختیار دارند، قیمت متفاوتی را ارائه می‌دهند.

البته ویلاهای قدیمی و چند ساخت زیادی نیز در روستای اهلم شمال وجود دارد که خرید و بازسازی آن میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری باشد. اگر شما قصد خرید ویلا در اهلم مازندران و یا ویلای قدیمی در این روستا را داشتید، میتوانید با شماره ای که در ادامه برای شما قرار میدهیم تماس بگیرید و مشخصات ویلا مدنظر خودتان را اعلام کنید:

09355294440

آقای الهی

منبع: ویکی پدیا

سوالات متداول

جمعیت روستای اهلم چقدر است؟

طبق سرشماری که در سال 1395 انجام شد، اعلام شد که روستای اهلم 1579 نفر جمعیت دارد.

جنگل اهلم کجاست؟

اول از همه باید وارد روستا اهلم شوید؛ سپس مسیر این روستا را بگیرید و تا انتهای آن بروید؛ خودتان جنگل را می‌بینید.

قیمت زمین یا ویلا در اهلم چقدر است؟

قیمت زمین یا ویلا نه تنها در اهلم، بلکه در کل ایران دارای نوسانات بسیار زیاد است؛ برای استعلام قیمت، با تیم جای دنج تماس بگیرید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه