روستای چهارمحل آهی کجاست؟ + قیمت زمین در چهارمحل

روستای چهارمحل آهی کجاست؟ + قیمت زمین در چهارمحل

چقدر روستا چهارمحل آهی را می‌شناسید؟ اگر یادتان باشد ما در پستهای مختلفی از این روستا به عنوان یکی از برترین و بهترین نقطه‌های شهر محمودآباد مازندران برای اجاره یاد کردیم.

در پست ذکر شده ما فقط گفتیم که این روستا تشکیل شده از چند محل است و همچنین گفتیم که یک روستا آرام و بی سر و صدا برای گذراندن وقت می‌باشد.

ولی حالا ما تصمیم گرفتیم که یک پست اختصاصا برای معرفی روستا چهارمحل آهی بنویسیم تا شما را بهتر با این روستا زیبا آشنا کنیم. پس در ادامه با جای دنج همراه باشید.


اگر قصد خرید زمین در روستای چهار محل آهی یا استعلام قیمت زمین های این روستا را دارید، میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

روستا چهارمحل آهی کجاست؟

ورودی روستا جوراکلا

روستا چهارمحل آهی یکی از روستاهای مرکزی شهرستان محمودآباد می باشد که اگر بخواهم به زبان عامیانه بگم، ورودی اش در مسیر جاده فریدونکنار و قبل از روستا بیشه کلا است.

این تشکیل شده از چهار روستا است که چند سالی است نام دو روستا دیگر هم به این لیست اضافه شده. محله های اصلی این روستا “ارمکلا، آرم، آهی محله و جوراکلا” است و دو محل دیگر هم “یمچی و متوریج” می باشد.

جمعیت چهارمحل: بیش از 4300 نفر

کانال تلگرامی چهارمحل آهی: https://t.me/s/village4

پیج اینستاگرام روستا: instagram.com/4village_news

نقشه روستا چهارمحل آهی

برای اینکه بهتر با مسیر ورود این روستا آشنا شوید، در ادامه نقشه روستا چهارمحل آهی در گوگل مپ را برای شما قرار دادیم:

معرفی محله های روستا چهارمحل آهی

اینکه خیلی ساده از کنار این روستاها بگذریم خیلی بی انصافی است. پس بگذارید یک نیم نگاهی به همه این روستاها بیندازیم تا حداقل اطلاعات لازم از این محله های را به دست بیاوریم.

معرفی روستا یمچی

روستا یمچی یکی از محله های روستا چهارمحل آهی می باشد که طبق سرشماری که در سال 1395 انجام شد، جمعیتش 273 نفر بودند که تقریبا بیش از 70 خانوار در این روستا زندگی می کردند.

عکس قدیمی از اهالی روستا چهارمحل آهی

معرفی روستا متوریج

نام روستا متوریج درواقع تشکیل شده از سه نام دیگر است که عبارت هستند از “مرتع، ور، یج”. نام اولیه این روستا مرت وریج بود که به مرور زمان به این نام تغییر پیدا کرد.

در سرشماری سال 1395 جمعیت این روستا 642 نفر اعلام شد؛ یعنی بیش از 150 خانوار.

همچنین بخوانید: اسامی روستاهای محمودآباد

معرفی روستا جوراکلا

جوراکلا هم یکی دیگر از محله های روستا چهارمحل آهی است که با دریا 3 کیلومتر فاصله دارد.

در سرشماری سال 1395 تعداد جمعیت این روستا به 997 نفر می رسید که تشکیل شده از حداقل 300 خانوار بود.

امامزاده تقی در روستا جوراکلا

این روستا میزبان یکی از نقاط مذهبی محمودآباد هم می باشد؛ مزار امامزاده تقی در این روستا واقع شده.

معرفی روستا آهی محله

بیشترین جمعیت در بین محله های روستا چهارمحل آهی، اختصاص دارد به روستا آهی محله که جمعیتش تا سال 1395، 1292 نفر اعلام شده.

گفته شده که یک روستایی به نام “آه” که در اطراف رودهن استان تهران واقع شده است، در سال 1047 شمسی دچار یک زلزله وحشتناک شد. عده ای از اعضای این روستا که تصمیم به بازیابی و ساختن زندگی بهتری داشتند، به این منطقه مهاجرت کردند و اسم این روستا را آهی محله گذاشتند.

در ابتدا هم گفته شده که چهار محل فقط یک روستا بود که نامش هم همین آهی محله بوده.

مسجد جامع روستا آهی محله

مسجد جامع روستا آهی محله

مسجد جامع روستا آهی محله در سال 1346 تاسیس شد و تا الان (تا سال 1400) دو بار ترمیم شد.

نه تنها روستا آهی محله، بلکه هر ساله مردمان زیادی از روستاهای اطراف آهی محله برای انجام فرائض دینی به این مسجد میایند.

همچنین بخوانید: فرهنگ بومی مازندران

معرفی روستا آرم

روستای آرم بعد از آهی محله، پرجمعیت ترین روستا چهارمحل آهی با 942 نفر جمعیت است. این روستا هم به مانند آهی محله، دارای پیشینه زیبا و زیادی است و قطعا اگر به تاریخچه محمودآباد نگاهی بیندازید، از این روستا اطلاعات زیادی به دست میاورید.

شغل اهالی روستا چهارمحل آهی

شغل اهالی روستا چهارمحل آهی هم به مانند بقیه روستاهای استان مازندران، کشاورزی و بعضی ها هم دامداری می کنند که کشاورزی درصد بسیار بالاتری را در بر دارد.

مخصوصا در روستا چهارمحل آهی! این روستا مملو از زمین های کشاورزی است؛ شاید حتی بیشتر از بقیه روستاهای محمودآباد!

پس قطعا طبیعی است که شغل مردمان این روستا کشاورزی باشد!

البته را بهم بگویم که این روستا افراد معبتر زیادی را تحویل شهرستان و استان داده! برای مثال سرهنگ محمود حسین زاده که الان یعنی در سال 1400 فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد است!

عکس قدیمی از روستا چهارمحل آهی

 

قیمت زمین در روستا چهارمحل اهی محمودآباد

قیمت زمین در روستا چهارمحل اهی محمودآباد
قیمت زمین در روستا چهارمحل اهی محمودآباد

روستا چهارمحل آهی همانطور که گفتیم تشکیل شده از 7 روستا است که همین موضوع باعث شده تا زمین‌های زیادی در این روستا برای فروش وجود داشته باشد که ما تعداد قابل توجهی از آنها را در بخش خرید زمین در محمودآباد قرار دادیم که برای مشاهده ملک های این روستا، میتوانید به همان صفحه مراجعه کنید.

درباره قیمت زمین در چهارمحل آهی محمودآباد هم واقعا نمی‌شود هیچ قیمت دقیقی را برای خرید زمین‌های این روستا اعلام کرد. بهترین گزینه برای پی بردن به قیمت‌های حدودی، مراجعه به همان بخش ملک‌های سایت جای دنج است. در صفحه ملک‌های جای دنج، ما تعدادی از زمین‌های این روستا را به همراه قیمت، قرار دادیم که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

سوالات متداول

قیمت زمین چهارمحل آهی چقدر است؟

قیمت زمین های روستا چهارمحل دائما و به دلیل نوسانات، در حال تغییر است؛ برای همین، برای استعلام قیمت با تیم جای دنج تماس بگیرید.

پرجمعیت ترین محله در روستا چهارمحل، کدام است؟

روستا آهی محله با 1292 نفر جمعیت، پرجمعیت‌ترین روستا در بین محله های چهارمحل است.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه