روستای خشت سر کجاست؟ + قیمت زمین در خشت سر

روستای خشت سر کجاست؟ + قیمت زمین در خشت سر

تا به الان ما در پست‌های مختلفی، از روستا خشت سر به عنوان یکی از بهترین مکانها برای اجاره یاد کردیم. ولی خب در حد و اندازه یک بند بود و البته قصد آن را هم نداشتیم که در پستی که مربوط به این روستا نیست، صحبت کنیم.

ولی الان نوبت آن شده که به معرفی روستا خشت سر محمودآباد بپردازیم و ببینیم که چرا این روستا تبدیل به یکی از بهترین روستاهای محمودآباد شده است. در ادامه با جای دنج همراه باشید.

اگر قصد خرید زمین در روستای خشت سر را دارید، میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

روستا خشت سر

معرفی روستا خشت سر

روستا خشت سر یکی از روستاهای شمالی و ساحلی استان مازندران و یکی از روستاهای شهرستان محمودآباد است که آخرین روستای این شهرستان از سمت غرب می‌باشد. این روستا همسایه روستا اهلم است که اگر یادتان باشد در پست تاریخچه محمودآباد از پیشینه این روستا تاریخی گفتیم.

طبق آخرین آماری که گرفته شد (تا سال 1396) جمعیت این روستا به 800 خانوار و 3500 نفر می‌رسد که می‌تواند برای یک روستا عدد قابل توجهی باشد.

روستا خشت سر از سمت غرب به ایزدشهر و از سمت شمال به دریا، از سمت جنوب به جنگل خشت سر و از سمت شرق به شهر محمودآباد مازندران راه دارد.

طبق آمار گرفته شده، بیش از 60 درصد مردمان این روستا مشغول کشاورزی هستند و 40 درصد باقیمانده هم به کارهای خدماتی مشغولند.

از جاهای دیدنی خشت سر هم می‌توان به آب بندان، جنگل، دریا و امامزاده فضل اشاره کرد. البته از امامزاده فضل هم تاریخی ترین منطقه این روستا به شمار می‌رود که 900 سال قدمت دارد.

خشت سر محمودآباد نقشه

در پایین شما می‌توانید نقشه روستا خشت سر را بر روی گوگل مپ مشاهده کنید!

آماری سرشماری روستا خشت سر محمودآباد

در بالا گفتیم که روستا خشت سر بیش از 3500 نفر جمعیت و 800 خانوار دارد.

جدای از این آمار، در این روستا 1450 خانه وجود دارد که تقریبا قدمت 350 تای آنها به بیش از 70 سال می‌رسد که این نشان از تاریخچه این روستا ساحلی دارد.

شغل مردمان روستا خشت سر

در گذشته یعنی حدود بیش از 30 سال پیش، اکثریت جمعیت روستای خشت سر مشغول به کشاورزی و عده کمی هم مشغول به دامداری بودند.

ولی با گذشت زمان و به وجود آمدن تکنولوژی ها و رشته‌های درسی متعدد، نسل جوان امروز این روستا مشغول به کارهای دولتی و خصوصی مختلفی هستند.

عده‌ای در بانک فعالیت می‌کنند، عده‌ای استاد دانشگاه، عده‌ای دکتر، بعضی ها در شرکت نفت و …. البته هنوز هم اکثریت مشغول به کشاورزی هستند، ولی آمار نسبت به گذشته کمتر شده.

متاسفانه بسیاری از زمین‌های این روستا هم به مردمان غیربومی فروخته شده و این موضوع هم یکی از دلایل افت آمار کشاورزان روستا خشت سر شده.

جاهای دیدنی روستا خشت سر

خشت سر با اینکه یک روستا به شمار می‌رود، ولی کم جای دیدنی ندارد. در ادامه به معرفی معروفترین آنها می‌پردازیم.

1. آب بندان روستا خشت سر

یکی از جاهای دیدنی روستا خشت سر همین آب بندان هایی است که سمت جنوب این روستا واقع شده. این آب بندان برای مصرف هایی هچمون کشاورزی و صیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

2. جنگل خشت سر

بعد از اینکه آب بندان خشت سر را رد کنید، به جنگل می‌رسید. البته جنگل روستا خشت سر آنقدر هم مکان جالبی برای تفریح نیست؛ ولی برای گذراندن وقت پیشهاد می‌شود.

اگر قصد سفر به جنگل در محمودآباد را دارید، من به شما جنگل بونده را پیشنهاد می‌کنم.

3. دریا

همانطور که می‌دانید خشت سر یک روستا ساحلی است و بهترین جاذبه خشت سر هم قاعدتا دریا می‌باشد. البته ساحل دریا این روستا به دلیل کم لطفی دهیاری، همیشه خدا کثیف است!

الان هم که دارم این پست رو برای شما می‌نویسم (1400) دو سالی می‌شود ساحل این روستا تبدیل به یکی از خلوت ترین مکانها شده! تاسف!

4. امامزاده فضل روستا خشت سر

امامزاده فضل روستا خشت سر

امامزاده فضل مذهبی ترین مکان محمودآباد و یکی از مذهبی ترین و تاریخی ترین مکان محمودآباد است که تقریبا در همان اول این روستا و بغل جاده واقع شده است.

امامزاده فضل یکی از فرزندان یا نوادگان امام موسی کاظم است که قدمت این مقبره به بیش از 900 سال می‌رسد.

این مکان تاریخی چندین بار دست خوش ترمیم شد و حتی الان هم درب ورودی امامزاده فضل در حال ترمیم و نوسازی است.

5. مجتمع تفریحی غزال

مجتمع تفریحی غزال

یکی از دیگر از مکان‌های دیدنی روستا خشت سر مجتمع تفریحی غزال است که بیشتر از همه به سالن بولینگی که دارد معروف است؛ مجتمع غزال به غیر از سالن بولینگ، چندین بوتیک و فروشگاه هم دارد.

البته یک رستورانی هم در طبقه آخر این مجتمع با نام رستوران تراس محمودآباد قرار دارد که اکثر شبها، به همراه موسیقی زنده است؛ این رستوران، درواقع یک کافه رستوران است که شما میتوانید لحظات خوبی را در آنجا برای خودتان و همراهانتان رقم بزنید.

فاصله روستا خشت سر تا محمودآباد

درواقع فاصله زیادی نیست. یعنی شما اگر پیاده هم از آخر خشت سر تا اول محمودآباد حرکت کنید، نیم ساعت وقتتان را می‌گیرد. این یعنی شما خیلی راحت به شهر دسترسی دارید.

با ماشین هم حداکثر 10 دقیقه! بازم تاکید می‌کنم که حداکثر 10 دقیقه!

خشت سر چیز کمی از شهر ندارد

یکی دیگر از دلایلی که روستا خشت سر را تبدیل به یکی از بهترین روستاهای محمودآباد کرده، امکاناتی است که در این روستا فراهم شده.

سوپرمارکت 24 ساعته، نانوایی های سنگگ و لواش و بربری و سنتی، مجتمع تفریحی، دریا، جنگل، مکان مذهبی، کافی شاپ ساحلی، باشگاه بدنسازی زنانه و مردانه، داروخانه و …..

دیگر چه می‌خواهید؟!

همسایگان روستای خشت سر

از شمال: دریا!

از شرق: شهر محمودآباد

از جنوب: اهلم

از غرب: شهرهای ایزدشهر و امیرآباد

خرید زمین در خشت سر می‌تواند گزینه خوبی باشد؟

خرید زمین در خشت سر می‌تواند گزینه خوبی باشد؟
خرید زمین در خشت سر می‌تواند گزینه خوبی باشد؟

اگر نظر من را بخواهید، با اطمینان به شما می‌گویم که خرید زمین در خشت سر، یک گزینه فوق العاده است؛ چون خشت سر یه روستا ساحلی به شمار می‌رود که در سمت جنوب آن هم به جنگل منتهی می‌شود. همچنین روستای خشت سر، پرجمعیت‌ترین روستای شهرستان محمودآباد به شمار می‌رود و برای همین اگر شما قصد خرید زمین در محمودآباد را داشتید، پیشنهاد می‌شود که روستای خشت سر را در اولویت خودتان قرار دهید.

این روستا از چندین سال پیش تا به الان، مورد توجه سرمایه گذاران زیادی قرار گرفته که باعث شده تا زمین‌های آن ارزش بالایی پیدا کنند. از ارزش بالای این روستا همین اندازه بدانید که در این روستا، فقط بیش از 6 شهرک وجود دارد که 4 تا از همین شهرک‌ها، ساحلی هستند.

سوالات متداول

خشت سر کجاست؟

استان مازندران، شهرستان محمودآباد، آخرین روستا محمودآباد از سمت غرب، روستا ساحلی خشت سر.

شهرک فرهنگیان خشت سر کجاست؟

خشت سر چندین شهرک دارد که معروفترین آن شهرک فرهنگیان است؛ این شهرک در فاصله یک کیلومتری امیرآباد و در نزدیکی شهرک کوه نور واقع شده؛ این را هم بدانید که شهرک فرهنگیان یک شهرک ساحلی است که اکثر ساکنان آن، معلم و فرهنگی هستند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه