خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی؟

خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی

شاید این سوال در ذهن هر کسی به وجود بیاید که خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی! اگر بخواهیم به صورت کلی به داستان نگاه کنیم، قطعا خرید زمین میتوان گزینه بهتری در مقایسه به خرید خانه کلنگی باشد. ولی خب باز هم نیاز است که این موضوع را به صورت کامل، بررسی کنیم تا به یک جواب نهایی برسیم.

اگر شما هم بین خرید خانه کلنگی و خرید زمین بین دوراهی افتادید، این مقاله از جای دنج را مطالعه کنید؛ شاید کمک کننده باشد!

 

خرید زمین سودآورتر است یا خانه کلنگی؟

خرید زمین سودآورتر است یا خانه کلنگی؟
خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی

برای جواب دادن به سوال خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، باید موارد مختلفی را بررسی کنید تا درنهایت به یک جواب درست برسید. البته این مورد را هم به شما بگوییم که جواب نهایی، میتواند برای هر شخصی و بنا دلایل مختلفی، متفاوت باشد.

در ادامه، نقاط قوت و نقاط ضعف خرید زمین و خانه کلنگی را با هم بررسی میکنیم.

 

همچنین بخوانید: زمین بهتر است یا ماشین

 

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی زمین

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی زمین
خرید زمین، چه برترین نسبت به خرید خانه کلنگی دارد؟

در اولین مرحله از بررسی سوال خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، قصد داریم به بررسی نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی زمین بپردازیم. همانطور که در بالا هم توضیح دادیم، خرید زمین نسبت به خانه کلنگی، قطعا میتواند به ظاهر، گزینه بهتری باشد. ولی شاید در باطن فرق داشته باشد!

 

1. قیمت مناسب تر زمین نسبت به خانه کلنگی

همیشه اولین دلیلی که افراد به سراغ خرید زمین میروند، به دلیل سرمایه محدودی است که در اختیار دارند؛ همه میدانند که قیمت زمین در مقایسه با خانه کلنگی، بسیار ارزانتر است!

برای مثلا اگر شما قصد خرید زمین در محمودآباد را داشته باشید، شاید بتوانید با 2 میلیارد 300 متر زمین را بخرید؛ ولی نمیتوانید با همین سرمایه و در همان منطقه، یک خانه کلنگی با مساحت زمین 300 متری را خریداری کنید!

 

2. امکان نگهداری طولانی مدت

زمین جزو اموالی است که صاحب آن میتواند سالها زمین را رها کند؛ این در صورتی است که هیچ اتفاقی هم برای زمین نمی افتد و حتی ارزش آن هم بیشتر میشود.

 

3. گزینه های بیشتر برای انتخاب

فرض کنید که شما قصد خرید زمین برای سرمایه گذاری و در شهرستان محمودآباد را دارید و سرمایه شما هم مثلا در حد 3 میلیارد است؛ شما با این هزینه، میتوانید در همه روستاهای محمودآباد یک زمینی را برای خرید انتخاب کنید؛ منظور ما این است که تنوع زیادی در انتخاب زمین وجود دارد.

حتی این تنوع زیاد، در هر روستا هم به شدت دیده میشود. یعنی چی؟ مثلا فرض کنید که قصد خرید زمین در حربده محمود آباد را دارید؛ در روستای حربده، تعداد بسیار زیادی زمین وجود دارد که شما میتوانید با سرمایه 3 میلیارد تومان خریداری کنید.

این در صورتی است که خرید خانه کلنگی به این صورت نیست! برای مثال اگر شما قصد خرید خانه کلنگی در محمودآباد را داشتید، باید بدانید که شاید در هر روستا شاید بتوانید تا حداکثر 3 خانه کلنگی پیدا کنید! (البته این موضوع بستگی به املاک دارد.)

 

4. انعطاف پذیری در ساخت و ساز

خرید زمین به شما امکان می دهد تا خودتان تصمیم بگیرید که چگونه و چه نوع خانه ای را بر روی زمین بسازید. این انعطاف پذیری به شما اجازه می‌دهد تا خانه را بر اساس نیازها و سلیقه های شخصی خود طراحی کنید.

 

5. افزایش ارزش زمین

زمین ها ممکن است ارزششان با گذر زمان افزایش یابد، به ویژه اگر در مناطقی با رشد شهری یا توسعه زیرساختی قوی واقع شوند. این افزایش ارزش، می تواند به عنوان سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار گیرد.

 

6. تجربه ساخت و ساز

در ادامه بررسی خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی باید بدانید خرید زمین و ساخت خانه خود می‌تواند تجربه مهمی باشد و به شما اجازه می‌دهد تا به صورت مستقیم در فرآیند طراحی و ساخت خانه شرکت کنید

 

همچنین بخوانید: برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه

 

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی خانه کلنگی

نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی خانه کلنگی
خرید خانه کلنگی، چه برتری نسبت به خرید زمین دارد؟

در بالا و در بررسی خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، درباره نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی زمین را با هم بررسی کردیم و برای درک بهتر این موضوع، بهتر است که درباره نقاط قوت و ضعف سرمایه گذاری بر روی خان کلنگی هم یک نگاهی داشته باشیم.

در ادامه این موارد را با هم بررسی میکنیم:

 

1. قرار داشتن در بافت شهری

وقتی صحبت از خانه کلنگی میشود، یعنی همه آنها به مرور زمان، وارد بافت شهری شدند یا اینکه کاربری همه آنها، مسکونی است که امکان تخریب و ساخت و ساز مجدد هم وجود دارد.

همین مورد میتواند یک برتری نسبی، نسبت به خرید زمین باشد.

 

2. داشتن انشعابات

وقتی که شما یک زمین مسکونی را خریداری کنید، باید به سراغ مجوز ساخت بروید تا بتوانید در نهایت برای زمین خودتان، انشعابات برق، گاز، آب و … را دریافت کنید که همه این موارد میتواند هم وقت زیادی را از شما بگیرد و هم اینکه هزینه های اضافی را برای شما به همراه داشته باشد.

ولی در صورت خرید خانه کلنگی، همه این موارد آماده هستند و شما نیاز به اقدام برای دریافت آن ندارید.

 

3. سودآوری در صورت بازسازی ‌

در ادامه بررسی به خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، بهتر است که کمی درباره سودآوری خانه کلنگی هم صحبت کنیم.

معمولا اکثر افرادی که به سراغ خرید خانه کلنگی میروند، قصد دارند تا خانه کلنگی را تخریب و سپس اقدام به ساخت بنای جدید کنند. ولی عده ای هم هستند که خانه های کلنگی را به جای تخریب، بازسازی میکنند!

برای مثال فرض کنید که شما سرمایه لازم برای ساخت یک بنای نوساز را ندارید؛ در این لحظه، خرید خانه کلنگی و بازسازی آن، میتواند یک گزینه عالی برای شما باشد. چرا که با هزینه بسیار کمتری، میتوانید یک ویلای شیک را برای خودتان مهیا کنید که البته در صورت فروش، قطعا سود زیادی هم میتواند برای شما داشته باشد.

 

4. محصور بودن

اگر در حوزه املاک فعال باشید، قطعا میدانید که محصور بودن یک زمین، یک امتیاز بزرگ برای آن زمین به شمار میرود. پس باید به شما اعلام کنم که همه خانه های کلنگی، به صورت محصور شده یا همان دیوار کشی شده هستند!

 

همچنین بخوانید: خرید زمین بهتر است یا مغازه

 

5. آمادگی برای زندگی

با خرید خانه کلنگی، شما به سرعت به یک محل زندگی آماده می رسید. شما نیازی به طراحی و ساخت خانه ندارید و می توانید در آن زندگی کنید. هر چند که شاید نیاز به کمی تغییر داشته باشد.

البته این گزینه در صورتی است که شما قصد بازسازی یا تخریب را نداشته باشید!

 

6. کمترین هزینه زمانی

در ادامه بررسی خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، خرید خانه کلنگی به شما امکان می‌دهد که به سرعت به خانه جدیدتان نقل مکان کنید. بدون نیاز به انتظار برای ساخت و ساز. این می تواند زمان و هزینه های مرتبط با ساخت و نگهداری را کاهش دهد.

 

چگونه می توان به تصمیم گیری نهایی در مورد خرید زمین یا خانه کلنگی رسید؟

چگونه می توان به تصمیم گیری نهایی در مورد خرید زمین یا خانه کلنگی رسید؟

در بالا، سعی کردیم برای رسیدن به جواب خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، مزایا و معایب خرید زمین و خانه کلنگی را بررسی کنیم. ولی خب شاید این سوال برای شما به وجود بیاید که چگونه میتوان به تصمیم گیری نهایی در مورد خرید زمین یا خانه کلنگی رسید؟

تصمیم گیری در مورد خرید زمین یا خانه کلنگی نیاز به دقت و برنامه ریزی دقیق دارد. در زیر مراحلی را که می توانید برای رسیدن به تصمیم نهایی در مورد خرید زمین یا خانه کلنگی انجام دهید، توضیح داده ام:

 

1. تعیین نیازها و اولویت ها

اولین مرحله در تصمیم‌گیری این است که نیازها و اولویت‌های خود را مشخص کنید. بررسی کنید که به چه نوع مسکنی نیاز دارید (زمین برای ساخت خانه یا خرید خانه کلنگی) و چه ویژگی‌هایی در مورد ملک خود اهمیت دارد (موقعیت، اندازه، قیمت و غیره).

 

همچنین بخوانید: بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

 

2. تحقیق در مورد بازار املاک

بررسی بازار مسکن در منطقه مورد نظرتان اهمیت دارد. اطلاعاتی مانند قیمت های ملک ها در منطقه، نرخ های افزایش یا کاهش ارزش ملک ها، وضعیت اقتصادی منطقه و احتمالات توسعه آتی می‌ توانند در تصمیم‌گیری شما موثر باشند.

 

3. مشاوره با متخصصان

برای اینکه متوجه شوید که خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، حتما از یک متخصص مشاوره بگیرید. مشاوره با متخصصان مسکن، مشاوران املاک، حسابداران و وکلای ملکی می تواند به شما کمک کند تا اطلاعات بهتری در مورد گزینه های مختلف خرید به دست آورید و تصمیمات بهتری بگیرید.

 

4. بازدید از ملک ها

اگر تصمیم به خرید خانه کلنگی گرفته‌اید، ملک های مختلف را بازدید کرده و آنها را از نزدیک بررسی کنید. در صورتی که تصمیم به خرید زمین و ساخت خانه دارید، مکان زمین و فضای آن را بررسی کنید.

 

5. ارزیابی تصمیم نهایی

در نهایت باید برای رسیدن به به جواب نهایی خرید زمین بهتر است یا خانه کلنگی، باید بررسی تمام جنبه ها و اطلاعات به دست آمده را مورد نظر قرار داده و تصمیم نهایی را با دقت بگیرید. این تصمیم باید با نیازها، منابع مالی و اهداف شما همخوانی داشته باشد.

 

همچنین بخوانید: فروش سریع زمین

 

جای دنج در زمینه خرید زمین و خرید خانه کلنگی در محمودآباد فعالیت دارد!

تیم جای دنج، به صورت تخصصی در حوزه املاک شهرستان محمودآباد استان مازندران فعالیت میکند. پس حتما فایل های زیادی را در زمینه خرید زمین و خرید خانه کلنگی در شهرستان محمودآباد را اختیار داریم.

برخی از فعالیت های تیم جای دنج در حوزه زمین، میتوان به خرید زمین در چهارمحل اهی محمودآباد، خرید زمین در کلوده محمودآباد، خرید زمین در سرخرود و … اشاره کرد.

بهتر است اینطور به شما بگوییم که شما کافی است با ما تماس بگیرید و بگویید که به دنبال چه فایلی هستید تا ما برای شما پیدا کنیم!

اگر قصد خرید زمین یا خانه کلنگی در شهرستان محمودآباد را دارید، میتوانید با تیم جای دنج تماس بگیرید. شماره جهت تماس:

09355294440

آقای الهی

 

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه