خرید زمین بهتر است یا مغازه؟ کدوم رو بخریم؟

خرید زمین بهتر است یا مغازه؟ کدوم رو بخریم؟

به نظر شما خرید زمین بهتر است یا مغازه؟ کدام یک از این موارد می‌تواند سود بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد؟ جواب دادن به این سوال شاید برای افرادی که تجربه زیادی دارند، بسیار ساده و آسان باشد. ولی قطعا جواب دادن به این سوال برای افرادی که در این زمینه مبتدی هستند، می‌تواند کار سختی باشد.

برای همین ما نیز در ادامه این مقاله از سایت جای دنج تصمیم گرفتیم تا کمی درباره جواب این سوال با هم صحبت کنیم و ببینیم که برای خرید، مغازه بهتره یا زمین؟!

نظر مشاوران چیست؟ خرید زمین یا خرید مغازه؟

خرید زمین بهتر است یا مغازه
خرید زمین بهتر است یا مغازه

اگر هر مشاور املاکی بپرسید که خرید زمین بهتر است یا مغازه، بدون هیچ سوال اضافی به شما خرید زمین را پیشنهاد می‌کنند. البته به شما حق می‌دهیم؛ قطعا شما یکسری سرمایه‌ای به دست شما رسیده و قصد دارید که آن را چند برابر کنید و حالا بین دو راهی خرید زمین یا خرید مغازه ماندید!

اصلا لازم نیست که سردرگم شوید؛ همین فکر و خیال‌های زیاد باعث می‌شود که استرس بگیرید و نتوانید که جواب درست را برای سوال خودتان پیدا کنید. ولی همه می‌دانند که خرید زمین گزینه بهتری برای سرمایه گذاری است و درواقع نیازی هم نیست که حتما برای مطمئن شدن، از مشاور املاک سوال کنید.

شما فقط کافی است که نگاهی به رشد قیمت‌های مربوط به مغازه و زمین داشته باشید؛ البته اینطور نیست که قیمت مغازه‌ها رشد نکرده باشد؛ ولی رشد قیمت‌های مربوط به زمین، بسیار بیشتر از رشد قیمت‌های مربوط به خرید مغازه است. به همین جهت می‌توان خرید زمین را به عنوان روش سرمایه گذاری برتر نسبت به خرید مغازه معرفی کرد.

همچنین بخوانید: برای خرید زمین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

هدف شما از خرید مغازه یا زمین چیست؟

هدف شما از خرید مغازه یا زمین چیست؟
هدف شما از خرید مغازه یا زمین چیست؟

در بالاتر توضیح دادیم که خرید زمین می‌تواند گزینه بهتری باشد؛ ولی انتخاب نهایی در بین خرید زمین و خرید مغازه، کاملا بستگی به هدف شما دارد. برای مثال شاید هدف شما راه اندازی یک کسب و کار یا فروشگاه باشد؛ در این لحظه بهترین گزینه در بین مغازه و زمین، قطعا خرید مغازه است.

واقعا نمی‌ارزد که شما بخواهید یک زمین در یک گوشه‌ای از شهر بخرید و مجددا اقدام به ساخت و ساز به جهت راه اندازی کسب و کار کنید؛ ولی اگر هدف شما از خرید زمین، سرمایه گذاری است، پس قطعا انتخاب درستی کردید.

بعضی‌ها هم هستند که اتفاقا زمینی را در گوشه‌ای از شهر می‌خرند و سپس یک مغازه‌ای را در آن می‌سازند؛ ولی درنهایت، مغازه را می‌فروشند که البته این هم یک نوع سرمایه گذاری به شمار می‌رود.

پس یادتان باشد که ابتدا باید هدف خودتان را مشخص کنید و سپس باید بهترین روش را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین کجاست؟

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

در بررسی سوال خرید زمین بهتر است یا مغازه، فهمیدیم که خرید زمین می‌تواند یک گزینه فوق العاده برای سرمایه گذاری باشد؛ ولی خرید زمین نیز مراحل و قوانین خاص خودش را دارد که رعایت نکردن این قوانین، می‌تواند باعث ایجاد ضررهای جبران ناپذیری برای شما شود.

یکی از مهم‌ترین این نکات مربوط به موقعیت زمین است؛ یعنی اینکه شما باید بهترین مکان را برای خرید زمین انتخاب کنید که واقعا هیچ جایی را نمی‌توان بهتر از شمال کشور معرفی کرد. ولی در شمال کشور نیز مکان‌های خوب و بد زیادی وجود دارد که اگر به دنبال سود بالا هستید، باید بهترین منطقه شمال را انتخاب کنید. در ادامه ما بهترین منطقه شمال برای خرید زمین را به شما معرفی می‌کنیم:

  • خرید زمین در محمودآباد
  • خرید زمین در لاهیجان
  • خرید زمین در چمستان
  • خرید زمین در بندر انزلی
  • خرید زمین در نوشهر
  • خرید زمین در زیباکنار
  • خرید زمین در بابلسر

مزایا و معایب خرید مغازه چیست؟

مزایا و معایب خرید مغازه
مزایا و معایب خرید مغازه

ادامه بررسی سوال خرید زمین بهتر است یا مغازه باید مزایا و معایب خرید مغازه را بدانید تا بتوانید تصمیمی آگاهانه‌تر را درباره این موضوع بگیرید. البته ما در بالاتر گفتیم که خرید زمین یک گزینه بهتری است، ولی بررسی این مورد هم نمی‌تواند خالی از لطف باشد.

مزایا خرید مغازه

مزایا خرید مغازه درصورتی نصیب شما می‌شود که خودتان بخواهید در آن کار کنید و یا اینکه آن را اجاره بدهید. فکر نکنید که مثلا می‌توانید با خرید و فروش مغازه به سود بالایی برسید.

البته در اینصورت هم سود کمتری نسبت به خرید زمین به دست می‌آورید. ولی سود شما، مادام العمر است. مثلا فرض کنید که یک مغازه می‌خرید و آن را اجاره می‌دهید و یا اینکه خودتان یک فروشگاهی را راه اندازی می‌کنید و …

البته خرید مغازه هم کار کم دردسری نسبت به خرید زمین است و به همین جهت، خیلی‌ها در جواب سوال خرید زمین بهتر است یا مغازه، خرید مغازه را انتخاب می‌کنند.

معایب خرید مغازه

معایب خرید مغازه هم مربوط می‌شود به همان سود کم نسبت به خرید زمین! شاید شما بعد از یک سال بتوانید زمین خودتان را با قیمت مثلا 100 میلیون بیشتر بفروشید! ولی مغازه اینطور نیست! درواقع اصلا حرفه خرید و فروش مغازه پیشنهاد نمی‌شود.

البته اگر شما سرمایه زیادی دارید، می‌توانید خرید و فروش مغازه را نیز در کنار کار خودتان داشته باشید؛ ولی نباید آن را به عنوان شغل اول خودتان انتخاب کنید.

از طرفی دیگر، حتی اگر قصد فروش مغازه را هم نداشته باشید، باید برای اینکه به درآمد یا سود برسید، در همان مغازه کار کنید و یا اینکه آن را اجاره دهید که این موارد نیز دردسرهای خاص خودش را دارد.

همچنین بخوانید: خرید زمین چگونه است؟

چگونه یک مغازه بخریم؟

چگونه یک مغازه بخریم؟
چگونه یک مغازه بخریم؟

همانطور که گفتیم، بعضی از سرمایه گذاران در نهایت و بعد از بررسی در اینکه خرید زمین بهتر است یا مغازه، خرید مغازه را انتخاب می‌کنند. حالا بعد از این سوال، یک سوال دیگری در ذهن آنها به وجود می‌آید و آنهم این است ک چگونه یک مغازه بخریم؟!

خرید مغازه، تفاوت چندانی با خرید زمین ندارد و درواقع به یک صورت است؛ یعنی شما اول به یکی از مشاور املاک‌های معتمد مراجعه می‌کند و سپس درباره ویژگی مغازه مدنظرتان با مشاور املاک صحبت می‌کنید؛ مشاور املاک هم فایل‌های خودش را به شما نشان می‌دهد و در نهایت اگر فایلی را پسندید، مراحل خرید انجام می‌شود.

جمع بندی

قطعا در مقایسه اینکه خرید زمین بهتر است یا مغازه، خرید زمین، انتخاب بهتر و عاقلانه‌تری است؛ ولی نتیجه نهایی کاملا به هدف نهایی شما بستگی دارد؛ اگر هدف شما سرمایه گذاری است، خرید زمین را انتخاب کنید و اگر هدف شما راه اندازی یک فروشگاه یا کسب و کار است، پس خرید مغازه را انتخاب کنید.

در این مقاله ما سعی کردیم تا اطلاعاتی و جامع را در این زمینه به شما ارائه دهیم؛ اگر شما هر سوالی درباره این مقاله داشتید، می‌توانید از قسمت کامنت‌ها از ما بپرسید.

منبع: commonfloor

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه