خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا؟ + قیمت ملک در شمال

خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا؟ + قیمت ملک در شمال

همیشه این سوال در بین اکثریت مردم وجود دارد که خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا و اینکه باید در کجا زمین یا ویلا بخرند؟! البته این سوال کاملا منطقی است! چون از چندین سال پیش تا به الان، قیمت زمین‌ها به صورت نجومی افزایش پیدا کرده و به همین دلیل، مردم می‌خواهند بدانند بین زمین و ویلا، باید کدام را برای خرید و سرمایه گذاری انتخاب کنند.

در ادامه این مقاله از جای دنج، اطلاعات کاملی را درباره این موضوع به شما می‌دهیم تا بتوانید به درک کاملی از این موضوع برسید.

هدف شما از خرید زمین یا ویلا چیست؟ سرمایه گذاری یا تفریح؟

خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا - هدفتان از خرید زمین چیست؟
خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا – هدفتان از خرید زمین چیست؟

در مرحله اول و برای اینکه ببینیم خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا، باید این سوال را از خودتان بپرسید که اصلا هدف شما برای خرید زمین یا ویلا در شمال چیست؟! عده‌ای هستند که کار آنها سرمایه گذاری و خرید و فروش زمین و ویلاست؛ ولی عده‌ای هم هستند که هدف آنها از خرید ویلا یا زمین، سرمایه گذاری نیست و قصد تفریح را دارند.

قطعا هدف شما می‌تواند بر روی موارد بسیار زیادی تاثیر گذار باشد که یکی از اصلی‌ترین آنها مربوط به موقعیت زمین یا ویلاست که موقعیت زمین و ویلا نیز می‌تواند به صورت مستقیم بر روی قیمت آن نیز تاثیر گذار باشد.

همچنین بخوانید: خرید زمین چگونه است؟

در شمال زمین بخریم یا ویلا؟

در شمال زمین بخریم یا ویلا؟
در شمال زمین بخریم یا ویلا؟

در جواب اینکه در شمال زمین بخریم یا ویلا دیگر کاملا بستگی به نظر شخصی شما دارد؛ در بالاتر ما گفتیم که شما باید ابتدا هدف خودتان را مشخص کنید و سپس بر اساس هدفی که دارد، اقدام به خرید زمین یا ویلا کنید. برای همین من نمی‌توانم سلایق خودم را به شما تحمیل کنم و بگویم که مثلا خرید زمین می‌تواند گزینه بهتری باشد یا اینکه خرید ویلا یک گزینه فوق العاده برای سرمایه گذاری و تفریح است!

ولی همیشه یکسری سوالاتی وجود دارد که می‌تواند شما را از پی بردن به جواب خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا منصرف کند؛ برای همین ما در ادامه سعی می‌کنیم تا یکسری سوالات که معمولا جزو رایج‌ترین سوالات هستند را برای شما توضیح دهیم.

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین کدام منطقه است؟

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین
بهترین شهر شمال

اگر قصد شما از خرید زمین در شمال برای سرمایه گذاری است و همیشه این سوال در ذهن شما وجود دارد که کجای شمال زمین بخریم، باید بگوییم که به نظر ما شهرستان‌هایی به مانند محمودآباد، بابلسر، فریدونکنار و … می‌توانند جزو بهترین مناطق باشند؛ چون این مناطق جزو شهرهای رو به رشد به شمار می‌روند؛ یعنی مثلا قیمت زمین‌های محمودآباد از قیمت زمین‌های نوشهر که یک شهر پیشرفته‌تر به شمار می‌رود، بسیار کمتر است. این در صورتی است که قطعا در آینده، قیمت زمین‌های رو به رشد، بسیار بیشتر از چیزی می‌شود که الان هستند.

پس اگر شما به دنبال بهترین مناطق شمال برای خرید زمین (برای سرمایه گذاری) هستید و به دنبال جواب کجا زمین بخریم هستید، خرید زمین در محمودآباد، فریدونکنار، بابلسر و در کل شهرهای ساحلی به شما پیشنهاد می‌شود.

ولی اگر قصد تفریح را دارید نیز باید باید به شخصیت خودتان رجوع کنید؛ چون مثلا همین شهر محمودآباد دارای چندین جنگل و دریاست که اگر شما علاقه زیادی به دریا و جنگل دارید، محمودآباد می‌تواند یک گزینه فوق العاده برای شما باشد. ولی اگر مثلا شما به دنبال آب و هوای کوهستانی هستید، باید به سمت شهرهایی به مانند نمک آبرود، نور و … بروید.

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا کدام شهر است؟

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا

بهترین شهر شمال برای خرید ویلا نیز دقیقا همان چیزی است که در بالا و در مورد سوال بهترین منطقه شمال برای خرید زمین توضیح دادیم؛ این موضوع نیز کاملا بستگی به هدف خودتان دارد. اگر هدف شما از خرید ویلا، سرمایه گذاری است، پس به نظر من باید به دنبال شهرهای رو به رو رشدی به مانند محمودآباد، فریدونکنار، سرخرود و … بروید.

ولی اگر هدف شما تفریح و خوشگذرانی است و می‌خواهید از این لحاظ بدانید که کجای شمال برای خرید ویلا خوبه، باید ابتدا سلیقه خودتان را بررسی کنید و سپس بهترین مناطقه را برای خرید ویلا انتخاب کنید.

سرمایه گذاری در تهران یا شمال؟ کدام گزینه بهتری است؟

سرمایه گذاری در تهران یا شمال
سرمایه گذاری در تهران یا شمال

در جواب به سوال سرمایه گذاری در تهران یا شمال باید بگویم که هیچ چیزی نمی‌تواند بهتر از سرمایه گذاری در شمال باشد؛ البته منظور ما از سرمایه گذاری، در زمینه خرید ویلا یا زمین است! درواقع تمامی ویژگی‌های لازم به جهت سرمایه گذاری در شمال وجود دارد و برای همین پیشنهاد می‌شود که خودتان را درگیر سوال‌های متفرقه نکنید.

به جای بررسی این سوال‌ها، به این موضوعات فکر کنید که مثلا ویلا یا زمین خودتان را برای در کدام مناطق شمال بخرید و یا اینکه بین زمین و ویلا کدام یکی را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید.

همچنین بخوانید: بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

آینده زمین در شمال چگونه است؟

آینده زمین در شمال
آینده زمین در شمال

این سوال کاملا منطقی است و شمایی که به دنبال جواب سوال خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا هستید، باید حتما این سوال را ابتدا از خودتان بپرسید! اصلا فرقی نمی‌کند که شما قصد سرمایه گذاری دارید یا تفریح؛ در هر صورت شما باید با آینده زمین در شمال آشنا باشید!

چرا؟ چون اگر قصد شما سرمایه گذاری باشد که بدون هیچ شک باید به سراغ جواب این سوال بروید؛ اگر هم هدف شما از خرید زمین در شمال به منظور تفریح و خوشگذرانی است، چه بهتر که منطقه‌ای را انتخاب کنید که در صورت نیاز به فروش، تقاضاهای زیادی را برای خرید داشته باشد و هم اینکه نه تنها ضرر نکنید، بلکه سودهای لازم را نیز از فروش زمین به دست بیاورید.

آینده زمین در شمال را می‌توان با بررسی نمودار قیمت زمین‌های شمال از حدود 10 سال پیش تا به الان متوجه شد؛ کلیت نمودار، نشان دهنده این است که زمین‌های شمال در سال‌های آینده، دچار رشد قیمت می‌شوند. برای همین لازم نیست که نگرانی خاصی را در این رابطه داشته باشید.

جمع بندی

پی بردن به جواب خرید زمین در شمال بهتر است یا ویلا بستگی به موارد مختلفی دارد که در بالاتر نیز به شما توضیح دادیم؛ شما باید برای اینکه به جواب این سوال برسید، ابتدا هدف خودتان را مشخص کنید و سپس بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنید.

اگر شما هر سوالی درباره این مقاله داشتید، می‌توانید از قسمت کامنت‌ها برای ما ارسال کنید.

سوالات متداول

خرید ویلا در شمال تا 500 میلیون امکان‌پذیر است؟

در شهرهای ساحلی خیر! ولی شاید بتوانید در شهرهایی که از ساحل دور هستند به مانند بابل، قائمشهر و … ویلا تا 500 میلیون تومان پیدا کنید؛ ولی به نظر من بعید است و چنین قیمتی دیگر برای ویلا وجود ندارد!

قیمت ملک در شمال چقدر است؟

قیمت ملک نوسانات زیادی دارد که برای همین نمی‌توان هیچ قیمتی را به عنوان قیمت ملک در شمال معرفی کرد؛ اگر شما قصد استعلام قیمت ملک را دارید، بهتر است که با مشاوران جای دنج تماس بگیرید.

منبع: zameen

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه