برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه؟ کدام را بخرم؟

برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه

قطعا هر شخصی که قصد سرمایه گذاری را داشته باشد، حوزه های مختلفی به ذهنش میرسد که یکی از آنها میتواند در زمینه خرید مغازه یا خرید خانه باشد؛ برای همین این سوال در ذهنشان به وجود می آید که برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه؟!

البته در گذشته، همه میدانستند که خرید مغازه میتواند گزینه بهتری نسبت به خرید خانه باشد. ولی امروزه، داستان کاملا فرق میکند؛ درواقع شما باید امروزه، تمامی جوانب را بررسی کنید و سپس یک جواب منطقی را برای سوال خودتان داشته باشید.

در ادامه این مقاله از سایت جای دنج، قصد داریم تا اطلاعات بیشتری را درباره این موضوع، در اختیار شما قرار دهیم و ببینیم که خرید مغازه بهتره یا خونه.

خانه یا مغازه؟ کدام برای سرمایه گذاری بهتر است؟

برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه

سوال برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه، یک سوال کلی به شمار میرود و واقعا امکانش نیست که در یک کلمه به شما توضیح دهیم که کدام بخش، برای سرمایه گذاری بهتر است. برای همین، باید همانطور که در مقدمه هم توضیح دادیم، جوانب مختلفی را بررسی کنید.

در ادامه، این بخش های مختلف را به صورت کامل، به شما توضیح میدهیم:

1. ریسک سرمایه گذاری

بگذارید خیال شما را راحت کنیم؛ ریسک سرمایه گذاری در حوزه املاک، عملا یک حرف بی معنی است! یعنی فرقی نمیکند که شما یک مغازه میخرید یا خانه؛ در هر صورت باید بدانید که چه در زمان تورم و چه در زمان رشد اقتصادی، ارزش خانه یا مغازه شما بیشتر میشود.

برای همین و از آنجایی که معمولا خرید خانه، سرمایه کمتری را نیاز دارد، اکثریت به سراغ خرید خانه میروند. البته تقاضا هم برای خرید خانه، بیشتر از خرید مغازه است که باعث میشود تا خانه، قدرت نقد شوندگی بیشتری داشته باشد.

2. قدرت نقد شوندگی

همانطور که در بالا هم اشاره کوتاهی کردیم، قدرت نقد شوندگی در حوزه خرید خانه، بسیار بیشتر و بهتر از مغازه است. در کل باید بدانید که تقاضاها در بحث املاک و در منطقه شمال، کمتر از بقیه استانهاست و برای همین، شما باید حتما یکسری نکاتی را برای سرمایه گذاری رعایت کنید که یکی از آنها مربوط میشود به انتخاب حوزه ای که قدرت نقد شوندگی بالایی داشته باشد.

3. میزان سودآوری

سومین موردی که باید در زمان بررسی سوال برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه بررسی کنید، مربوط به میزان سودآوری آن است. البته چه خانه و چه مغازه، هر دو میزان سودآوری قابل توجهی دارند. ولی میزان سودی که از طریق خانه به شما میرسد، قطعا بسیار بیشتر از مغازه است. چرا؟

چون تقاضاها برای خرید خانه، به نسبت، بیشتر از خرید مغازه است که باعث میشود تا قدرت نقد شوندگی بیشتری داشته باشد.

البته شما شاید در حوزه خرید مغازه، زودتر به سود برسید؛ چون امکانش وجود دارد که مثلا یک مشتری برای اجاره سالانه مغازه شما، اقدام کند. ولی سودی که در نهایت میتوانید از فروش خانه داشته باشید، قطعا بیشتر از میزان سودهای ماهانه اجاره مغازه است.

4. بررسی میزان رشد قیمت

در مرحله بعدی هم، شما باید میزان رشد قیمت مغازه و خانه را بررسی کنید تا بتوانید به بهترین جواب برای سوالتان برسید. البته همانطور که گفتیم، در زمینه املاک، هیچ ضرری وجود ندارد و شما همیشه شاهد رشد قیمت هستید. ولی چه کسی بدش می آید که در حوزه ای سرمایه گذاری کند که شاهد رشد قیمت بیشتری نباشد؟

همانطور که در مقدمه هم توضیح دادیم، در گذشته، رشد قیمت بیشتری در حوزه مغازه بوده؛ ولی از دهه هشتاد به بعد، خانه ها رشد قیمت بیشتری را به دست آوردند. برای همین اگر به دنبال سود بیشتر هستید، پیشنهاد میشود که خرید خانه را برای سرمایه گذاری، انتخاب کنید.

خونه بفروشم مغازه بخرم؟

خونه بفروشم مغازه بخرم؟
خونه برای سرمایه گذاری بهتره یا مغازه؟

انتخاب نهایی، پای خودتان است؛ ولی طبق بررسی هایی که در بالا انجام دادیم، خرید خانه میتواند گزینه بهتری در سرمایه گذاری و نسبت به خرید مغازه باشد.

البته برخی هم هستند که واقعا به قصد خرید مغازه اقدام میکنند که حالا میتوانند دلایل خاص خودشان را هم داشته باشند. ولی اگر هدف شما سرمایه گذاری است، باید بدانید که خرید خانه، گزینه بهتری به شمار میرود.

چگونه یک مغازه بخریم؟

چگونه یک مغازه بخریم؟

در ادامه بحث بالا، گفتیم که شاید برخی از شماها قصد داشته باشید که حتما یک مغازه بخرید و حالا شاید این سوال در ذهن شما به وجود بیاید که چگونه یک مغازه بخریم. برای خرید مغازه در هر شهر و روستایی، پیشنهاد میکنیم که به سراغ برترین مشاور املاک در همان منطقه بروید و سپس فایل هایی که در زمینه مغازه دارد را بررسی کنید.

اگر شما قصد خرید مغازه در محمودآباد را داشتید، میتوانید از خدمات تیم جای دنج استفاده کنید. تیم جای دنج، یک مشاور املاکی است که به صورت تخصصی بر روی فایل های شهرستان محمودآباد فعالیت میکند. برای انجام مراحل خرید، میتوانید با استفاده از شماره زیر، با جای دنج تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

مغازه بهتره یا زمین؟

تمامی جوانبی که در بالا بررسی کردیم، در بررسی سوال مغازه بهتره یا زمین هم صدق میکند و طبق همین جوانب، میتوان گفت که اگر قصد سرمایه گذاری را دارید، خرید زمین میتواند گزینه بهتری در مقایسه با خرید مغازه باشد.

البته ما در مقاله خرید زمین بهتر است یا مغازه، به صورت کامل درباره این موضوع پرداختیم که در صورت نیاز، میتوانید آن را مطالعه کنید.

مغازه بزنم یا ماشین بخرم؟

همه میدانند که حوزه خرید و فروش ماشین هم، یک حوزه بسیار پر رونق و سود است؛ همین موضوع باعث شده که افرادی که قصد سرمایه گذاری در حوزه املاک را دارند، دو دل شوند. یعنی اینکه این سوال در ذهن آنها به وجود بیاید که مثلا مغازه بزنم یا ماشین بخرم؟!

درواقع میتوان گفت که سود مغازه، میتواند بسیار بیشتر از ماشین باشد. البته قدرت نقد شوندگی ماشین بسیار بیشتر است؛ ولی میزان سودی که در نهایت میتواند از مغازه داشته باشید، به مراتب بیشتر از خرید ماشین است.

جمع بندی

در پاسخ به سوال برای سرمایه گذاری خانه بهتر است یا مغازه، باید گفت که خانه گزینه بهتری است؛ مگر اینکه اهداف متفاوت تری را در زمینه سرمایه گذاری داشته باشید. برای مثال شاید یک شخصی چندین خانه را داشته باشد و بخواهد یک سرمایه گذاری را در بخش اجاره مغازه انجام دهد. برای همین یک مغازه میخرد و اقدام به اجاره سالانه آن میکند و بینهایت دلیل دیگر…

در این مقاله سعی کردیم تا تمامی جوانب مربوط به این سوال را بررسی کنیم. اگر هر سوالی درباره این مقاله دارید، میتوانید از طریق کامنتها برای ما ارسال کنید.

منبع: graana

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه