الحاق به بافت یعنی چی؟ + شرایط، قیمت

الحاق به بافت یعنی چی؟ + شرایط، قیمت

برای ساختن ویلا در شمال، شما ابتدا کاربری زمین خودتان را بررسی کنید و در صورتی می‌توانید اقدام به ویلاسازی کنید که زمین در بافت مسکونی و برای ساخت و ساز، مجوز داشته باشد؛ کاربری‌های متفاوتی در شمال وجود دارد که یکی از آنها الحاق به بافت است!

در ادامه این مقاله از جای دنج قصد داریم تا ببینیم الحاق به بافت یعنی چی و شرایط زمین الحاق به بافت را با هم بررسی کنیم. پس اگر شما هم میخواهید بدانید که زمین چسبیده به بافت چیست، این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

زمین الحاق به بافت چیست؟

زمین الحاق به بافت چیست؟
زمین الحاق به بافت چیست؟

اول از همه بهتر است که ببینم الحاق به بافت چیست؟! اگر شما کمی در حوزه خرید و فروش زمین فعال باشید، حتما می‌دانید که یکسری زمین ها را با نام زمین های چسبیده به بافت می‌شناسند؛ زمین های چسبیده به بافت نیز دو حالت دارند که یکی از آنها مربوط به همین زمین الحاق به بافت می‌شود.

زمین های الحاق به بافت درواقع زمین هایی هستند که در طرح‌های بعدی، وارد بافت می‌شوند؛ در بین زمین های چسبیده به بافت، زمین های الحاق به بافت می‌توانند قیمت بیشتری را داشته باشند؛ چون قطعا وقتی که وارد بافت شوند، قیمت‌های فوق العاده بیشتری را می‌گیرند.

به همین جهت می‌توان خرید زمین های الحاق به بافت را یکی از بهترین موقعیت‌ها برای سرمایه گذاری معرفی کرد. البته یادتان باشد که ساخت ویلا در زمین های الحاق به بافت، کاملا غیرقانونی است؛ باید صبر کنید تا زمین در داخل بافت بروید و سپس اقدام به خانه سازی یا ویلاسازی کنید.

همچنین بخوانید: بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

قوانین الحاق به بافت روستایی

قوانین الحاق به بافت روستایی
قانون الحاق به بافت روستا

می‌توان گفت که 99 درصد زمین های الحاق به بافت در داخل روستاها وجود دارند؛ بسیاری از افراد نیز درباره قوانین الحاق به بافت شهری سوال می‌کنند و این در صورتی است که اصلا سوال آنها از ریشه اشتباه است؛ چون زمین های شهری همگی در داخل بافت هستند و هیچ زمین الحاق به بافتی در داخل شهر وجود ندارد.

ولی در روستاهای شمال، تا دلتان بخواهد زمین های الحاق به بافت روستایی وجود دارد؛ برای همین اگر شما قصد خرید زمین الحاق به بافت را دارید، پیشنهاد می‌شود که حتما قوانین الحاق به بافت روستا را بدانید. در ادامه چند نمونه از مهم‌ترین شرایط الحاق به بافت روستایی را به شما معرفی می‌کنیم:

 • زمین باید با بافت، بین 50 تا 100 متر فاصله داشته باشد.
 • نباید هیچ مشکلی در استعلاماتی به مانند جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست، اداره برق و گاز و … داشته باشد.

استعلام داخل بافت بودن زمین به چه صورت است؟

استعلام داخل بافت بودن زمین به چه صورت است؟
استعلام داخل بافت بودن زمین به چه صورت است؟

برای استعلام داخل بافت بودن زمین کار سختی ندارید؛ البته شاید وقت شما کمی گرفته شود که این موضوع هم بستگی به پرسنل دارد که چطور کار شما را انجام دهند؛ برای اینکه بفهمید زمین شما در داخل بافت است یا نه و اینکه چه نوع کاربری دارد، می‌توانید از دهیاری، شهرداری و بخشداری اقدام کنید.

ساخت خانه در خارج از بافت امکانپذیر است؟

ساخت خانه در خارج از بافت امکانپذیر است؟
ساخت خانه در خارج از بافت امکانپذیر است؟

قطعا ساخت خانه در خارج از بافت امکانپذیر است؛ ولی اصلا قانونی نیست! احتمالا شما هم مشاهده کردید که افراد زیادی در زمین های خارج از بافت، اقدام به ساخت و ساز می‌کنند که حالا بعضی‌ها اقدام به خانه سازی و بعضی‌ها هم اقدام به ویلاسازی می‌کنند. ولی باید بدانید که خانه سازی یا ویلاسازی در زمین های خارج از بافت، کاملا غیرقانونی است و اگر مراجع قانونی با این کار شما آشنا شوند، می‌توانند خانه شما را تخریب کنند که البته شاید جریمه‌های را نیز برای شما به همراه داشته باشد.

قیمت زمین الحاق به بافت چقدر است؟

قیمت زمین الحاق بیشتر از زمین های خارج از بافت و کمتر از زمین های داخل بافت است. چون ویژگی‌های کمتری نسبت به زمین های داخل بافت است و از طرفی دیگر ویژگی‌های بیشتری نسبت به زمین های خارج از بافت دارد.

در طرح‌های بعدی، زمین های الحاق به بافت صد در صد وارد بافت می‌شوند که همین موضوع می‌تواند قیمت آنها را بعد از وارد بافت شدن، به شدت افزایش دهد. پس اگر شما قصد سرمایه گذاری دارید، خرید زمین الحاق به بافت هم می‌تواند یک گزینه فوق العاده باشد.

همچنین بخوانید: برای خرید زمین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید زمین الحاق به بافت

خرید زمین الحاق به بافت
خرید زمین الحاق به بافت

تا به اینجا ما چندین بار توضیح دادیم که خرید زمین الحاق به بافت می‌تواند یک گزینه فوق العاده برای سرمایه گذاری باشد. برای همین اگر شما قصد سرمایه گذاری در زمین های شمال را دارید، پیشنهاد می‌کنم که حتما نگاهی به فایل‌های زمین الحاق به بافت هم بیندازید.

شهرستان محمودآباد یکی از شهرهای ساحلی استان مازندران است که با دارا بودن 84 روستا، زمین های الحاق به بافت زیادی را در خودش دارد. شما نیز اگر قصد خرید زمین در محمودآباد با کاربری الحاق به بافت را داشتید، می‌توانید با استفاده از شماره زیر، با مشاوران جای دنج تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

جمع بندی

الحاق به بافت یکی از انواع بافت زمین است که می‌تواند یک موقعیت عالی برای سرمایه گذاری به شمار برود. برای همین شما به عنوان یک شخصی که قصد خرید زمین را دارید، بهتر است بدانید که الحاق به بافت یعنی چه و چه ویژگی‌هایی دارد.

در این مقاله ما سعی کردیم شما را با سوال زمین الحاق به بافت یعنی چی آشنا کنیم و همچنین شما را با تمامی نکات آن آشنا کنیم. اگر هر سوالی درباره این مقاله دارید، می‌توانید از طریق کامنت‌ها از ما بپرسید.

سوالات متداول

زمین الحاق به بافت شهری چیست؟

زمینی با اسم زمین الحالق به بافت شهری نداریم و تمامی زمین های الحاق به بافت، در داخل روستاها هستند.

شرایط الحاق به بافت چیست؟

1. فاصله 50 الی 100 متری با زمین های داخل بافت 2. عدم مشکل در استعلامات مربوطه

چرا زمین چسبیده به بافت بخریم؟

در جواب چرا زمین چسبیده به بافت بخریم باید بدایند که در صورت ورود به داخل بافت، قیمت آن چند برابر می‌شود؛ یعنی شما می‌توانید یک زمین الحاق به بافت را مثلا با قیمت متری 2 میلیون تومان بخرید و بعد از ورود به داخل بافت، می‌توانید آن را متری 5 میلیون تومان بفروشید.

چرا خرید ویلای خارج بافت توصیه نمیشود؟

چون ساخت و ساز در داخل زمین های خارج از بافت، کاملا غیرقانونی است و در صورت مشاهده توسط ارگان‌های مربوطه، جریمه می‌شوید و ویلا نیز تخریب می‌شود.

آیا در زمین بیرون بافت میشود ساخت و ساز نمود؟

شدن را که میشود؛ خیلی ها در زمین های بیرون بافت اقدام به ساخت و ساز می‌کنند؛ ولی این ساخت و سازها قانونی نیست و هر زمانی که ارگان‌های مربوطه با آنها رو به رو شوند، خانه یا ویلا شما را تخریب می‌کنند.

به بحث وارد شوید

0 thoughts on “الحاق به بافت یعنی چی؟ + شرایط، قیمت”

 • ح

  اصلا در قانون چیزی به نام الحاق به بافت نداریم و این اصطلاح من درآوردی مال مشاوران املاک هست که متاسفانه سواد قانونی ندارن و میخوان فقط بفروشن.
  در کجای قانون در مورد زمین الحاق به بافت حرف زده!!؟؟ اونم ۵۰ تا ۱۰۰ متر هم حد نصاب معین کردید.
  حتی دهیار و شورا هم نمیدونن که در آینده کدام زمین داخل بافت میشود،بلکه فقط پیشنهاد میدهند تا فرمانداری ، استانداری ، وزارت کشور شاید تائید کنند و شاید تائید نکنند. و در بسیاری از مواقع رد میکنند چون نیاز به بودجه داره.

  پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه