شهر محمودآباد مازندران | چطور به محمودآباد برم؟

شهر محمودآباد مازندران | چطور به محمودآباد برم؟

شهر محمودآباد مازندران (mahmudabad) یکی از شهرهای ساحلی این استان است که دقیقا در وسط استان مازندران واقع شده و با شهرستان های نور (غرب) فریدونکنار (شرق) و آمل (جنوب) همسایه است.

همانطور که می‌دانید جای دنج در زمینه اجاره ویلا در محمودآباد فعالیت می‌کند و واقعا جای خالی یک پست برای معرفی شهر محمودآباد حس می‌شد.

از طرفی دیگر هم ما به معرفی روستاهای محمودآباد پرداخته بودیم؛ ولی باز خبری از معرفی خود محمودآباد نبود. ولی اینبار تصمیم گرفتیم تا با یک پستی برای معرفی کامل شهر محمودآباد مازندران برگردیم. در ادامه همراه ما باشید تا به معرفی شهرستان محمودآباد بپردازیم.

شهر محمودآباد مازندران

پ.ن: در این پست ما هر چیزی که شما کاربران از ما خواسته بودین را برای شما معرفی کردیم. پس اگر حس کردید چیزی که می‌خواهید در این پست نیست، در کامنتها بنویسید تا فورا به پست اضافه شود!

معرفی شهر محمودآباد مازندران

محمودآباد می‌تواند یک مقصدی ایده آل برای همه مسافران باشد؛ درواقع همینطور هم هست. هر ساله تعداد زیادی از مسافران از سرتاسر ایران، به این شهرستان سفر می‌کنند تا بهترین لحظات خودشان را در شهر محمودآباد مازندران بگذرانند.

دیگر واقعا یک مسافر از این شهر چی می‌خواهد؟ دریا؟ جنگل؟ آب و هوا؟ بازار محلی؟ همه اینها به یکباره داخل محمودآباد وجود دارد.

بعضی از مردم هم قصدتان برای سفر به محمودآباد، خرید و یا اجاره ویلا در این شهرستان است؛ باید به شما بگویم که انتخاب فوق العاده‌ای کردید و این انتخاب خوب، به خاطر همان دلایلی است که در بالا اشاره کردیم و البته دلایلی که در ادامه هم به آن اشاره می‌کنیم.

اقتصاد شهر محمودآباد هم بر پایه کشاورزی و ماهیگیری و مخصوصا گردشگری می‌چرخد؛ اکثرا مشتریانی که از مغازه‌های محمودآباد خرید می‌کنند، اکثرا مسافر هستند؛ همچنین بیشترین سودی که یک مغازه دار می‌تواند بکند هم در روزهای تعطیل است.

بازار ماهی فروشان شهر محمودآباد مازندران

جمعیت محمودآباد مازندران: 37,844 نفر! این آمار مربوط به جمعیت خود شهر است که یعنی با حساب جمعیت روستاهای این شهر، باید شاهد رقم بالاتری باشید.

کد منطقه شهرداری محمودآباد:

کد تلفن شهر محمودآباد مازندران: 4473 – 4474

شورای شهر محمودآباد مازندران

 • مرتضی زارعی (رئیس شورا)
 • امیرعلی رحیمی (نائب رئیس شورا)
 • نیما محمدپور (عضو شورا)
 • حسین کریمی کریملو (عضو شورا)
 • سید علیرضا رسولی (عضو شورا)

منبع: https://mahmoodabad.ir

محمودآباد شمال کجاست

شهر محمودآباد مازندران یک روستا نیست که برای پیدا کردنش به سختی بیفتید. همانطور که در بالاتر هم گفتیم، در بین شهرستان‌های نور، آمل و فریدونکنار، شهرستان محمودآباد قرار دارد.

همچنین محمودآباد یک شهرستان ساحلی به شمار می‌رود؛ پس راحت تر می‌توانید مسیر خودتان را پیدا کنید؛ در ادامه هم نقشه محمودآباد مازندران را برای شما قرار می‌دهیم تا راحت تر مسیرتان به این شهرستان را پیدا کنید.

نقشه محمودآباد مازندران

تاریخچه شهر محمودآباد

قبل از محمودآباد، این منطقه را با نام اهلم می‌شناختند که دقیقا نزدیک به روستا اهلم امروزی بود؛ در دوران سلسله زندیه و افشار، اهلم یک منطقه تجاری به شمار می‌رفت و به دلیل بندری که داشت، واردات و صادرات زیادی با کشورهای همسایه توسط اهلم صورت می‌گرفت.

حالا این دوران تمام شده بود و نوبت به پادشاهی ناصرالدین شاه قاجار رسیده بود؛ در دوران حکومت ناصرالدین شاه، اهلم یواش یواش کنار رفت و نام محمودآباد بر سر زبانها افتاد. این منطقه هم به خاطر بندر و هم به خاطر مسجد و حوزه علمیه‌ای که در تلیکسر وجود داشت، افراد زیادی را به سمت خودش می‌کشید.

نمی‌خواهم بیشتر از این، داستان را طولانی کنم؛ ولی طبق اسناد تاریخی، اولین بار در سال 1308 هجری قمری بود که این منطقه را با اسم محمودآباد شناختند.

اگر می‌خواهید بیشتر درباره تاریخچه محمودآباد بدانید، به پست مربوطه مراجعه کنید.

جاهای دیدنی محمود آباد

سرمایه گذاران زیادی از وقتی که با ارزش شهر محمودآباد مازندران آشنا شدند، به این شهرستان آمدند و شروع به ساختن رستوران، مراکز تفریحی، مراکز خرید و … کردند. البته ما ساحل محمودآباد، آب و هوا، زمین کشاوری و مسائل اینچنینی را فاکتور می‌گیریم!

تمامی این موارد با عنوان جاهای دیدنی محمود آباد در ذهن مسافر حک می‌شود؛ بعضی آنها آنقدر زیبا هستند که مسافر نمی‌تواند در محمودآباد ترمز نزند! در ادامه به معرفی چند نمونه از آنها می‌پردازیم:

1. مجتمع سیمرغ محمودآباد

سرای گردشگری سیمرغ

دو کیلومتر که از ایزدشهر دور شوید، در سمت راست خود یک مجتمعی به مانند تصویر بالا را می‌بینید. (اگر از محمودآباد حرکت می‌کنید، بعد از کارخانه پوشینه و رو به روی جعفر آباد این مجتمع قرار دارد.)

اگر به داخل مجتمع سیمرغ محمودآباد بروید، متوجه تمیزی فوق العاده این مکان می‌شوید. بوی خوب، تهویه مناسب، کارمندان خوش برخورد و …

کافه، رستوران، فست فود، اکسسوری، لباس فروشی، هایپر مارکت، سینما، پارکینگ اختصاصی، کارواش و … از نمونه خدمات این مجتمع است.

2. پارک های محمودآباد

پارک طاهبار شهر محمودآباد

پارکهای کوچک و بزرگ زیادی در شهر محمودآباد مازندران وجود دارد؛ ولی از نظر پاکیزگی و فضای مناسب، پارک طاهباز حرف اول و پارک ملت محمودآباد هم رتبه دوم را دارد.

لوازم تفریحی برای کودکان، میز و صندلی برای نشستن، فضای سبز عالی و … از نمونه امکانات این پارک‌هاست. تنها فرق و شاید مهمترین فرق میان پارک ملت و پارک طاهباز محمودآباد این است که پارک ملت یک پارک ساحلی می‌باشد!

3. جنگل های محمودآباد

روستا بونده کجاست؟

سه جنگل در شهرستان محمودآباد قرار دارد:

هر سه اسمی که بالا بردیم، همسایه همدیگر هستند و در نهایت هم، هر سه آنها به همدیگر متصل می‌شوند. در بین این سه اسم، جنگل بونده از همه محبوب تر و معروف تر است.

در بالا فقط گوشه‌ای از جاهای دیدنی محمود آباد را معرفی کردیم و تعداد آنها خیلی بیشتر از این موارد است. برای مثال به مکان‌های زیر دقت کنید:

 • ساحل دارایی
 • بولینگ غرال
 • آب بندان روستاها
 • مراکز مذهبی مثل امامزاده فضل و امامزاده قاسم
 • رستوران سنتی ماهور
 • و …

هواشناسی شهر محمود آباد مازندران

هواشناسی شهر محمود آباد مازندران

شهر محمودآباد مازندران به دلیل نزدیکی زیاد با ساحل، رطوبت زیادی دارد و اگر شما اهل یک منطقه گرم و خشک باشید، قطعا این رطوبت می‌تواند تا حدودی شما را اذیت کند.

همچنین هوای فوق العاده شرجی که در این منطقه وجود دارد، شاید مسافرانی که از استان‌های جنوبی به محمودآباد می‌آیند را هم اذیت کند!

از طرفی دیگر شهر محمود آباد به دلیل همین نزدیکی به دریا و همچنین جنگل، باعث شده تا یک هوای فوق العاده تمیز را در تمام فصول سال، برای شما مهیا کند.

زمستان و پاییز در این شهرستان به دلیل وجود درخت‌های زیاد در معابر، چنان قشنگی و زیبایی دارد که شما نمی‌تواند جلوی خودتان را بگیرید تا بیرون نروید!

البته ما در یک پستی مجزا با عنوان هواشناسی محمودآباد به بررسی روش‌های مختلف برای هواشناسی شهر محمود آباد مازندران پرداختیم.

فاصله تهران تا محمودآباد

فاصله تهران تا محمودآباد

اگر شما در تهران هستید و قصد سفر به محمودآباد را دارید، دو راه پیش روی شماست؛ یک جاده هزار و دو جاده چالوس!

هر دو جاده زیبایی فوق العاده دارند؛ ولی با جاده هراز، زودتر به محمودآباد می‌رسید؛ چون با جاده چالوس باید اول به خود چالوس بروید و دوباره مسیر چالوس تا محمودآباد را طی کنید.

ولی با جاده هراز، مستقیم به آمل می‌روید و  فاصله آمل تا محمودآباد هم در حد 15 دقیقه است.

برای اطلاعات بیشتر حتما پست فاصله تهران تا محمودآباد را بخوانید.

هتل های شهر محمودآباد مازندران

هتل های شهر محمودآباد مازندران

اگر شما به شهرستان محمودآباد سفر کنید، قطعا به دنبال سرپناه می‌گردید تا بتوانید یک یا چند روز خودتان را در آنجا بگذرانید؛ البته که منو برای شما باز است: ویلا، سوئیت، آپارتمان، چادر زدن و …

یکی از این روش‌ها هم هتل است! محمودآباد به دلیل اینکه هر ساله مسافران زیادی را به سمت خودش می‌کشد، بعضی از سرمایه گذاران تصمیم گرفتند به جای احداث مراکز تفریحی، اقدام به ساختن یک هتل کنند.

معروفترین هتل های شهر محمودآباد مازندران عبارتند از:

بهترین منطقه محمودآباد برای زندگی

بهترین منطقه محمودآباد برای زندگی

انتخاب بهترین منطقه محمودآباد برای زندگی بستگی به خودتان دارد که به چه چیزهایی علاقه دارید!

از جنگل خوشتان می‌آید؟ پس روستاهایی مثل روستا خشت سر و بونده و اهلم یا شرفتی می‌توانند گزینه خوبی باشند.

از دریا خوشتان می‌آید؟ روستاهایی مثل دریاسر، روتا بیشه کلا، شهرکهای ساحلی محمودآباد مثل شهرک فرهنگیان یا شهرک کوه نور و … را انتخاب کنید.

دوست دارید از سر و صدا دور باشید؟ در یکی از روستا خانه بگیرید.

دوست دارید در داخل اجتماع باشید؟ داخل شهر خانه بگیرید.

و ….

همه چیز بستگی به خودتان دارد که چیزی می‌خواهید.

خرید ویلا در محمودآباد + اجاره ویلا محمودآباد

خرید ویلا در محمودآباد + اجاره ویلا محمودآباد

در بالاتر به شما گفتیم که چرا شهر محمودآباد مازندران اینقدر مورد توجه مسافران و سرمایه گذاران است؛ هر ساله تعداد زیادی زمین و ملک و ویلا و خانه در این شهرستان به فروش می‌رود.

همانطور که گفتیم، یکی از پایه‌های اقتصاد این شهرستان بر اساس گردشگری است؛ به همین منظور، رابط‌های زیادی برای اجاره ویلا در محمودآباد فعالیت می‌کنند. همچنین مشاور املاکهای زیادی هم در شهرستان محمودآباد راه اندازی شدند که به مسافران برای خرید ویلا در محمودآباد کمک می‌کنند.

حالا رسیدیم به تخصص تیم جای دنج! اگر شما چه عنوان یک مسافر و چه به عنوان یک سرمایه گذار، قصد خرید ویلا در محمودآباد و یا اجاره ویلا در محمودآباد به صورت شبانه، هفتگی، ماهانه و سالانه را دارید، می‌توانید با تیم جای دنج تماس بگیرید؛ شما فقط کافی است که به ما بگویید چه چیزی نیاز دارید. مطمئن باشید در سریعترین زمان ممکن برای شما آماده می‌شود

شماره تماس:

09355294440

آقای الهی

منبع: https://fa.wikipedia.org

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه