ازدواج با مازندرانی ها | خوب یا بد؟

ازدواج با مازندرانی ها | خوب یا بد؟

تا حالا زیاد درباره مسائل و رسوم استان مازندران صحبت کردیم؛ درباره عروسی و درباره اسامی و …. حالا نوبت رسیده به بررسی ازدواج با مازندرانی ها.

داخل این پست ما می‌خواهیم ببینیم که مازندرانی ها چه اخلاقیاتی دارند و اگر یک خواستگار مازنی برای ما آمد چیکار کنیم؟! این پست جای دنج را از دست ندهید.

رقص در ازدواج با مازندرانی ها

ازدواج با مازندرانی ها به چه شکل است؟

این سوال از وقتی به وجود آمد که ما پست رسم و رسوم عروسی در مازندران را نوشتیم؛ توی این پست ما درباره رسومات مردم مازندران در مراسمات عروسی صحبت کردیم.

ولی این فقط بخشی از ازدواج با مردمان مازندران بود؛ در ادامه قرار است به شما بگوییم که اگر با مازندرانی ها ازدواج کنید، چه داستان‌هایی نصیب شما می‌شود!

1. غذاهای فوق العاده

غذای مازندرانی

نه فقط مازندران، بلکه کل شمال به غذاهایی که دارند معروف هستند؛ اکثر غذاهایی که در مازندران پخته می‌شود، محلی هستند و زیاد خبری از غذاهایی مثل ماکارانی یا فست فود نیست.

معمولا غذاهایی مثل قرمه سبزی یا قیمه و یا غذاهای محلی مثل “هلی قورو” یا “آش هفت ترشی” در وعده‌های غذایی مازندرانی ها پخته می‌شود.

البته مازندران شیرینی های محلی خودش را هم دارد؛ مثلا “بئودونه” یا “پشته زیک” و ….

باز هر شهر از استان مازندران هم به روش خودشان غذا را طبخ می‌کنند؛ مثلا شهرستان بابل اکثر غذاها را شیرین می‌کنند و شهر محمودآباد مازندران هم اکثر غذاها را تند!

2. مهمان نوازتر از مازندرانی ها نیست

یعنی اگر شما کل ایران را هم بگردید، هیچ جایی مثل مازندران پیدا نمی‌کنید که اینقدر مهمانواز باشند؛ اصلا امکان ندارد که شماها به خانه یک مازندرانی بروید و به شما خوش نگذرد؛ چه برسد به ازدواج با مازندرانی ها!

آنها هر کاری می‌کنند که مهمان را از خودشان راضی نگه دارند و البته به هیچ وجه هم خودشان را کوچک نمی‌کنند.

مازندران یکی از مناطقی است که هنوز رسم و رسوماتشان پابرجاست و هنوز فرهنگ آنها از بین نرفته؛ برای همین، شما می‌توانید سادگی و زیبایی را در زندگی آنها ببینید.

3. آداب و رسوم فوق العاده مازندران

آداب و رسوم مازندران

رسم و رسومات در استان مازندران غوغا می‌کند؛ آنها برای هر روز خاص، یک آداب و رسوم خاصی دارند که شما فقط باید در وسط این مراسمات باشید تا بفهمید چی می‌گم.

آداب و رسوم مازندران یکی از اصیل ترین مراسمات کل ایران است؛ ولی متاسفانه نسل جدید به کلی این رسم و رسومات را فراموش کردند. ولی همچنان یکسری روستاها در این استان وجود دارند که هنوز هم از این رسمها در مراسمات خودشان استفاده می‌کنند. در ادامه به معرفی اسامی برخی از این رسومات می‌پردازیم:

4. عروسی در استان مازندران

رسم و رسوم عروسی در مازندران

شاید بین تمامی قسمت هایی که الان دربارش حرف زدیم، عروسی در مازندران بهترین و قشنگ ترینش باشد؛ چون مراسمات مازندرانی ها توی عروسی از چند روز یا چند هفته قبل از خواستگاری و با مراسم “کیجا وین” شروع می‌شود و تا آخرین مراسم که “زن مار سلام” است ادامه دارد.

همه این مراسمات پر از رقص و شادی است که شما نمی‌توانید از جای خودتان بلند نشوید و نرقصید! بگذارید در کل اینطوری به شما بگویم که عروسی مازندرانی بهترین بخش از ازدواج با مازندرانی هاست. در ادامه به معرفی اسامی بعضی از رسم های عروسی می‌پردازیم:

5. وفادار مثل مردمان مازندران

فقط کافی است تا مازندرانی ها از شما خوشتان بیاید؛ همین و بس! دیگر جان خودشان را در کف دستشان می‌گذارند و هر جا لازم باشد از آن استفاده می‌کنند.

البته آدمهای خوب و بد همه جا هستند و نمی‌شود گفت که این خصلت همه مردمان مازندران است؛ ولی اکثرا که اینطور هستند!

جمع بندی

واقعیتش این است که شما از ازدواج با مازندرانی ها پشیمان نمی‌شوید؛ البته مواردی که در بالا گفتیم، همه موارد نبود. فقط درباره موضوعاتی صحبت کردیم که به نظر جالب می‌ومد و همچنین کمتر درباره آنها صحبت شده بود.

وگرنه که می‌تونستیم بیاییم درباره موضوعاتی مثل آب و هوا و این مسائل هم صحبت کنیم. در کل امیدواریم که زندگی خوبی در کنار همسر مازندرانی خودتان داشته باشید 🙂

اگر هم نظری و یا پیشنهادی دارین، ممنون می‌شم که از توی کامنتها برای ما بنویسید.

سوالات متداول

ازدواج با مازندرانی ها خوب یا بد؟

هر منطقه، مردمان خاص خودش را دارد و آدم خوب یا بد هم در هر جایی پیدا میشود؛ ولی در کل باید اینطور بگویم که مازندران مردمانی سخت کوش و باوفا دارد که اگر جزو آدم خوبش باشد، مطمئن باشید که از ازدواج پشیمان نمیشوید.

چرا باید از شمالیا زن بگیرید؟

وفادار، کدبانو، ماهر، آشپز نمونه، ماندگار و …. دیگر چه میخواهید؟

مردم مازندران چگونه مردمی هستند؟

مردم مازندران فوق العاده سخت کوش و وفادار هستند و فقط کافی است که بفهمند که برایشان ارزش قائل هستید؛ مطمئن باشید که جانشان را هم برای شما میدهند.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه