روستای متوریج محمودآباد :چقدر از این روستا میدانید؟

روستای متوریج محمودآباد :چقدر از این روستا میدانید؟

روستای متوریج محمودآباد یکی دیگر از محله های روستا چهارمحل آهی به شمار می رود. متوریج به عنوان یک روستا، جاذبه های خیلی خوبی را در خودش جای داده؛ یکی از این جاذبه ها آب بندان روستای متوریج می باشد.

در ادامه با جای دنج همراه باشید تا این روستا را با هم بررسی کنیم…

روستای متوریج محمودآباد

برای خرید زمین یا ویلا در روستا متوریج با شماره زیر تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

اطلاعات کلی از روستای متوریج محمودآباد

همانطور که گفتیم، این روستا یکی از روستاهای چهارمحل است که در دهستان هرازپی غربی واقع شده.

طبق آخرین سرشماری در سال 1395 جمعیت روستای متوریج 642 نفر اعلام شد. یعنی بیشتر از 150 خانوار!

فاصله این روستا تا مرکز شهر محمودآباد مازندران، 13 دقیقه راه است (با ماشین). مسیر هم بسیار ساده و آسان است؛ چون هم از طریق جاده اصلی راه دارد و هم از طریق کمربندی!

روستای متوریج محمودآباد بر روی نقشه

تاریخچه روستا متوریج

متوریج! این نام از سه بخش “مرتع، ور، یج” گرفته شده و به مرور زمان نامش به متوریج تغییر پیدا کرد.

در گذشته و به دلیل اینکه روستای متوریج محمودآباد در پایین ترین قسمت دامنه کوه البرز و نزدیکی ساحل خزر بود، دارای سرسبزترین مناطق بود که با افزایش جمعیت در محله چهارمحل، یواش یواش مردم این مناطق را برای زندگی و سکونت انتخاب کردند!

البته در همان زمان، به مردمانی که در این مناطق زندگی میکردند، مرتع ور میگفتند که معنی “کنار مرتع” را میداد. پس از گذشت چند سال، اسمش از مرتع ور به مرتع وریج تغییر پیدا کرد و به ترتیب بعد از مدتی مرت وریج و الان هم متوریج نام دارد!

روستای متوریج محمودآباد

شغل اهالی روستای متوریج چیست؟

شغل اهالی این روستا، فرقی با روستاهای دیگر محمودآباد فرقی ندارد.

شغل اصلی مردم این روستا به خاطر زمین های کشاورزی زیادی که در این منطقه وجود دارد، کشاورزی و کشت برنج است! بعضی ها هم مشغول به دامداری و تعداد کمی که معمولا هم قشر جوان هستند، شروع به فعالیت های متفرقه مثل کارهای دولتی و یا مغازه و این دسته کارها کردند.

همسایگان روستای متوریج محمودآباد

شمال: روستا یمچی، روستا سیاهرودسر

مشرق: روستا کلمرز علیا و روستا چهارافرا

غرب: روستا حربده

جنوب: روستا آهی محله، روستا جوراکلا، روستا آرم

جاذبه های روستا متوریج چیست؟

روستای متوریج محمودآباد به عنوان یک روستا، جاذبه های خوبی را در خودش دارد. این جاذبه ها جدای از آب و هوای خوب این محل است. در ادامه به بررسی چند نمونه از آنها میپردازیم!

زمینهای کشاورزی متوریج

زمینهای کشاروزی که در این روستا قرار دارد، باعث شده تا از این روستا یک روستای سرسبز و زیبا بسازد و لحظات به یادماندنی را در ذهن مسافران قرار دهد.

مخصوص در زمان کشت این محصول که شما میتوانید شاهد کشاورزان باشید و همچنین مناطق کاملا سبز رنگ!

آب بندان روستا متوریج

گزینه بعدی آب بندان این روستا است. مساحت آب بندان روستای متوریج محمودآباد 14 کیلومتر محاسبه شده. شما میتوانید در داخل این آب بندان اسکله های تفریحی را مشاهده کنید که گزینه خوبی برای تفریح به شمار میرود.

یکی دیگر از زیبایی های این آب بندان، وجود جاده ای با عرض 4 متر در وسط این آب بندان است!

آب و هوای خوب

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، روستای متوریج در پایین ترین قسمت دامنه کوه البرز واقع شده؛ و البته به ساحل هم نزدیک است! این دو موارد باعث شده تا آب و هوای این روستا بسیار عالی و دلنشین باشد. حالا بماند که زمین های کشاورزی هم بر آب و هوای این منطق تاثیر بسزایی دارد!

خرید زمین در روستا متوریج + استعلام قیمت زمین متوریج

خرید زمین در روستا متوریج + استعلام قیمت زمین متوریج
خرید زمین در روستا متوریج + استعلام قیمت زمین متوریج

متوریج یکی از روستاهای مهم و رو به رشد شهرستان محمودآباد به شمار می‌رود که از چندین سال پیش تا به الان، سرمایه داران زیادی به سمت خرید زمین در این روستا رفتند که اگر هم وارد این روستا شوید، می‌توانید شهرک و ویلاهای متعددی را در این روستا، مشاهده کنید.

برای همین پیشنهاد می‌شود که اگر قصد خرید زمین در محمودآباد را دارید، زمین‌های روستای متوریج محمود آباد را نیز در اولویت خودتان قرار دهید. درواقع قیمت زمین‌های این روستا در مقایسه با ارزشی که دارند، بسیار کمتر است و مطمئن باشید که در چندین سال آینده، قیمت زمین‌های این روستا چندین برابر می‌شود؛ پس حتی اگر شما قصد سرمایه گذاری را هم داشته باشید، پیشنهاد می‌شود که خرید زمین در روستای متوریج را در اولویت خودتان قرار دهید.

اگر نیاز به مشاوره در زمینه خرید و فروش زمین در روستای متوریج را دارید، با شماره زیر تماس بگیرد:

09355294440

آقای الهی

منبع: ویکی پدیا

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه