برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی | معرفی 3 App

 • ابوالفضل قلی نژاد توسط ابوالفضل قلی نژاد
 • 1 سال پیش
 • متفرقه
 • 2
برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی | معرفی 3 App

شاید یک برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی یکی از الزامات گوشی شما برای سفر به استان مازندران است؛ چون همانطور که در پست زبان تبری هم به آن اشاره کردیم، مازندران یکی از منطقه‌هایی بود که هیچوقت به راحتی توسط بیگانه‌های تسخیر نمی‌شد؛ برای همین فرهنگ و زبان این منطقه، یکی اصیل ترین زبان‌های ایران است.

در ادامه همراه جای دنج باشید تا بهترین برنامه‌هایی که با آنها می‌توانید کلمات مازندرانی را به فارسی و بالعکس تبدیل کنید را معرفی کنیم.

چرا به یک برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی نیاز داریم؟

چون استان مازندران یکی از اصیل ترین مناطق ایران است؛ اگر نگاهی به تاریخ بیندازید، متوجه می‌شوید که حتی اعراب هم هیچوقت نتوانست تا با شمشیر و جنگ، شمال ایران را تسخیر کند.

برای همین هنوز هم هنوزه، اکثر مناطق مازندران به زبان مازندرانی صحبت می‌کنند؛ حتی بعضی از مردمان روستاهای مازندران، اصلا بلد نیستند فارسی صحبت کنند.

پس اگر شما قصد داشته باشید که به این استان سفر کنید، حتما نیاز به برنامه‌هایی دارد تا کلمات مازندرانی را به فارسی تبدیل کنید؛ در ادامه سعی می‌کنیم تا بهترین برنامه‌ها را به شما معرفی کنیم:

همچنین بخوانید: از شهرهای مازندران در جدول

1. برنامه لغات مازنی

برنامه لغات مازنی

برنامه لغات مازندرانی یک از برنامه‌های کافه بازار است که با موضوع ترجمه مازندرانی به فارسی فعالیت می‌کند؛ این برنامه توسط یک توسعه دهنده ای به نام سعید رستمی ساخته شد و تا امرزو (18 تیر 1401) توانسته تا بیش از 2000 نصب را در کافه بازار داشته باشد؛ نمره این نرم افزار هم 4.5 از 5 است که از بین 135 رای به این نمره رسیده.

این نرم افزار در توضیحات خودش اینگونه خودش را معرفی می‌کند:

“حتما تا حالا برای شما اتفاق افتاده که به یکی از شهرهای استان مازندران سفر کردید و آنها به گویش و لهجه خودشان صحبت می‌کردند که شما اصلا از لغاتی که استفاده می‌کنند، سر در نمی‌آورید.

برنامه لغات مازندرانی یکی از سری برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی است که با دارا بودن 35000 کلمه، توانسته یک منبع در زمینه لغات مازندرانی شود.”

شما می‌توانید این نرم افزار 4 مگابایتی را از نرم افزار کافه بازار دانلود کنید. لینک صفحه برنامه لغات مازندرانی:

https://cafebazaar.ir/app/maz.lang

همچنین بخوانید: مازندران چند شهر دارد

2. برنامه مازندرانی به فارسی

برنامه مازندرانی به فارسی

شماره دو لیست برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی مربوط می‌شود به یک نرم افزاری با همین اسم که توسط امیر نصیری توسعه داده شده.

در توضیحات این نرم افزار به این شکل آمده:

“زبان مازندرانی فقط مخصوص کشور ایران است؛ این زبان فقط در مازندران رواج ندارد؛ بلکه بخشی از استانهای سمنان و گلستان و گیلان هم به این زبان صحبت می‌کنند.

این نرم افزار با دارا بودن 6500 کلمه مازندرانی با معنی فارسی، به شما کمک می‌کند تا اگر به این استانها سفر کردید، بهتر با مردم ارتباط برقرار کنید”

شما می‌توانید این برنامه 1 مگابایتی را از لینک زیر دانلود کنید:

parshub.com/content/930440163

درواقع منابع تبدیل زبان مازندرانی به فارسی خیلی کم است و این دو نرم افزار یکی از معدود منابعی هستند که ما توانستیم پیدا کنیم. اگر شما هم برنامه ای برای تبدیل از زبان مازندرانی به فارسی را می‌شناسید، در کامنتها برای ما بنویسید تا فورا به پست اضافه شود.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “برنامه ترجمه مازندرانی به فارسی | معرفی 3 App”

 • حسن ترکمانی

  جان داداش همیشه تو قلب ما جا داری

  پاسخ دادن
  • ابوالفضل قلی نژاد

   سلام حسن جان. ممنونم بابت نظر خوبتون

   پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه