ساحل سنگی محمودآباد | پارک ملت کجاست؟

ساحل سنگی محمودآباد | پارک ملت کجاست؟

پارک ملت محمودآباد که خیلی آن را با اسم ساحل سنگی محمودآباد هم می‌شناسند، یکی از چندین ساحل محمود آباد است که در پست بهترین ساحل محمود آباد هم به آن اشاره کردیم. این پارک به خاطر نمای سنگی که در کنار ساحل دارد، باعث شده تا یک منظره زیبا را برای خودش به ارمغان بیاورد و همین موضوع باعث می‌شود تا پارک ملت محمود اباد، هر ساله میزبان مسافران زیادی باشد.

در این پست از جای دنج، قصد داریم تا بیشتر درباره پارک ملت محمودآباد مازندران صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ساحل سنگی محمودآباد

معرفی کلی ساحل سنگی محمودآباد

همانطور که در مقدمه هم گفتیم، این ساحل دقیقا در مرکز شهر محمودآباد که به سه راهی اصلی محمودآباد معروف است واقع شده. شاید بسیاری از مسافران فکر کنند که بیشتر افرادی که به این پارک می‌روند، هدفشان ساحل و نشستن بر روی سواحل سنگی این منطقه است.

ولی باید بدانید که اکثر افرادی که به پارک ملت محمودآباد می‎روند، فقط برای تفریح و گشت و گذار در فضای سبز این منطقه است که اکثریت هم بومی هستند. معمولا قسمت بالای این پارک که رو به دریا دارد و با سنگهای بزرگ نماسازی شده، فقط در آخر هفته و روزهای تعطیل و با مسافران پر می‌شود.

آدرس ساحل سنگی محمودآباد هم آنقدر ساده و سرراست است که فکر نمی‌کنم اصلا نیازی به آدرس دادن باشد. همانطور که در بالا گفتیم، شما فقط کافی است به سه راهی اصلی محمودآباد بروید و در همین سه راهی، تابلو پارک ملت محمودآباد را می‌بینید. در ادامه هم آدرس پارک ملت محمودآباد را بر روی گوگل مپ هم برای شما قرار می‌دهیم:

بررسی فضای سبز پارک ملت محمودآباد مازندران

عکس پارک ملت محمودآباد

اگر به عکس بالا دقت کنید، کاملا می‌فهمید فضای سبز پارک ملت به چه صورت است. خوشبختانه شهرداری محمودآباد چندین نفر را مسئول کرده تا 24 ساعته به فضای سبز این منطقه رسیدگی کنند تا خدایی نکرده از زیبایی پارک ملت کم نشود.

در پارک ملت محمودآباد تعداد زیادی از انواع و اقسام درختهای زیبا و همچنین گلهای رنگا رنگ در گوشه و کنار این منطقه کاشته شده تا زیبایی این پارک را چند برابر کند. همچنین شهرداری محمودآباد مدتی در حال بازسازی گوشه‌ای از این پارک است تا امکانات بیشتری را به ساحل سنگی محمودآباد اضافه کند.

بررسی امکانات پارک ملت

پارک ملت محمودآباد به خاطر اینکه یکی از مناطق پر رفت و آمد در شهرستان محمودآباد است، شهرداری سعی کرده تا آن را به بهترین شکل ممکن در بیاورد. در ادامه یکسری از امکانات این پارک را با هم بررسی می‌کنیم. هر چند که این امکانات کم هستند!

1. ساحل سنگی

قطعا این مورد را تا الان همه ما فهمیدیم؛ اصلا بحث اصلی پست ما هم بررسی ساحل سنگی محمودآباد بود. یکی از اصلی‌ترین جاذبه های شهر محمودآباد همین ساحل سنگی آن است که بیشتر هم مورد استقبال مسافران قرار می‌گیرد تا افراد بومی.

2. فضای سبز

در بالاتر هم به این موضوع اشاره کوتاهی کردیم؛ قطعا مسافرانی که از استانهای دیگر به شهرستان سفر می‌کنند، هدف اصلی آنها گشت و گذار و تماشای ساحل و دریاست؛ ولی اسم اصلی این منطقه، پارک ملت است و باید ماهیت پارک که همان فضای سبز است، حفظ شود.

برای همین هم درختان و گلهای زیادی در این پارک کاشته شده تا منظره زیبایی برای چشمان مسافران را به ارمغان بیاورد.

3. وسایل تفریح کودکان

علاوه بر فضای سبز و ساحل، چندین وسایل تفریح کودکان هم در قسمتی از پارک ساخته شده تا کودکان شما بتوانند خودشان را با این وسایل سرگرم کنند. همچنین یکسری وسایل ورزشی هم کمی بالاتر از وسایل تفریح کودکان فراهم شده که می‌تواند در ورزش صبحگاهی، یک گزینه مناسب باشد.

4. موارد دیگر

به غیر از ساحل سنگی، فضای سبز و وسایل تفریحی، موارد دیگری مثل آلاچیق، سوپرمارکت، سرویس بهداشتی و … هم وجود دارد.

ساحل پارک ملت محمود اباد

تنها پارک ساحلی محمودآباد فقط پارک ملت است؟

نه اتفاقا! همانطور که می‌دانید محمودآباد یکی از شهرستانهای ساحلی استان مازندران است که کل منطقه شمال آن را ساحل و دریا فراگرفته. شهرداری هم به غیر از پارک ملت محمودآباد، یک پارک دیگر به نام پارک لاله محمودآباد را هم در بخش ساحلی آن راه اندازی کرده که یکی از قدیمی‌ترین پارکهای این شهرستان است.

البته این پارک در چند سال قبل خیلی زیبا و قشنگ بود؛ به حدی که خیلی از مسافرا هرساله به قصد پارک ملت به این شهرستان سفر می‌کردند؛ ولی متاسفانه مدتی که این شهرداری نگاهش را از روی پارک برداشته و الان فقط منطقه‌ای خاک خورده در این شهرستان است!

پس پارک لاله هم یکی از دو پارک ساحلی محمودآباد است؛ البته یادتان باشد که پارک ملت، تنها ساحل سنگی محمودآباد است که نمونه آن، دیگر در این شهرستان وجود ندارد.

فاصله پارک ملت تا مکانهای دیدنی محمود آباد

ساحل سنگی محمودآباد یکی از چندین جاهای دیدنی محمود آباد است که در پست مربوطه هم به همه این مکانهای دیدنی اشاره کردیم. درواقع تعداد زیادی پارک و ساحل در این شهرستان وجود دارد که پارک ملت محمودآباد فقط یک نمونه از آنهاست. در این بخش قصد داریم تا فاصله بین این پارک و مکانهای مشابه پارک ملت را بررسی کنیم:

تا پارک لاله: 2.5 کیلومتر

تا پارک طاهباز: 1.4 کیلومتر

تا ساحل پشت سپاه: 1 کیلومتر

تا ساحل مرمر: 2.9 کیلومتر

تا ساحل دارایی: 2.2 کیلومتر

تا پلاژ خط آهی محمودآباد: 9.4 کیلومتر

تا ساحل خشت سر: 7.8 کیلومتر

سوالات متداول

آدرس پارک ملت محمودآباد کجاست؟

سه راه مرکزی شهر محمودآباد، پارک ساحلی ملت.

در ساحل سنگی محمودآباد می‌شود چادر زد؟

چادر زدن در داخل پارک ممنوع است؛ ولی چندین آلاچیق در سمت چپ این پارک (پلاژ شهرداری محمودآباد) وجود دارد که می‌توانید چادر بزنید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه