مشکلات خرید زمین در شمال [4 عیب مهم!]

مشکلات خرید زمین در شمال [4 عیب مهم!]

همه با مزایا خرید و فروش زمین آشنا هستند و میدانند که خرید زمین میتواند یک گزینه فوق العاده برای سرمایه گذاری باشد. ولی خرید زمین، در کنار مزایا زیادی که دارد، قطعا معایبی هم دارند که ما در این پست تصمیم گرفتیم تا شما را با مشکلات خرید زمین در شمال معرفی کنیم.

تیم ما در زمینه خرید زمین در محمودآباد فعالیت میکند و ما به عنوان یک تیم حرفه ای، وظیفه داریم تا تمامی جوانب سرمایه گذاری در حوزه خرید و فروش زمین را با شما در میان بگذاریم تا یک خریدی مطمئن را تجربه کنید. پیشنهاد میشود که اگر شما هم قصد خرید زمین در شمال کشور را دارید، حتما این مقاله جای دنج را تا انتها مطالعه کنید.

4 تا از اصلی ترین مشکلات خرید زمین در شمال

مشکلات خرید زمین در شمال
خرید زمین در شمال، چه مشکلاتی دارد؟

البته همه میدانند که مزایا خرید زمین در شمال، بسیار بیشتر از معایب آن است؛ ولی باز هم نباید از مشکلات خرید زمین در شمال چشم پوشی کرد و شما به عنوان شخصی که قصد خرید زمین در شمال را دارید، باید حتما با این موارد آگاه و آشنا باشید.

در ادامه چند نمونه از مهمترین این معایب را برای شما معرفی میکنیم:

1. چالش مالی

بگذارید این بخش را با مثال برای شما توضیح دهم تا بهتر بتوانید متوجه منظور ما شوید. فرض کنید که شما اقدام به خرید زمین در خشت سر کردید و حالا هدف شما یا ساخت و ساز است و یا اینکه میخواهید همان زمین را با قیمت بیشتری بفروشید. اینجاست که شما با چالش های مالی مختلفی رو به رو میشوید.

شما به عنوان یک خریدار، به راحتی میتوانید یک زمین را برای سرمایه گذاری پیدا کنید؛ ولی پیدا کردن مشتری برای زمین یا ملک، اصلا کار آسانی نیست و واقعا صبر، حوصله و مهارتهای زیادی را در این زمینه میطلبد.

ما حتی در پست طلا بهتر است یا زمین هم گفته بودیم که سرمایه گذاری در زمین اینطور نیست که مثلا شما هر زمان که خواستید، زمین خودتان را در لحظه بفروشید.

2. مزایای مالیاتی کمتر

شما به عنوان شخصی که زمینی را برای خودتان خریداری کردید، میتوانید اقدام به برق کشی، لوله کشی فاضلاب، انشعابات گاز و … کنید. ولی باید این مورد را بدانید که هر چه زمین خودتان را بیشتر مورد توجه این موارد قرار دهید، از مزایای مالیاتی کمتری برخوردار میشوید.

3. قصد ساخت و ساز دارید؟ باید حتما مجوز بگیرید!

سومین بخش از مشکلات خرید زمین در شمال مربوطه به همین مورد میشود. البته افراد بومی شمال، به خوبی با این بخش آشنا هستند و اکثر مواقع، افرادی دچار این مشکلات میشوند که معمولا بومی نیستند. شما باید بدانید که زمین های شمال به دو بخش زمین های داخل بافت و زمین های خارج از بافت تقسیم میشوند که در زمین های خارج از بافت، شما نمیتوانید مجوز برای ساخت و ساز دریافت کنید.

حتی اگر شما اقدام به خرید زمین های داخل بافت کردید، باز هم باید پیگیر دریافت مجوز از سازمان و ارگانهای مربوطه باشید. درغیر اینصورت، ساخت و سازهای شما عملا غیرقانونی است! البته بعضی از زمین ها هم وجود دارند که از قبل، مجوز ساخت و ساز را دارند.

4. نوسانات بالای قیمت

چهارمین و آخرین گزینه از لیست مشکلات خرید زمین در شمال مربوط به نوسانات بالای قیمت میشود که به موارد مختلفی بستگی دارد. مهم ترین بخش آن مربوط به تقاضا میشود. همانطور که در بالا توضیح دادیم، همیشه زمین برای خرید وجود دارد؛ ولی مشتری نه!

پس هر زمان که تقاضاهای مربوط به خرید زمین کم میشود، قیمت آن نیز کاهش پیدا میکند. البته موارد دیگری هم هستند که به صورت مستقیم بر روی قیمت زمین در شمال تاثیر میگذارند؛ مثلا فرض کنید که شما در یک روستایی زمین خریدید که جاده های آن خاکی بودند و بعد از چند ماه، جاده ها را آسفالت کردند. همین مورد میتواند بر روی قیمت های زمین همان روستا هم تاثیر گذار باشد.

البته این فقط یکی از بینهایت مواردی بود که میتوانست بر روی قیمت زمین تاثیر بگذارد.

چگونه در خرید زمین گول نخوریم؟

چگونه در خرید زمین گول نخوریم
چگونه در خرید زمین گول نخوریم

در بالا 4 تا از مهمترین مشکلات خرید زمین در شمال را توضیح دادیم. ولی باید بدانید که افرادی که در حوزه خرید و فروش زمین در شمال فعالیت میکنند، افرادی بسیار زبان باز هستند که اگر شما اطلاعات کافی را در این زمینه نداشته باشید، به راحتی میتوانند یک زمین بی ارزش را با قیمت بالاتر به شما بفروشند. دقیقا به همین دلیل است که کلاهبرداری زمین شمال به دفعات زیاد رخ میدهد.

همه هم با این موضوع آشنا هستند و برای همین، این سوال در ذهن آنها به وجود می آیند که چگونه در خرید زمین گول نخوریم و چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟ به موارد زیر دقت کنید:

  • مدیریت بودجه
  • بررسی ابعاد زمین
  • بررسی ویژگی های زمین
  • محاسبه هزینه های اضافی زمین
  • مشخص کردن هدفی که برای خرید زمین دارید
  • استعلام گرفتن از زمین
  • بررسی همسایگان زمین
  • بررسی وضعیت جغرافیایی زمین
  • بررسی فاصله زمین تا مراکز درمانی و رفاهی
  • مشورت از افراد باتجربه

جمع بندی

معایبی مختلفی در خصوص خرید زمین در شمال وجود دارد. ولی نیاز به هیچگونه نگرانی نیست! شاید برخی از شما بعد از خواندن این مقاله، فکر کنید که خرید زمین، اصلا گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری نباشد که اصلا هم اینطور نیست! تمامی مواردی که در بالا و به عنوان مشکلات خرید زمین در شمال معرفی کردیم، همگی قابل حل و برطرف شدن هستند و نیاز به هیچگونه ترس نیست!

اگر هر سوالی درباره این مقاله داشتید، میتوانید از قسمت کامنتها برای ما بفرستید.

سوالات متداول

مشکلات خرید زمین در شمال چیست؟

1. چالش مالی 2. مزایای مالیاتی کمتر 3. نیاز به مجوز برای ساخت و ساز 4. نوسانات بالای قیمت

بهترین زمان خرید زمین در شمال چه زمانی است؟

زمان خاصی وجود ندارد که بخواهیم از آن به عنوان بهترین زمان خرید زمین در شمال اسم ببریم.؛ ولی قیمت زمین به موارد بسیار مختلفی بستگی دارد که بهتر است قبل از خرید، حتما آنها را بررسی کنید. برای مثال میتوان به میزان تقاضای خرید زمین اشاره کرد.

نکات حقوقی خرید ویلا در شمال چیست؟

1. بررسی اسناد ملک 2. بررسی گواهی پایان کار 3. انجام دقیق مراحل استعلام

منبع: landresellers

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه