فروش سریع زمین | چرا زمین فروش نمی رود؟

فروش سریع زمین | چرا زمین فروش نمی رود؟

فروش سریع زمین همیشه یکی از دغدغه های سرمایه گذاران حوزه املاک بوده و برای همین، همیشه سعی میکردند تا تکنیک های موفق برای فروش زمین را پیاده سازی کنند تا شاید بتوانند در زمان سریعتری، زمین یا ملک خودشان را به فروش برسانند.

ما در این مقاله از سایت جای دنج قصد داریم تا ببینیم چرا زمین فروش نمی رود و راهکار‌های طلایی برای فروش سریع ملک و زمین را به شما معرفی کنیم.

چرا فروش سریع زمین، اهمیت زیادی دارد؟

چرا فروش سریع زمین، اهمیت زیادی دارد؟
چرا باید برای فروش سریع زمین اقدام کنیم؟

بگذارید این موضوع را با مثال به شما توضیح دهم؛ فرض کنید یک سرمایه گذار، قصد ورود به حوزه املاک دارد و مثلا منطقه چهارمحل آهی را برای سرمایه گذاری، انتخاب کرده؛ حالا بعد از مراحل استعلام و قیمت زمین در چهارمحل اهی محمودآباد، یک زمینی را در این روستا خریداری میکند و برنامه اش این است که مثلا بعد از اینکه این زمینی که در چهارمحل خریده را فروخت، به سراغ یک زمین دیگر برود.

خوب پس در این لحظه، قطعا این شخص سرمایه گذار، نیاز به فروش سریع زمین دارد! اگر یادتان باشد، ما در پست مشکلات خرید زمین در شمال، درباره قدرت پایین نقدینگی در حوزه خرید و فروش املاک صحبت کردیم.

تکنیک های موفق برای فروش سریع زمین

تکنیک های موفق برای فروش سریع زمین

در اولین مرحله به شما بگم که هیچ روشی یا ترفندی وجود نداره که شما بتوانید با استفاده از آن، زمین خودتان را در سریعترین زمان ممکن، به فروش برسانید. این روشها فقط میتواند باعث سرعت بخشیدن به مراحل فروش زمین شود. پس اگر شما هم با مشکل زمینمون فروش نمیره مواجه هستید، پیشنهاد میکنم که این روش های فروش سریع زمین که در ادامه معرفی میکنیم را انجام دهید.

همچنین بخوانید: دریافت کد رهگیری املاک

 

1. انتخاب مشاور املاک کاربلد

 

بهترین روش برای فروش سریع زمین، انتخاب یک مشاور املاک کاربلد است؛ شاید باورتان نشود، ولی خیلی ها هستند که با ما تماس میگیرند و گله میکنند که خدایا چرا زمینم فروش نمیره! بعد که از آنها سوال میپرسیم که زمین خودتان را به چند املاکی سپردید، یا میگویند به هیچکدام و یا اینکه اسم یک املاکی را میبرند!

خوب شما عملا هیچ کاری انجام ندادید؛ پس چرا انتظار دارید که زمین شما در سریعترین زمان ممکن به فروش برسد؟ در هر شهری، قطعا یکسری املاک های معتمد وجود دارد که کار خودشان را هم به خوبی بلدند؛ پس چه بهتر که فایل خودتان را در اختیار این مشاور املاک قرار دهید تا با مشتریان خودشان درمیان بگذارند.

از سمت دیگه، اگر شما زمین شما در روستا وجود دارد، پیشنهاد میکنم که حتما فایل را در اختیار مشاور املاکهایی که در همان روستا فعالیت میکنند هم قرار دهید.

 

2. ویژگی های مثبت زمین شما چیست؟

 

هر زمینی، قطعا یکسری ویژگی های مثبتی دارد که اگر زمین شما دارای این ویژگی ها نیست، باید بگویم که نکات قبل از خرید زمین را اصلا رعایت نکردید! البته این خودش هم یک بحث جداگانه دارد که قبلا در پست صفر تا صد خرید زمین، به صورت کامل درباره آن صحبت کردیم.

شما برای فروش سریع زمین، باید به خوبی با همه ویژگی های مثبت زمین خودتان آشنا باشید و دقیقا بر روی همان ویژگی ها مانور بدهید. برای مثال مجوز ساخت، یکی از مهم ترین ویژگی های زمین ها به شمار میرود یا مثلا فاصله با مرکز شهر، فاصله با دریا، فاصله با جنگل، همسایه ها، موقعیت زمین و … همگی جزو مهمترین ویژگی های زمین هستند.

 

3. چرا از سایتهای آگهی استفاده نمیکنید؟

 

درست است که بهترین روش برای فروش سریع زمین، از طریق مشاوران املاک است؛ ولی چرا وقتی روش های بیشتری وجود دارد، باید فقط به یک روش بسنده کنید؟ سایتهای آگهی مثل دیوار یا شیپور، یکی از بهترین گزینه ها برای ثبت آگهی به شما میروند که البته همه شما هم قطعا با این سایتها آشنا هستید.

البته سایتهای خیلی بیشتری هستند که توی زمینه آگهی فعالیت میکنند که بهتره توی همشون فعال باشین؛ ولی خب شیپور و دیوار از بقیه بهتر و معروف تر هستند.

 

4. از قیمت منطقی استفاده کنید!

 

امروزه زیاد در شمال مشاهده میشود که هر کسی، یک قیمتی برای زمین های خودش اعلام میکند و این درصورتی است که شاید حتی قیمت واقعی زمینش، نصف این قیمتی باشد که خودش اعلام کرده. البته چهار دیواری اختیاری؛ مگه نه؟!

دقیقا همه این موارد باعث میشود تا فروش سریع زمین اتفاق نیفتد! پس بهتر است که اگر قصد فروش زمین را دارید، حتما به سراغ یک کارشناس بروید تا زمین شما را بررسی کرده و قیمت اصلی زمین را به شما اعلام کند.

این جمله را فراموش نکنید؛ فایل همیشه وجود دارد؛ ولی مشتری نه! سعی نکنید که مشتری با قیمت های الکی، از دست بدهید. چون اگر این مشتری از دست شما برود، شاید تا مشتری بعدی زمان زیادی هدر برود. پس اگر میخواهید بدانید که چطور زمین خود را بفروشیم، باید از قیمت منطقی استفاده کنید!

همچنین بخوانید: نکات مهم خرید زمین هکتاری در شمال

 

جمع بندی برای فروش سریع زمین

 

همیشه ما در اکثر پستهای خودمان هم اعلام کردیم که مشکل عدم نقدینگی سریع، یکی از اصلی ترین مشکلات خرید و فروش زمین در شمال به شمار میرود. درواقع شما با انجام یکسری نکات، میتوانید این زمان را به حداقل برسانید.

در این مقاله ما سعی کردیم تا نکات لازم برای فروش سریع زمین را به شما اعلام کنیم و جواب کاملی را به سوال چگونه زمین خود را بفروشیم ارائه دهیم. اگر هر سوالی درباره این مقاله داشتید، میتوانید از قسمت کامنتها برای ما ارسال کنید.

 

چرا گاهی فروش سریع ملک و زمین اهمیت پیدا می کند؟

قطعا آن زمین یا ملکی که قصد فروشش را دارید، سرمایه شماست و تا وقتی که به فروش نرسد، هیچ ارزشی برای شما ندارد!

 

چگونه زمین و ملک خود را سریع بفروشیم؟

1. مشاور املاک 2. مانور بر روی ویژگی های مثبت زمین 3. استفاده از سایت های آگهی 4. استفاده از قیمت منطقی

 

راهکار‌های طلایی برای فروش سریع ملک و زمین

راهکار طلایی وجود ندارد که بتوانید در لحظه، ملک یا زمین خودتان را به فروش برسانید؛ راهکارهای فروش سریع زمین یا ملک، درواقع همان چیزی است که در این مقاله درباره آن صحبت شده.

 

چرا بعضی از زمین ها، سخت به فروش میروند؟

خوب این سوال، قطعا جای بحث دارد؛ مشکلات زیادی وجود دارند که میتوانند باعث عدم فروش رفتن زمین شوند که یکی دوتا نیست!

 

تکنیک های موفق برای فروش زمین چیست؟

روش های زیادی وجود دارد؛ ولی در بین تمامی آنها، سپردن فایل به یک مشاور املاک کاربلد، میتواند بهترین روش باشد.

 

بهترین راه برای فروش زمین چیست؟

به نظر ما بهترین راه فروش زمین، این است که زمین خودتان را به دست یک مشاور املاکی بسپارید که هم قابل اعتماد باشد و هم اینکه کاربلد!

 

منبع: sellthelandnow

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه