جاهای دیدنی محمود آباد کجاست؟ [آدرس + عکس]

جاهای دیدنی محمود آباد کجاست؟ [آدرس + عکس]

چقدر با جاهای دیدنی محمود آباد آشنا هستید؟ اگر شما به شهر محمودآباد مازندران سفر کنید، حتما دوست دارید تا به همه قسمتهای تفریحی این شهر سفر کنید و بهترین لحظات را برای خودتان رقم بزنید.

خیلی ها فکر می‌کنند که تنها جای دیدنی محمود آباد، فقط دریا و ساحل است؛ ولی اصلا اینطور نیست؛ قطعا وقتی که مسافران زیادی به این شهرستان سفر می‌کنند، همراه آنها سرمایه گذارانی هم به این شهرستان می‌آیند و حضور این سرمایه گذاران، باعث شده تا مکان های دیدنی محمود آباد، بسیار بیشتر از گذشته شود.

در ادامه این پست، ما قصد داریم تا شما را با تمام این مکانهای دیدنی محمود آباد آشنا کنیم. این پست جای دنج را از دست ندهید.

جاهای دیدنی محمود آباد

جاهای دیدنی محمود آباد با آدرس

ما سعی کردیم تا تمامی این جاهای دیدنی محمود اباد مازندران را دسته بندی کنیم؛ از مکانهای ساحلی، مکانهای تفریحی و …. حالا در هر دسته بندی، شروع به معرفی دیدنیهای محمودآباد می‌کنیم؛

اگر اطلاعات اشتباه و یا ناقصی در ادامه گذاشته شد، حتما در کامنتها برای ما بنویسید تا فورا برطرف شود؛

این مورد را هم بگم که موارد زیر، جدای از آب بندانها و زمین‌های کشاورزی این شهرستان است.

بازارهای محمودآباد

بدون شک مهم‌ترین و بهترین قسمت از جاهای دیدنی محمود آباد همین بازارهای محمودآباد هستند که به صورت هفتگی و روزانه برگزار می‌شوند؛ این بازارها سنتی هستند و اکثر محصولات هم به صورت ارگانیک فروخته می‌شود. یعنی اینکه تمامی این محصولات از باغ، مستقیم به بازار فرستاده شده که اکثر فروشنده ها هم، محصولات خودشان را می‌فروشند.

البته بازارهای شهرستان محمودآباد، جزو مکان های تورسیتی و مناطق دیدنی محمود آباد به شمار می‌روند؛ البته تمامی بازارهای شهرستانهای استان مازندران دارای این ویژگی هستند و درواقع هر مسافری که به یکی از شهرستان‌های مازندران سفر کند، پیشنهاد می‌شود که حتما به بازارهای هفتگی و روزانه همان شهرستان، حتما سری بزند.

بازار ماهی فروشان شهر محمودآباد مازندران

سه بازار در شهرستان محمودآباد وجود دارد که در بین این سه بازار، بازار ماهی محمودآباد از بقیه معروف‌تر و محبوب‌تر است. این بازار همانطور که از اسمش مشخص است، فقط ماهی و فرآورده‌های ماهی در آن فروخته می‌شود.

بهترین ساحل محمودآباد کجاست؟

ساحل دارایی محمودآباد

در بین تمامی سواحلی که در این شهرستان وجود دارد، ساحل دارایی محمودآباد از همه تمیزتر و بهتر است؛ چه از لحاظ نظافت، چه از لحاظ امنیت، چه از لحاظ تفریحی و هر چیز دیگری که فکرش را بکنید.

همانطور که می‌دانید، شهرستان محمودآباد یکی از شهرستانهای ساحلی استان مازندران به شمار می‌رود و ساحل هم شاید یکی از مهمترین جاهای دیدنی محمود آباد از نظر مسافران باشد.

سواحل مختلفی در این شهرستان به دست شهرداری، مرتب شده تا مسافران بتوانند بهترین لحظات خودشان را در محمودآباد بگذرانند؛ ولی متاسفانه این رسیدگی‌ها هم کافی نیست و هنوز هم بخش زیادی از ساحل، به حدی کثیف است که شما اصلا نمی‌خواهید به آنجا بروید.

کل بخش شمالی محمودآباد را دریا تشکیل داده و همین موضوع باعث شده تا پیدا کردن بهترین سواحل این شهرستان کار دشواری باشد.به غیر از دارایی، سواحل دیگری هم هستند که برای تفریح می‌توانید به آنها مراجعه کنید که در پست بهترین ساحل محمود آباد به این موضوع پرداختیم.

بهترین مراکز خرید محمودآباد کجاست؟

قاعدتا هر شهرستانی، یکسری مجتمع‌ها یا پاساژهایی دارد که از آن با عنوان مرکز خرید یاد می‌کنند؛ در شهرستان محمودآباد هم تعداد زیادی پاساژ و مجتمع خرید وجود دارد که در بین تمامی آنها، سیمرغ و بازار بزرگ مازندران محمودآباد، حرف اول را می‌زنند که البته بالاتر هم به معرفی سیمرغ پراختیم. این دو مجتمع به عنوان بهترین مراکز خرید محمودآباد شناخته می‌شوند.

البته همانطور که گفتیم، پاساژهای زیادی در این شهرستان وجود دارند که البته از کیفیت لازم برخوردار نیستند و این دو مورد، از همه آنها بزرگتر و دارای امکانات بیشتری است. البته بازار بزرگ هم جدیدا راه اندازی شده و دارای امکانات فوق العاده‌ای هم است؛ به حدی که خیلی از مسافران، بازار بزرگ را بهتر از سیمرغ می‌دانند.

جنگل های محمود آباد

جنگل هم یکی دیگر از جاهای دیدنی محمود آباد است که در جنوب این شهرستان قرار دارد؛ خیلی از مسافران فکر می‌کنند که تنها جاذبه محمودآباد دریاست و هیچ اطلاعاتی از جنگل های محمود آباد ندارند. البته ما در پست بهترین جنگل محمودآباد هم درباره این موضوع صحبت کردیم؛ ولی در ادامه این بخش، هم توضیحات مختصری از این جنگل ها را به شما ارائه میدهیم:

1. جنگل اهلم

جنگل اهلم

جنگل اهلم هم یکی دیگر از جاهای دیدنی محمودآباد مازندران به شمار میرود و به حدی زیباست، که شما فکر می‎کنید انگار در بهشت دارید قدم می‌زنید! جاده‌ای کاملا جنگلی که چپ و راست شما را درخت فرا گرفته؛ هوایی فوق العاده زیبا و دلنشین!

چی بهتر از این می‌خواهید؟ برای رسیدن به جنگل اهلم، اول باید وارد یک روستایی با همین اسم شوید و به آخر روستا بروید.

2. جنگل خشت سر

جنگل خشت سر هم در یک روستایی با همین اسم قرار دارد که در امتداد جنگل اهلم است و میتوان آن را نیز به عنوان مکان های تفریحی محمود آباد اسم برد.

البته منظره آب بندان هایی که قبل از ورودی جنگل خشت سر وجود دارد، توانسته به زیبایی این جنگل اضافه کند.

3. جنگل بونده

عکس جنگل بونده

رسیدیم به یکی از معروف ترین جاهای دیدنی محمودآباد، یعنی جنگل بونده!

درواقع تمامی جنگل‌های بالا که معرفی کردیم، همه به جنگل بونده ختم می‌شود. جنگل بونده هم در داخل روستایی با همین اسم قرار دارد که برای رسیدن به این جنگل، اول باید به روستا بونده بروید و خودتان در مسیر این روستا، متوجه جنگل می‌شوید.

4. پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشبندان

پارک جنگلی تشنبدان چون در مسیر جاده آمل به محمودآباد قرار دارد، نسبت به بقیه جنگل های محمود آباد معروفتر است و به همین دلیل می‌توان آن را در لیست مکان های دیدنی محمودآباد قرار داد.

پارک جنگلی تشبندان یکی از بهترین جاهای دیدنی محمود آباد است که برای یک پیک نیک خانوادگی فوق العاده است؛ همچنین جاده‌های خاکی داخل جنگل، بهترین مکان برای دوچرخه سواری است.

سرزمین رویاهای محمود آباد

 سرزمین رویاهای محمود آباد

اگر چندین سال پیش از محمودآبادی ها درباره جاهای تفریحی محمودآباد سوال میکردید، شاید اولین پیشنهاد آنها سرزمین رویاها بود؛ ولی دیگر سرزمین رویاهایی در شهرستان محمودآباد وجود ندارد؛ تنها چیزی که باقیست، یک خرابه کامل است.

سرزمین رویاها محمودآباد قبلا فعال بود و مسافران زیادی از شهرستانهای همسایه به اینجا می‌آمدند؛ ولی متاسفانه الان چند سالی است که از لیست جاهای دیدنی محمود آباد کنار رفته. برای همین هم بیشتر از این درباره این شهربازی صحبت نمی‌کنیم.

مجتمع و مراکز تفریحی

دسته بندی بعدی جاهای دیدنی محمود آباد مربوط به مراکز تفریحی و میباشد؛ درواقع این مراکز، یک پاساژ شیک و لاکچری هستند که هر چیزی که بخواهید داخل آن وجود دارد و جای خوبی برای چند ساعت تفریح است؛ در ادامه به معرفی چند نمونه از آنها میپردازیم.

1. مجتمع تفریحی غزال

مجتمع تفریحی غزال

مجتمع تفریحی غزال در خشت سر واقع شده که به جرعت میتوان آن را در لیست مکانهای دیدنی محمودآباد قرار داد؛ این مجتمع دارای چندین بوتیک و همچنین یک فروشگاه است؛ البته معروف ترین بخش این مجتمع تفریحی، بخش بولینگ آن است که بیشتر این مجتمع را با نام مجتمع بولینگ غزال می‌شناسند؛ جدای از این موارد، رستوران تراس محمودآباد هم یکی از برترین رستورانهای این شهرستان است که در طبقه آخر همین مجتمع واقع شده.

2. سرای گردشگری سیمرغ

سرای گردشگری سیمرغ

شاید مجتمع سیمرغ محمودآباد معروفترین مجتمع و جاذبه این شهرستان باشد که دقیقا در قبل از ورودی شهر محمودآباد قرار دارد. درواقع این مجتمع به حدی معروف است که افراد غیربومی که هنوز به مازندران سفر نکردند هم آن را به عنوان دیدنی های محمود آباد می‌شناسند.

مجتمع تفریحی سیمرغ هیچ چیزی کم ندارد و شاید همین موضوع باعث شده تا خودش را در لیست جاهای دیدنی محمود آباد قرار دهد؛

در داخل این مجتمع چندین بوتیک، کافی شاپ، رستوران، اکسسوری، سینما، فروشگاه، مجسمه فروشی و … وجود دارد که خیلی راحت می‌تواند چند ساعت، شما را سرگرم کند.

3. سالن کنسرت اکسین محمود آباد

هتل اکسین محمود آباد

همانطور که از اسمش هم مشخص است، اکسین محمودآباد یک هتل به شمار می‌رود و بخش پایین هتل، بیشتر برای خود مسافران است.

ولی می‌توان گفت که تقریبا همه کنسرتهایی که در محمود آباد صورت می‌گیرد، در هتل اکسین محمود آباد است؛ البته یک تالاری هم در اکسین قرار دارد که مخصوص به مراسماتی مثل عروسی است.

جاهای دیدنی و مذهبی محمودآباد

مکانهای مذهبی محمودآباد درواقع جزوی از جاهای تاریخی این شهرستان هستند که قدمت این بناها شاید به بیش از هزار سال هم برسد؛ البته که این بناها هر چند سال ترمیم می‌شوند، ولی اصالت آنها مربوط به همان هزار سال پیش است؛ به همین دلایل میتوان آنها را در لیست مکان های دیدنی محمود اباد قرار داد. در ادامه اسم چند نمونه از این دسته جاهای دیدنی محمود آباد را معرفی می‌کنیم.

 • امامزاده قاسم
 • امامزاده فضل
 • امامزاده هفت تن
 • امامزاده محمد
 • امامزاده ذکریا
 • و …

بهترین کافی شاپ محمود آباد

بعضی وقتها شما نیاز به یک مکانی دنج و آرام برای صحبتهای عاشقانه خودتان دارید؛ کجا بهتر از یک کافی شاپ؟ در محمودآباد هم کافی شاپ های فوق العاده ای وجود دارند که در ادامه ما فقط چند نمونه از این کافی شاپ‌ها می‌پردازیم…

خرید زمین در محمودآباد

خرید زمین در محمودآباد
خرید زمین در محمودآباد

در بالاتر گفتیم که سرمایه گذاران زیادی در طی سالیان اخیر، وارد این شهرستان شدند و اقدام به ساخت بناهای مختلف کردند؛ یکی از همین بناها، ویلاهای لوکس و لاکچری بود که در قسمت‌های مختلف محمودآباد ساخته شد.

اگر نمی‌دانید، باید به شما بگویم که جای دنج در زمینه خرید زمین در محمودآباد و خرید ویلا در محمودآباد فعالیت می‌کند و اگر شما قصد خرید زمین یا ویلا در محمودآباد را داشتید، می‌توانید با استفاده از شماره زیر، با مشاوران جای دنج تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

جمع بندی

البته مراکز تفریحی محمودآباد به همین چند موردی که در بالا اشاره کردیم، ختم نمیشوند. درواقع این موارد، جزو معروفترین دیدنی های محمودآباد هستند که حالا ما نیز به مرور زمان، این مقاله را آپدیت کرده و تعداد بیشتری از جاهای تفریحی محمود اباد را برای شما قرار میدیم.

در این مقاله جاهای دیدنی محمودآباد با آدرس برای شما معرفی کردیم؛ اگر هر سوالی درباره این مقاله داشتید، میتوانید از بخش کامنتها برای ما ارسال کنید.

به بحث وارد شوید

یک دیدگاه در “جاهای دیدنی محمود آباد کجاست؟ [آدرس + عکس]”

 • ♡.Shahab.♡

  به نظر من از مناطق مذهبی محمودآباد هم اسم ببرین. محمودآباد بخش های مذهبی زیادی هم داره که همشون رو میشه جزو جاهای دیدنی این شهرستان اسم برد.

  پاسخ دادن
  • Admin

   چشم. به زودی و در آپدیت های جدید، درباره اماکن مذهبی هم صحبت میکنیم

   پاسخ دادن

مقایسه آگهی ها

مقایسه