بهترین منطقه شمال برای خرید زمین [معرفی 7 منطقه]

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین [معرفی 7 منطقه]

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین یکی از دغدغه‌های اصلی افرادی است که همیشه قصد سرمایه گذاری در حوزه املاک را داشتند. چون اگر شما یا هر کس دیگری که قصد سرمایه گذاری را داشته باشد، قطعا باید منطقه‌ای را برای خرید زمین انتخاب کند که پس از مدتی باعث افزایش قیمت زمینش شود.

برای همین ما در این مقاله از سایت جای دنج، تصمیم گرفتیم تا 7 نمونه از بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین را به شما معرفی کنیم. اگر شما نیز به دنبال جواب سوال کجای شمال زمین بخریم هستید، پیشنهاد می‌کنم که حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

7 تا از بهترین مناطق برای خرید زمین

بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

قطعا پیدا کردن بهترین منطقه شما برای خرید زمین می‌تواند یک کار فوق العاده دشواری باشد. همانطور که می‌دانید، سه استان گیلان، مازندران و گلستان را جزو منطقه شمال ایران می‌شناسند و هر جا صحبت از شمال می‌شود، منظورشان یکی از این سه استان است.

البته تقاضاهای خریدی که برای گلستان انجام می‌شود، بسیار کمتر از تقاضاهایی است که برای استان‌های مازندران و گیلان وجود دارد. برای همین ما در ادامه این پست، سعی می‌کنیم تا بهترین منطقه شمال برای خرید زمین (گیلان و مازندران) را برای سرمایه گذاری، به شما معرفی کنیم.

همچنین بخوانید: بهترین سایت فروش زمین

1. خرید زمین در محمودآباد (مازندران)

خرید زمین در محمودآباد
خرید زمین در محمودآباد

اولین منطقه که قصد معرفی آن به عنوان بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین را داریم مربوط به زمین‌های شهرستان محمودآباد است. شهرستان محمودآباد را می‌توان جزو منطقه‌های در حال پیشرفت استان مازندران معرفی کرد. یعنی اینکه این شهرستان دارای پتانسیل بالایی بوده و امکانش وجود دارد که زمین‌های این شهرستان در سال‌های آینده، دچار رشد قیمت زیادی شود.

برای همین اگر میخواهید بدانید که کجا زمین بخریم و قصد سرمایه گذاری زمین در شمال را دارید، اولین پیشنهاد ما به شما خرید زمین در محمودآباد است. البته بهتر است بدانید که محمودآباد یک شهرستان ساحلی است که به همین دلیل، هر ساله افراد زیادی برای ساخت ویلا، وارد این شهرستان می‌شوند. همچنین چندین جنگل نیز در این شهرستان محمودآباد وجود دارد که در روزهای خاصی به مانند تعطیلات، افراد زیادی از مناطق حوزه برای تفریح، به این جنگل‌ها می‌روند.

2. خرید زمین در لاهیجان (گیلان)

خرید زمین در لاهیجان
خرید زمین در لاهیجان

لاهیجان برخلاف شهر محمودآباد، یک شهر پیشرفت کرده است و البته که هنوز هم راه پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارد. از سال‌های اخیر تا به الان، مجتمع و برج‌های مختلفی در شهر لاهیجان ساخته شده و البته جدای این این سازه‌ها، تعداد زیادی از جاذبه‎های طبیعی نیز در شهر لاهیجان وجود دارد که همه این موارد باعث می‌شود تا هر ساله، توریست‌های مختلفی از سراسر ایران را به سمت خودش بکشد.

برای همین پیشنهاد می‌شود که اگر شما قصد خرید زمین در شمال برای سرمایه گذاری را دارید، خرید زمین در لاهیجان را نیز جزو اولویت‌های خودتان قرار دهید.

3. خرید زمین در چمستان (مازندران)

خرید زمین در چمستان
خرید زمین در چمستان

چمستان نیز یکی دیگر از مواردی است که به دلیل دارا بودن پتانسیل و ویژگی‌های بالا، باعث شده که در لیست بهترین منطقه شمال برای خرید زمین قرار بگیرد. چمستان درواقع جزوهای شهرهای غرب مازندارن به شمار می‌رود که در حوزه شهرستان نور است.

اگر قصد خرید زمین در چمستان را دارید، پیشنهاد می‌کنم که هر چه سریع‌تر اقدام کنید؛ چون اکثر زمین‌های این شهرستان به دست افراد غیربومی خریداری شده و هر روزه در حال ساخت و ساز در این منطقه هستند؛ منظور ما این است که در چندین سال آینده، ممکن است که ارزش زمین‌های چمستان به حدی بالا برود که شما حتی نتوانید به قیمت‌های آن نگاه کنید!

4. خرید زمین در بندر انزلی (گیلان)

خرید زمین در بندر انزلی
خرید زمین در بندر انزلی

بندر انزلی نه تنهای یکی از بهترین شهرهای گیلان برای خرید زمین به شمار می‌رود، بلکه جزو معروف‌ترین شهرهای ایران نیز از آن یاد می‌شود؛ چون جاذبه‌های طبیعی زیادی در در بندر انزلی وجود دارد که درواقع در بین شهرهایی که تا به الان معرفی کردیم، شهر بندر انزلی بیشترین تعداد توریست‌های داخلی را در سال دارد.

البته دلیل اصلی که باعث می‌شود تا بندر انزلی در لیست بهترین منطقه شمال برای خرید زمین قرار بگیرد، مربوط می‌شود به اینکه بندر انزلی یک منطقه آزاد است! همین موضوع می‌تواند به شما ثابت کند که خرید زمین در بندر انزلی می‌تواند چه سرمایه گذاری فوق العاده‌ای برای شما باشد.

البته هر چی از ارزش و ویژگی‌های بالای این منطقه برای خرید زمین به شما بگوییم، کم است؛ ولی باید بدانید که همین الان هم قیمت زمین‌های بندر انزلی بسیار بالاست که قطعا در سال‌های آینده، شاهد رشد قیمت‌های زیادی در زمین‌های بندر انزلی هستیم.

5. خرید زمین در نوشهر (مازندران)

خرید زمین در نوشهر
خرید زمین در نوشهر

نوشهر هم به مانند شهرهای محمودآباد و چمستان، در بخش غرب مازندران قرار دارد. درواقع بیشترین تقاضاها نیز برای خرید زمین در استان مازندران، در همین بخش غرب است. نوشهر یک شهر بندری است که یکی از قطب‌های اقتصادی مازندران به شمار می‌رود. همین موضوع باعث افزایش قیمت زمین‌های این شهرستان شده که می‌تواند دلیل مناسبی باشد تا ما نوشهر را در لیست بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین قرار دهیم.

به غیر از بحث بندر، جاذبه‌های تفریحی زیادی در این شهرستان وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به دریا، وجود خطوط هوایی، و … اشاره کرد. یکی دیگر از دلایلی که شهر نوشهر را با افزایش تقاضا برای خرید زمین مواجه کرده، مربوط می‌شود به آزادراه تهران شمال. چون این آزادراه می‌توان مسیر 2 الی 3 ساعته بین مازندران را تهران را به کمتر از یک ساعت کاهش دهد.

6. خرید زمین در زیباکنار (گیلان)

خرید زمین در زیباکنار
خرید زمین در زیباکنار

زیباکنار نیز یکی دیگر از شهرهای محبوب گیلان برای خرید زمین به شمار می‌رود که از سال‌های گذشته تا به الان، شاهد رونق اقتصادی زیادی بوده که این رونق اقتصادی را نیز مدیون توریست‌هاست. شهر زیباکنار فاصله بسیار کمی با مناطق توریستی محبوبی به مانند ساحل چمخاله، پارک کیانشهر، رودخانه اوشمک و … است که هر کدام از این مناطق معرفی شده، سالیانه مسافران زیادی را سمت خودشان جذب می‌کنند.

یکی از دلایل افزایش قیمت زمین در هر منطقه‌ای، بستگی به تعداد مسافران و توریست‌هایی دارد که به آن منطقه می‌روند که همین موضوع باعث افزایش قیمت زمین‌های زیباکنار نسبت به چند سال پیش شده که قطعا در سال‌های آینده نیز، قیمت آن باز هم افزایش می‌یابد. به همین جهت می‌توان زیباکنار را در لیست بهترین منطقه شمال برای خرید زمین قرار داد.

7. خرید زمین در بابلسر (مازندران)

خرید زمین در بابلسر
خرید زمین در بابلسر

بابلسر برخلاف بقیه شهرهایی که از استان مازندران معرفی کردیم، بابلسر در بخش شرقی استان مازندران قرار دارد و درواقع اگر راستش را بخواهید، تنها شهر شرقی مازندران است که تقاضاهای زیادی را برای خرید زمین دارد. دلیل تقاضاهای زیاد برای خرید زمین در بابلسر نیز می‌تواند به خاطر موقعیت جغرافیایی فوق العاده آن باشد. چون این شهرستان دقیقا در بین دریای خزر و رشته کوه البرز وجود دارد.

همچنین سواحل شهرستان بابلسر نیز در مقایسه با بقیه سواحل استان مازندران، دارای ساحلی تمیزتر و زیباتر است.

سرمایه در روستاهای تنکابن خوب است؟

سرمایه در روستاهای تنکابن خوب است؟
سرمایه در روستاهای تنکابن خوب است؟

تنکابن یکی دیگر دیگر از شهرهای غرب مازندران است که از آن به عنوان شهرهای رو به رشد مازندران اسم می‌برد. درواقع بعد از احداث آزادراه تهران شمال، تعداد مسافرانی که به صورت سالانه وارد این شهرستان می‌شدند، بسیار افزایش پیدا کرده و به همین جهت نیز سرمایه گذاران و سرمایه داران زیادی برای خرید زمین، وارد تنکابن شدند.

ولی سوال اصلی که به وجود می‌آید این است که اصلا سرمایه در روستاهای تنکابن خوب است؟ قطعا نمی‌توان که جواب خیر را دارد؛ ولی جواب بله را هم نمی‌توان به صورت قطعی داد! در بالا ما لیستی از بهترین منطقه برای سرمایه گذاری زمین در مازندران را به شما معرفی کردیم که نامی از تنکابن نبردیم.

چون درواقع ارزش تنکابن از شهرهایی که معرفی کردیم، کمتر است. ولی باز هم نمی‌توان از آن به عنوان یک شهر بی ارزش برای سرمایه گذاری اسم برد؛ چون همانطور که گفتیم، مسافران و توریست‌های زیادی هر ساله وارد این شهر می‌شوند. ولی خرید زمین در تنکابن یا روستاهای آن، می‌توان یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد که قطعا سود زیادی را برای شما سرمایه گذاران گرامی، به همراه دارد.

زمین ارزان در روستاهای شمال بخریم؟

زمین ارزان در روستاهای شمال بخریم؟
زمین ارزان در روستاهای شمال بخریم؟

درواقع پیشنهاد می‌شود که شما حتی اگر سرمایه لازم را نیز برای خرید زمین در منطقه شهرهای شمال را داشتید نیز، اقدام به خرید زمین در روستاهای شهرهای شمالی کنید. چون قطعا روستاها دارای قیمت‌های کمتری نسبت به شهر هستند؛ ولی دارای پتانسیل بالایی می‌باشند.

درواقع اگر به دنبال زمین ارزان برای سرمایه گذاری هستید، فکر نمی‌کنم که چیزی بهتر از خرید زمین در روستاهای شمال را بتوانید پیدا کنید. یادتان باشد که روستاهای شمال می‌توانند جزو بهترین مناطق برای خرید زمین به جهت سرمایه گذاری و حتی ویلاسازی و مصارف شخصی باشند!

نکات لازم برای خرید زمین

برای خرید زمین به چه نکاتی باید توجه کرد؟
برای خرید زمین به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اهمیت مراحل خرید زمین، بر هیچکسی پوشیده نیست. چون شما باید هزینه‌هایی بالای 700میلیون و در اکثر مواقع نیز هزینه‌های میلیاردی برای خرید زمین پرداخت کنید. برای همین باید تمامی وسواس لازم را در زمان خرید زمین، به خرج دهید. درواقع یکسری نکاتی وجود دارند که ما باید قبل از خرید انجام، آنها را به خوبی بررسی کنید که ما نیز در مقاله برای خرید زمین به چه نکاتی باید توجه کرد به این موضوع پرداختیم.

در ادامه این بخش نیز برخی از مهم‌ترین نکات لازم برای خرید زمین را به شما معرفی می‌کنیم:

  • مدیریت بودجه
  • بررسی ابعاد زمین
  • بررسی ویژگی‌های زمین
  • بررسی هزینه‌های جانبی
  • هدف خودتان را برای خرید زمین، مشخص کنید.
  • استعلام گرفتن از زمین
  • قبل از خرید، همسایگان را بررسی کنید
  • بررسی وضعیت جغرافیایی زمین
  • فاصله زمین تا مراکز خدماتی و درمانی
  • مشورت با افراد باتجربه

جمع آوری اطلاعات مقاله بهترین منطقه شمال برای خرید زمین

بهترین مناطق برای خرید زمین در مازندران:محمودآباد، چمستان، نوشهر، بابلسر
بهترین مناطق برای خرید زمین در گیلان:لاهیجان، بندر انزلی، زیباکنار

جمع بندی

قطعا تعداد شهرها و مناطق بیشتری در استان‌های مازندران و گیلان وجود دارند که می‌توان از آنها به عنوان بهترین منطقه شمال برای خرید زمین اسم برد. بررسی همه آنها نیازمند وقت زیادی است که قطعا از حوصله هر کسی، خارج است.

برای همین ما در این پست، تصمیم گرفتیم تا 4 منطقه محبوب از استان مازندران و 3 منطقه محبوب از استان گیلان را به شما معرفی کنیم. اگر شما هر سوالی درباره این مقاله داشتید، می‌توانید از قسمت کامنت‌ها برای ما بفرستید.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه