بهترین ساحل محمود آباد | 6 ساحل برتر + آدرس

بهترین ساحل محمود آباد | 6 ساحل برتر + آدرس
بهترین ساحل محمود آباد

قطعا دریای محمود اباد و ساحل یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که مسافران از سراسر ایران به شهرستان محمود آباد سفر می‌کنند. ولی همانطور که می‌دانید، محمودآباد کلا یک شهر ساحلی است که کل قسمت شمال آن را ساحل و دریا فرا گرفته. مسافران هم که نمی‌دانند بهترین ساحل محمود آباد کجاست، بی هوا و بدون اطلاعات، به یکی از این سواحل می‌روند.

در این پست از جای دنج ما قصد داریم شما را با بهترین سواحل این شهرستان که یکی از اصلی‌ترین جاذبه های گردشگری محمود آباد به شمار می‌رود، آشنا کنیم. پس اگر شما هم به دنبال بهترین ساحل محمود آباد شمال در این شهرستان می‌گردید، این پست را از دست ندهید.

آدرس بهترین ساحل محمود آباد

در این بخش ما قصد داریم همه سواحل محمودآباد که امکانات تفریحی و گشت و گذار در آن وجود دارد را به شما معرفی کنیم. همچنین آدرس همه ساحل محموداباد را با استفاده از گوگل مپ برای شما قرار می‌دهیم که راحت‌تر بتوانید مسیر خودتان را به این ساحل پیدا کنید؛ تمامی موارد زیر هم از بهترین تا بدترین، شماره گذاری شدند.

1. ساحل دارایی محمودآباد

ساحل دارایی محمودآباد

بهترین ساحل محمود آباد در اختیار منطقه دارایی است. این منطقه جزو منطقه سرمایه دار محمودآباد به شمار می‌رود. ساحل دارایی محمودآباد با اینکه زیاد هم بزرگ نیست، ولی امکانات تفریحی خوبی در آن فراهم شده.

بیشتر از 3 کافه در منطقه ساحلی این منطقه وجود دارد که اگر نیاز به چای، قهوه، نوشیدنی سرد و گرم داشتید، می‌توانید از این کافه‌ها استفاده کنید. همچنین در بخش بیرونی این کافه‌ها، تعداد زیادی صندلی و آلاچیق وجود دارد که می‌توانید چایی یا قهوه خودتان را با منظره دریا محمودآباد نوش جان کنید 🙂

اگر هم به دنبال تفریحات آبی محمودآباد مثل پاراسل محمودآباد هستید، می‌توانید به همین ساحل مراجعه کنید. البته بعضی از وسایل مثل پاراسل، شاتل و … در یکسری از روزهای خاص از انبار بیرون می‌آورند. ولی جت اسکی، قایق و موتور چهارچرخ، همیشه آماه است.

همچنین یکسری افرادی هستند که با اسبهای خودشان به ساحل دارایی می‌آیند که اسبهای خودشان را به صورت دقیقه‌ای یا دوری، اجاره می‌دهند.

2. ساحل پارک ملت محمود اباد

ساحل پارک ملت محمود اباد

پارک ملت هم یکی از بهترین ساحل محمود آباد را دارد که خیلی‌ها به اشتباه آن را با اسم پارک شهرداری محمودآباد هم می‌شناسند. البته همانطور که از اسمش مشخص است، این منطقه را با عنوان پارک می‌شناسند. ولی از آنجایی که یک پارک ساحلی است، توانسته توجه و مسافران زیادی را به سمت خودش بکشد.

ساحل این پارک با نمای سنگ ساخته شده که خیلی‌ها این منطقه را با اسم ساحل سنگی محمودآباد می‌شناسند. امکانات ساحل پارک ملت مثل دارایی نیست؛ ولی چندین سوپر مارکت در اطراف این پارک وجود دارد که می‌توانید خوراکی‌های خودتان را از آنجا تهیه کنید.

خود پارک از امکانات خوبی برخوردار است. یک دکه در وسط پارک وجود دارد و همچنین یک مناطق با وسایل تفریحی کودکان مثل پارک و سرسره ساخته شده. فضای سبز این پارک هم فوق العادست که می‌تواند یک منظره عالی برای عکسبرداری باشد.

3. ساحل مرمر محمودآباد کجاست

ساحل مرمر محمود آباد هم به عنوان یکی از بهترین ساحل محمود آباد شناخته می‌شود. البته به دلیل اینکه این ساحل محمود آباد مازندران کمی از مرکز شهر دور است، مسافران کمتری به این منطقه می‌روند و اکثر مسافران اگر قصد رفتن به ساحل را داشته باشند، به سمت دارایی و پارک ملت می‌روند. مگر اینکه مسیرشان در همان سمت باشد و یا اطلاعاتی از این مناطق نداشته باشند.

ولی در کل ساحل مرمر محمودآباد هم می‌تواند گزینه خوبی برای قدم زدن باشد. چندین دکه و کافه هم در این ساحل محمودآباد شمال وجود دارند که آماده ارائه سرویس به شما هستند.

معمولا در روزهای تابستانی و یا مسافرخیز، چندین موتور چهارچرخ و قایق به ساحل آورده می‌شود که می‌توانید از آنها هم برای ساختن یک خاطره خوب استفاده کنید.

4. پلاژ خط آهی محمودآباد

پلاژ خط آهی محمودآباد

پلاژ خط آهی محمودآباد در سمت جاده فریدونکنار و چسبیده به سرزمین رویاها محمودآباد واقع شده. این منطقه در طرح سالمسازی قرار دارد و اگر شما به دنبال آدرس طرح سالمسازی دریا محمود آباد هستید، این منطقه به شما پیشنهاد داده می‌شود.

پلاژ خط آهی را نمی‌توان به عنوان بهترین ساحل محمود آباد اسم برد. ولی جزو بدترین هم نیست! اگر هدف شما از ساحل رفتن، فقط قدم زدن و تماشای غروب خورشید باشد، این منطقه گزینه خوبی است.

تعداد زیادی از مسافران، مذهبی هستند و بنا به احترام به عقاید آنها، شهرداری یک منطقه‌ای عنوان پلاژ بانوان شمال که در همین منطقه است، ایجاد کرده. البته قبلا این منطقه زیبایی فوق العاده‌ای داشت که به خاطر سرزمین رویاها بود. متاسفانه با از کار افتادن این شهربازی، دیگر کمتر کسی به سمت پلاژ خط آهی می‌رود. مگر اینکه هدف آنها پیدا کردن یک پلاژ باشد.

5. ساحل پشت سپاه

ساحل پشت سپاه

پشت سپاه هم یکی از بهترین ساحل محمود آباد است که البته با پارک ملت هم فاصله زیادی ندارد. این منطقه بیشتر به درد کسانی می‌خورد که دنبال منطقه‌ای برای چادر زدن هستند و یا اینکه فقط به دنبال قدم زدن هستند. بیشتر مردمانی که به این منطقه می‌آیند، از لحاظ اقتصادی در قشر متوسط جامعه هستند.

در ساحل پشت سپاه، تعداد زیادی آلاچیق وجود دارد که شما می‌توانید در این آلاچیق‌ها اسکان کنید و چادر بزنید (آلاچیق باید اول اجاره شود.)

تفریحات ساحلی مثل موتور چهارچرق و قایق هم در این منطقه مهیاست. همچنین دو کافه در این منطقه وجود دارد که می‌توانید انواع نوشیدنی گرم و سرد و تنقلات را از این کافه‌ها خریداری کنید.

همانطور که از اسم این منطقه هم مشخص است، شما اول سپاه محمودآباد را پیدا کنید (کوچه ساحل 3). یک کوچه در کنار سپاه محمودآباد وجود دارد. همان کوچه شما را به ساحل می‌رساند.

6. ساحل خشت سر

ساحل خشت سر هم یکی از زیباترین و بهترین ساحل محمود آباد است که البته به خاطر دوری از مرکز شهر، کمتر کسی به این منطقه می‌رود. درواقع بیشتر مسافرانی که به ساحل خشت سر می‌روند، یا بومی هستند، یا در این روستا یک ویلا اجاره کردند و یا اینکه از قبل با این منطقه آشنا هستند.

چندین آلاچیق و دکه در این ساحل وجود دارد؛ ولی متاسفانه تفریحات آبی مثل جت و موتور چهارچرق در ساحل این روستا وجود ندارد؛ همچنین یک کافه‌ای به نام کافه مندا در همین ساحل وجود دارد که یکی از بهترین کافه‌های محمود آباد است.

مسیر به سمت ساحل این روستا مشخص است. فقط اول از همه وارد این روستا شوید و سپس مسیر ساحل را پیش بگیرید.

جاهای دیدنی محمود آباد کجاست؟

جاهای دیدنی محمود آباد

خیلی ها به اشتباه فکر می‌کنند که ساحل تنها جاذبه گردشگری این شهرستان است. ولی جاهای دیدنی محمود آباد فقط به ساحل ختم نمی‌شود. محمودآباد چندین بازار، پارک، مجتمع خرید، جنگل و … دارد که همه این موارد باعث می‌شود شما یک سفر خاطره انگیز را در محمودآباد تجربه کنید. البته این به شرطی است که بدانید باید به کدام بخش سفر کنید.

هدف از نوشتن مقاله بهترین ساحل محمود آباد هم همین موضوع بود. از محمودآباد به عنوان بهترین ساحل شمال یاد می‌کنند؛ ولی شما باید بدانید که به کدام ساحل بروید. هر کدام از این سواحل، خصوصیات و ویژگی‌های خودشان را دارند.

مثلا اگر به دنبال یک منطقه‌ای هستید که هم بتوانید قدم بزنید و هم بتوانید تفریح کنید، ساحل دارایی بهترین گزینه است. ولی اگر به دنبال منطقه‌ای فقط برای قدم زدن هستید، به سراغ ساحل مرمر محمودآباد یا ساحل پشت سپاه بروید. اگر می‌خواهید منطقه‌ای برای اسکان پیدا کنید، پلاژ خط آهی و ساحل پشت سپاه گزینه مناسبی است. اول از همه ببینید که برای چی می‌خواهید به این ساحل بروید و سپس طبق توضیحاتی که در بالا داده شده، بهترین مورد را انتخاب کنید.

بهترین ساحل تفریحی محمودآباد کجاست؟

اینکه بهترین ساحل تفریحی محمودآباد کجاست دیگر بستگی به این دارد که تفریح از نظر شما یعنی چی! بعضی ها تفریح را فقط قدم زدن میدانند و بعضی ها شنا کردن در دریای محمود آباد را به عنوان تفریح های ساحلی اسم میبرند و موارد دیگر…

در معرفی تمامی ساحل محمودآباد که در بالا توضیح دادیم، گفتیم که کدام ساحل برای چه نوع تفریحاتی مناسب است.

خرید زمین ساحلی محمودآباد

خرید زمین ساحلی محمودآباد
قیمت خرید زمین ساحلی در محمودآباد چقدر است؟

هیچکسی نمی‌تواند ارزش زمین های ساحلی را انکار کند و آنها را زمینی بی ارزش بنامد. زمین های ساحلی دارای ارزش و قیمت‌های بسیار بیشتری در مقایسه با بقیه زمین های هر منطقه‌ای هستند. برای مثال می‌توان گفت که قیمت زمین ساحلی محمودآباد حداقل 2 الی 5 برابر زمین‌های دیگر در این شهرستان است و شاید این عدد حتی بیشتر هم باشد. پس می‌توان گفت که خرید زمین ساحلی در این شهرستان، می‌تواند یک گزینه فوق العاده به جهت سرمایه در زمینه خرید زمین در محمودآباد باشد.

البته همانطور که حتما در جریان هستید، نوسانات زیادی در بخش املاک وجود دارد که باعث می‌شود نتوانیتم تا قیمت ثابتی را معرفی کنیم. از طرف دیگر، تمامی بخش شمالی محمودآباد، به ساحل و دریا راه دارد و همچنین روستاهای زیادی در محمودآباد وجود دارند که جزو روستاهای ساحلی هستند که قیمت‌های زمین های ساحلی آنها هم با یکدیگر فرق دارد.

برای همین اگر شما قصد استعلام قیمت یا خرید زمین ساحلی محمودآباد را داشتید، می‌توانید با استفاده از شماره زیر، با تیم جای دنج تماس بگیرید:

09355294440

آقای الهی

جمع بندی درباره بهترین ساحل محمود آباد

در این پست ما سعی کردیم تا بهترین سواحل شهرستان محمودآباد را به شما معرفی کنیم تا یک سفری خاطره انگیز را داشته باشید. البته همانطور که گفتیم، قسمت شمال شهرستان محمود آباد به دریا متصل است. پس سواحل محمودآباد خیلی بیشتر از این مواردی است که ما معرفی کردیم. درواقع این مناطق جزو بهترین‌ها بودند.

امیدواریم که این مقاله ما توانسته باشد تا به سفر شما کمک کند. اگر شما هم به این سواحل سفر کردید، می‌توانید تجربه خودتان را از سفر برای در قسمت کامنتها بنویسید.

سوالات متداول

ساحل سرخرود هم جزو بهترین‌هاست؟

بله! سرخرود هم یک شهر فوق العاده است که ساحل های بی‌نظیری دارد.

دریاچه نزدیک محمود آباد کجاست؟

از دریاچه روستای آزادمون می‌توان به عنوان دریاچه محمودآباد اسم برد.

ساحل چوبی محمودآباد کجاست؟

محمود آباد ساحل چوبی ندارد! درواقع یک کافه ساحلی با نام راه چوبی در سمت شرق محمودآباد وجود دارد.

بهترین مرکز خرید محمود آباد کجاست؟

بهترین مرکز خرید محمودآباد در دو گزینه مجتمع سیمرغ و بازار بزرگ مازندران محمودآباد خلاصه می‌شود.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه